Аугментин или Цефзил

  • 22 816
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 035
Дъщеря ми е с кашлица от 4м(откакто тръгна на ясла).
всеки лекар казва,4е е хрони4на и не пиеше никакъв сироп.
от вчера обаче вдига и Т,а днес в 5ч сутринта ми направи 39,7`T  #Crazy
вчера я прегледа педи и каза,4е няма налепи,но и е 4ервено гърлото....изписа ACCKid,Fenistil капки,Nurofen,Vit.C и копреси.
Днес я заведохме при др 2 лекарки.
едната каза,4е има налепи и изписа Цефзил да почваме веднага. освен него изписа Kidi и Hustagyl.
а др каза,да не бързаме с АБ(ако вдигне пак над 39Т тогава да го почваме) и изписа Аугментин.
 newsm78
та,сега съм в голяма чуденка....има или не налепи Thinking ,кой от двата АБ е по-щадящ организма,понеже досега само 1 път е пила АБ и се лекувахме с хомеопатия до вчера. newsm78 и да чакам ли още ден-два или да почвам с АБ? newsm78 Thinking newsm78 Thinking newsm78

# 1
  • Мнения: 27
До петък и малката беше с Т 39,5+. НА 6 часа й слагах свещички Ефералган - сини. Таво е заради кътниците. Като гъби започнаха да никнат. При опитите да свалям температурата с хладка вода и оцетени компреси  по няколко пъти на ден стигнахме до гнойна ангина.  На нас изписаха Зинат(АБ), Мукоплант на д.р Тайс, Витамин С и капки за нос. ЗА първи път боледува детето. Странно ми е да го виждам такова. НА 1г и 2 месеца е.

# 2
  • Мнения: 1 334
До петък и малката беше с Т 39,5+. НА 6 часа й слагах свещички Ефералган - сини. Таво е заради кътниците. Като гъби започнаха да никнат. При опитите да свалям температурата с хладка вода и оцетени компреси  по няколко пъти на ден стигнахме до гнойна ангина.  На нас изписаха Зинат(АБ), Мукоплант на д.р Тайс, Витамин С и капки за нос. ЗА първи път боледува детето. Странно ми е да го виждам такова. НА 1г и 2 месеца е.

Заради кътници 39.5 не може да се вдига.

По темата.Мисля че и двата антибиотика не са добри. След 3-4 дневна температура се дава антибиотик и то след взет секрет от гърлото, или след основен преглед отново. Ако стане въпрос че се отнася за бактериална инфекция, тогава. Ако заведеш детето на още един педиатър и той ще има различно мнение. По добре потърси един , но който да ви върши работа.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Нашата почти винаги ни изписва Аугментин /за отит, възпалени горни дихателни пътища/. Той е може би най-пречистения антибиотик - става и за бременни и съвсем малки деца. Но е много неприятен на вкус и при някои деца предизвиква гадене.

# 4
  • Мнения: 3 164
Тедке, ако заведеш малката при 4-и лекар, той съвсем друго ще ти каже Mr. Green

ако се поддържа Т повече от 3-4 дни, то тогава е необходимо да се приложи лечение с АБ Peace защото АБ сам по себе си не влияе на Т(тя е сигнал, реакция на организма, че нещо в него става Simple Smile ) а на бактериалната инфекция, която е усложнение/следствие от вирусната Peace

Леко и скорошно оздравяване на малката Praynig

# 5
  • Мнения: 1 883
Цефзил сме пили за отит , а Аугмнтина е по подходящ май  newsm78 Също много добър е Клацида / в момента сме на него / Peace

# 6
  • Мнения: 1 485

Заради кътници 39.5 не може да се вдига.
 Peace
По темата.Мисля че и двата антибиотика не са добри. След 3-4 дневна температура се дава антибиотик и то след взет секрет от гърлото, или след основен преглед отново. Ако стане въпрос че се отнася за бактериална инфекция, тогава. Ако заведеш детето на още един педиатър и той ще има различно мнение. По добре потърси един , но който да ви върши работа.
[/quote]

А този секрет от гърлото го изследват за 7 дни!
А Т 7 дни??? newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 750
Синът ми е пил и Аугментин и Цефзил. При направена антибиограма и двата бяха подходящи. От аугментина му се разхлаби стомаха, почти всеки път получаваше обриви, които минаваха разбира се, но накрая и гъбички хващаше. Това - всеки път при аугментина.
При приема на цефзин не е имал странични реакции и за това аз мисля, че той е по-добър от двата /поне моето дете го понася по-лесно/.
Бързо оздравяване.

# 8
  • Мнения: 3 456

А този секрет от гърлото го изследват за 7 дни!

А Т 7 дни??? newsm78



Винаги , когато сме правили гърлен секрет става за 2 до 3 дни

# 9
  • Мнения: 1 800
Пил е и двата, в момента - Цефзил-много приятен на вкус и мирис. Аугментин ни изписват за гнойна ангина, а цефзил - за бронхит.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 207
и на нас ни действа добре цефзил той е по-лек антибиотик и има по-широко действие

# 11
  • Мнения: 47 973
ние сега пием аугментин-за червено гърло
пили сме и зинат,клацид,но цевзил не сме
аз лично след два дни несваляща се температура давам антибиотика,след 4-5 приема обикновенно детето се оживява,температурата спада и до края на опаковката се оправя

# 12
  • Мнения: 61
разбира се, че зависи от вида на инфекцията. но едва ли е резистентно засега детето към някакъв антибиотик.

и аз бих казала, че цефзил се понася по-добре. освен това вдигна дъщеря ми от една доста гадна инфекция, за която не сме правили антибиограма, но беше една седмица висока температура и пълно изтощение. дъщеря ми беше на пет годинки.
когато е пила аугментин - за гнойна ангина - винаги е имала реакции от стомаха - гадене повръщане, разстройство... дори след спиране на приема. обриви понякога - също.

цефзила понесе напълно нормално.

# 13
  • Мнения: 417
Нямам опит и двата антибиотика и не мога да кажа кой е добър и кой лош. Бих направила изследване, което да отговори на два въпроса - необходим ли е ? и кой точно би решил проблема?
За мен температурата изобщо не е показател за изписване на антибиотик, а сигнал, че организма се опитва да се справи с инфекция. Секрета става за два дни/най-много на третия/, а една кръвна картина /левкоцити и утайка/ за час. Струват по-малко от антибиотика и често го спестяват.

# 14
  • Мнения: 3 456
Темата е пусната на 20 януари. Детето отдавна е пило или не пило един от двата АБ

Общи условия

Активация на акаунт