Кандидатстване след седми клас

  • 1 871
  • 11
  •   1
Отговори
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте! Дъщеря ми учи в 32-ро училище и смята да кандидатства след седми клас. За целта посещава съботната школа на Паскалеви (издатели на сборници и учебници). Къде ще кандидатстват вашите деца и как се готвят за това - сами или на школи.
Извинявам се, ако дублирам тема, но нищо не открих с търсачката.

# 1
  • Мнения: 165
Здравей мила,мисля че те познавам лично newsm78 да сетих се през миналото лято сме се виждали покрай твоята приятелка Деси на Гого bowuuИаз съм на твоя хал,мойта щерка и тя ходи в една школа на уроци по български и математика само съботите но там е общо 6 часа.Отделно я водя на уроци по рисуване два пъти в седмицата за сега защото иска да кандидатства в художествени училища.Ще им стискаме палци,гледам да не се побърквам толкова за да е спокойна и тя.Твойта спря ли се на нещо ?ако искаш и имаш време пиши ще ми е приятно  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте и от мен. Аз имам син на 13 и все още не сме се ориентирали къде ще кандидатства.
До сега се подготвяхме сами в къщи по математика, но от тази седмица записахме на курс събота по БЕЛ и математика (комбиниран) ... Не знам как са вашите деца, но аз имам чувството че децата са прекалено натоварени в училище - имат всеки ден по 7 4аса. Той се прибира най рано в 14 и започва да у4и за следващия ден. За сега мислим по въпроса с езиковите гиманзии, защото му вървят езиците. Обче чувам доста противоположни мнения за 1-ва английска.

# 3
  • Мнения: 370
И ние сме се насочили към езиковите гимназии! Но на мен ми се иска да учи като основен език немски (или друг), а не английски.
Чувам разни неща и за училищата като Джон Атанасов - за компютри. Нещо като по за момчета, но аз май ще натискам за езикова гимназия.
Споделете и вашето мнение, че май е голяма чуденка!!!

# 4
  • Мнения: 3 740
В лицея /май така го наричаха/ към Техническия университет дават страхотна подготовка за компютърни специалисти. После, когато продължат в ТУ, им е много лесно, защото на практика знаят всичко. Иначе малко не наблягат на общообразователната подготовка, но е въпрос на приоритети. Там се влиза с отделни изпити по физика, които нямат нищо общо с общите изпити след 7 клас.
В СПГЕ"Джон Атанасов" /бивш Техникум по електроника "Акад. И.Ценов"/ обучението има по-практическа насоченост. Също има много добри специалности. Имаме познато дете, което учи там, сега е 10 клас и според баща му дисциплината не е на ниво, не са достатъчно високи изискванията и много си губят времето. Синът му не е кой знае колко напреднал с компютрите, а е изостанал с общообразователната подготовка. В "Джон Атанасов" се влиза с общите изпити след 7 клас.

# 5
Бихте ли ми дали координати на школата на Паскалеви

# 6
  • София
  • Мнения: 1 074
18-то:
Китайски, японски, арабски и всички стандартни западни езици. По 21 часа седмично в 8 клас.

# 7
  • Мнения: 448
Включвам се в темата,защото и ние сме на вашия хал,само дето ще кандидатстваме в Пловдив,а не като повечето от вас -в София.На уроци по български език ходим от октомври,а по математика-от един месец.Моята щерка беше твърдо за английски,но напоследък взе да се пали по френския и испанския,което мен ме радва.Има желание и за Търговската гимназия,така че още нямаме твърдо решение,пък и май първо трябва да минат изпитите,тогава да си правим сметки.Успех на всички деца!  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 740
Племеницата ми миналата година влезе във Френската в Пловдив и е много доволна. Баща й и майка й - също. Wink Дисциплината поне в 8 клас е здрава, имат изисквания към облеклото на децата - никакви голи кръстове и пъпове Mr. Green, учат цял ден - сутрин часове, следобед занималня с говорене на френски, постоянни контролни. Сестра й е в 10 клас на Немската, но според тях във Френската се учело по-здраво.

# 9
  • Мнения: 55
Миналата година синът ми кандидатства в езикова гимназия и от голяма полза му бяха пробните изпити, които се организираха в СМГ. Тогава бяха по БЕЛ и математика. Децата свикват с обстановката по време на изпит и си "сверяват часовника" докъде са стигнали в подготовката. Много е стимулиращо, когато оценката ти след всеки следващ изпит става по-добра.

# 10
  • Мнения: 3 268
Бих посъветвала да насочите децата си,особено ако са момчета към Националната търговско-банкова гимназия.Там се учат основите на бизнеса,счетоводството,банкирането.Първата година езиковото обучение е много силно застъпено-3 учебни часа на ден.Езиковите гимназии не дават друга подготовка,освен езикова.Сега ,за да се реализира един млад човек се искат още много други знания.Синът ми е 10 клас и не съжалявам,че избра именно това училище.

# 11
  • Мнения: 23
Ние ходим в Софроний но още от 6 клас. Наесен синът ми ще бъде в 7-ми и го записах във същата школа. Има ли някоя мама с впечатления от близо за резултатите от подготовката  при тях. За сега сме насочили внимание да се издържат изпитите  на ниво.

Общи условия

Активация на акаунт