Ниско разположена плацента ???????

  • 1 055
  • 5
  •   1
Отговори
 Здравейте момичета ,

 на ЖК лекарката ми каза ,че имам ниско разположена плацената и ни забрани всякакви полови контакти.Но каза ,че не било опасно.

 Случвало ли се е на няко от вас и наистина опасно ли е ???

предварително Ви благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 2 090
когато е ниско разп. има опасност от отлепяне на плацентата/в посл.месеци/,мисля,четрябва повече покой,никакво тежко и без секс,както ви еказал доктора.Може да напр независима консулт и с друг лекар да видите и неговото мнение.Лека бременност!

# 2
  • Мнения: 2 821
И на мен ми казаха с втората бременност, че ми е ниска плацентата. В последствие се вдигна. Състоянието е променливо. Не става ясно в кой месец си бременна.

# 3
  • Мнения: 441
Аз имах такъв проблем при първата си бременност.Нямах никакви проблеми.В осмия месец ме приеха в болницата(за по-сигурно).Лека бременност ти желая  newsm17

# 4
  • Мнения: 9 467
При мен беше така-в болница за задържане влезнах в края на 3-ия мес-прокървих.
От тогава до края на бремеността-вкъщи, мин натоварване-секса стана табу, забраниха ми дори да пътувам. Sad
Естествено при теб може да не се стигне чак до такива мерки, но имай едно наум-не е шега работа, а лошотиите стават адски бързо и неусетно.
Дефакто повече то лежане го дават последните месеци, но проблемни май като цяло са 2,3,7,8..
Поради ниско разп. плацента може да се наложи и цезарово-ако е запушила родовия канал.
Желая ти лека бременост и прекрасно бебче!

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
Ако е просто ниско разположена, това за секса  newsm78.
Аз при първата си бременност бех с плацента Превия, по-ниско от това няма, т.е. закрепена е на изхода която към7мия месец стаан "ниско разположена." Хдих на Ж.К. в Шейново и никой не ми е казал такова нещо казаха, че мога да прокървя и ако ходя някъде да е около София, че да постъпя веднаа в болница но дорри и так ме успокоиха, че не е нещо фатално.
Предида ми я откият бях пропътувала 3 пъти в рамките на 4 седмици разстоянието от 500км отиване-връщане + 2 сватби и откритието й ни спря да отидем на 3та. 

Общи условия

Активация на акаунт