Vdigane na temperatura ot vtvardeni gardi

  • 1 262
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 632
Rodih predi 13 dni dashteria si Aleksandra.Karmia ia oshte ot vtoria den parvonachalno prez 2 chasa i polovina, a sega 7 pati na 3 chasa.Izpolzvam pompata na Avent,zashtoto imam mnogo karma i triabva da se doizcejdam.No tia se okaza za men noj s dve ostrieta.V parvite dni polu4ih vtvardiavane na gardite i bu4ki.Sled mnogo4asovi neuspeshni opiti da se iscedia na raka, se obadih na maja mi da mi donese pompa v rodilnoto.E,pompata otpushi kanalite i omekoti gardite mi.I sega 13 dni po kasno se nalaga da se cedia sled vsiako karmene i kolkoto po-ve4e cedia,tolkova po-ve4e karma vazproizvejdat gardite mi.Ot edna sedmica vsiaka ve4er vdigam t 37,6-37,8. Kato gi izcedia omekvat i do sledvashtoto karmene pak e sa6toto polojenie-tvardi i s bu4ki. Izcejdam po 80-100ml. sled karmene ot dvete gardi, a sutrun po tolkova ot garda.I taka vsiaka ve4er pia paracetamol, za da svalia t i omagiosaniat krag niama krai. Niakoi moje li da mi pomogne sas savet kakvo da pravia?6te sam vi mnogo blagodarna!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравей, потърси назад, имаше няколко теми по въпроса.

Можеш да прочетеш полезна инфо и в Библиотеката или в тази тема, пак от библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7137

А ако почнеш да се изцеждаш, не да капка, а просто до някакво облекчение, дали няма да помогне това поне да не се увеличава лактацията?

# 2
  • Мнения: 7 106
Здравей и честито бебче!
Защо продължаваш да се цедиш след кърмене?Остави бебето да суче колкото иска и спри това цедене.Ако до следвъщото кърмене гърдите се препълнят и чувстваш напрежение изцеди само, колкото да облекчиш, не до край, защото сама си разбрала, че колкото повече цедиш, толкова повече стимулираш гърдите.Можеш след кърмене да обливаш гърдите със студена вода или да ги налагаш с лед увит в кърпа (и с някой замразен зеленчук става също).До няколко дни кърмата би трябвало да се регулира според потребностите на бебето.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 845
Сега се сетих, че някои майчета в твоя случай да давали да суче и от двете гърди-така не са им се препълвали. Въпреки,че не ми е ясно как ще яде бебето от предното и задното мляко в този случай.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Недей изцежда гърдите до край, особено в моменти, когато нямаш бучки/втвърдявания на участъци. Цеди само докато се почувстваш комфортно. Постепенно редуцирай изцежданията, трябва малко смелост, чудесно те разбирам. И аз така се колебаех, докато спра с цеденето, но когато спрях кърмата се нормализира. До седмица две ще забравиш за тези грижи.
Нормално е да вдигаш температура след обед и вечер, докато се втвърдяват гърдите. При мен и двата пъти беше така.
Успешно кърмене и да се похвалиш като спреш цеденето!

Общи условия

Активация на акаунт