Присъствие на бащата по време на раждане в Пловдив

  • 1 009
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Имам един, или по-точно няколко въпроса..
Отскоро живеем в Пловдив, вече се ориентирах в болниците и лекарите, но едно не успях да разбера - когато се наеме доктор за раждането срещу заплащане, значи ли това, че бащата може да присъства? От доктора ли зависи или от болницата?
Знае ли някой тарифата на д-р Крумов (като гледам него най-много го хвалят в белия списък)?

# 1
  • Мнения: 1 668
Эдрасти, аэ мисля, че эависи от политиката на болницата а не от доктора энам ,че на пещерско се плаща някаде към 100лв. и можеш да вэемеш 2-ма твои блиэки при теб докато раждаш. Леко раждане ти желая!

# 2
  • Мнения: 338
На пещерско шосе услугата е 100 лв., като раждаш и в отделна зала-за броя на хората незнам. Успех Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 846
Във Втора градска във Кючука не може да присъства бащата, просто отделението е малко и няма възможност за това.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте, аз имам въпрос малко извън темата, но съм нова и ще ми простите за това. Интересуваме какъв е този бял списък за който говори мама Ежка. Аз съм в четвъртата седмица на бременността и първият ми преглед е при д-р Карагьозян. Чували ли сте нещо повече за него? А какъв е този д-р Крумов?

# 5
  • Мнения: 8 242
Мъжа ми беше с мен на раждането. Раждах в Окръжна, без уговорка с лекар. Отидохме там като контракциите ми бяха на 2 минути в 1 през нощта  Mr. Green Казах, че искам таткото да е с мен. Малко започнаха да ме разубеждават ама в това време влезе мъжа ми с багажа и каза - айде де, не сте ли почнали  Joy
Беше с мен в предродилна, през цялото време докато раждах, даже той мога да кажа че почти водеше раждането  hahaha чак докато ме закараха в стаята.. Постоя и малко с нас с бебо Simple Smile Споменът е незабравим!

# 6
  • Мнения: 155
Vedna8,
 В този сайт има поместени бял и черен списък на докторите в Пловдив. За Карагьозян се пише много в белия списък...доколкото си спомням е един от най-добрите и най-хвалените. Крумов работи на Пещерско, има и частен кабинет, за него също пише много хубави неща. Прочети сама Simple Smile
Успех
Благодаря на другите за отговорите:)

# 7
  • Мнения: 693
Аз съм доволна от д-р Карагьозян, ходех на кнсултации при него, но не раждах при него(във Весела заради епидуралната)
За присъствието на бащата, не е задължително да имаш уговорка с лекар, зависи от болницата.
Аз се уговорих с лекар за раждането в средата на 8-ми месец.
Леко раждане   bouquet

# 8
  • Мнения: 7 186
Зависи от болницата, затова трябва предварително да се уговориш с лекаря.

# 9
  • Мнения: 151
И аз раждах при др. Карагьозян и съм много доволна. Много внимателен и приятен лекар. Пропуснах да кажа, 4е той ми водеше и бременноста. Grinning

# 10
  • Мнения: 384
Във ВМИ ВИП-залата е 50 лв.

# 11
  • Мнения: 462
Хайде, и като направят и вана в Пловдив и възможност за свободно поведение и всякакви такива екстри, може и да си избия от главата еретическите намерения да раждам у Дома... Има надежда!!!

# 12
  • Мнения: 155
Хехе, да би било добре наистина да има и раждане във вода в Пловдив  Simple Smile а относно свободното поведение, аз лично нямам база за сравнение, ще ми бъде за първи път....
А вие как мислите, кое е по-добре да се наеме доктор или акушерка?
Дали акушерката е с нас по време на контракциите и след раждането при закърмването на детето, т.е. дали тя обръща повече внимание и дали доктора, дори и да сме го наели идва само за екшъна и за шев и кройката?
Аз сега съм в тази дилема, ако наистина може мъжа ми (и майка ми) да влязат с мен...дали има нужда да наемам доктор или по-добре акушерка...
Аз лично смятам да раждам във ВМИ и тъй като лежах там за задържане в началото останах с убеждението, че там ти не си личност, всеки си борави с теб както си иска, никой нищо не ти казва или обяснява.. така, че като ще се ражда там, най-добре ще е да се наеме някого....

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Аз раждах в Окръжна болница. Ако искаш да присъства таткото има отделна стая за раждане. Тази екстра е 100лв. Ако искаш избран лекар да води раждането ти - още около 300.

Общи условия

Активация на акаунт