Как да я отуча да спи в нашето легло?

  • 1 621
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Дъщеря ми - на 2,5 години - от около половин година се намърда трайно в нашето легло без изгледи и желание да се върне обратно в нейното. Има си отделна стая и като по-малка нямаше проблем на си заспива в нея, сега се опъва като бръснарски каиш в средата на нашето и не търпи никакви аргументи. Опитвахме да я преместим, когато е вече заспала, но тя всеки път се събужда, следва кански рев, разсънва се и след две такива сцени на вечер ни отнема цяла вечност да я приспим отново. Миналата седмица преместихме леглото й в нашата стая с надеждата, че ще променим нещо. Спа една вечер в него и с това експериментът приключи.
Кажете какви трикове прилагахте, за да си спят мъниците в собствените легла.
Това всъщност някоя от поредните фази ли е - има ли някакъв шанс да отшуми?
Помагайте, че ми писна да спя на ръба.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Какво да ти кажа.... Вики спи с нас откакто застудя, демек, отдавна. В креватчето постоянно се отвива, аз съответно вместо да спя, ставам по 100 пъти нощем да я наглеждам - това води до ненаспиване, а ставам рано за работа, която ми е бая натоварена напоследък.

Хич не се притеснявам от този факт, обаче.  Confused

# 2
  • Мнения: 143
Моя син като стана на две годинки и почна ди иска да идва да спи при нас и то посред нощ Confused заспива си в неговото легло и кьм 3ч.посред нощ хоп в нашето Shocked
и това продьлжи така около 6м. но един ден ми писна и започнах да му обеснявам че,всеки си има легло и трябва да си спи там и така всяка вечер като дойде при нас ставах и го слагах в неговото легло .Пьрво беше рев и чудо  ooooh! но след няколко дена разбра че,няма да стане на неговото и престана да се буди нощем и да идва  Crazy
А относно отвиването нощем си реших проблема кардинално като взех спалното му човалче и го направих на гащеризонче т.е. отрязях му от долу дьното и през средата и му направих крочоли и сега си спи и да се отвие не се притеснявам Peace
Мi6ka желая ти успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 434
Знаех си, че последователност му е майката. Михайлова, колко време трая тоз рев и чудо? Да се подготвя психически...

# 4
  • Мнения: 664
А защо не опитате да долепите креватчето й до вашето? И ние имаме същия проблем от близо половин година, и съм решила така да постъпя и като свикне, постепенно да отдалечавам креватчето й.

# 5
  • Мнения: 311
Аз така направих.До годинка Джулия си заспиваше в кошарата,после-не.Научи се да се буди всяка нощ,вече явно и е навик.И след 2 -3 месеца взимане при нас всяка нощ сложих кошарата до леглото.Така като ревне я прегръщам и даже май не се буди,ами насън плаче и ме търси.Като я погаля по главичката се успокоява.Поне засега ще е така,не ми пречи-на 1г и 8м е.Много познати са така.

# 6
  • Мнения: 643
Ами наистина постоянство и търпение му е майката. Въобще не я оставяйте да заспива във вашето легло, обяснете и че всеки си има легло и си спи в него, естествено ще протестира, без това няма да мине, но ако сте твърди ще подейства. Просто няколко дни ще трябва да я преспивате в нейното легло да има някой при нея, може би ще ви трябва около седмица или две, зависи от детето, но ако се откажете един път за да не се сърди, скоро няма да си спи в нейното легло, и дълго ще си имате компания.  Hug

# 7
  • Мнения: 742
А защо не опитате да долепите креватчето й до вашето? И ние имаме същия проблем от близо половин година, и съм решила така да постъпя и като свикне, постепенно да отдалечавам креватчето й.

 PeaceИ ние сме така заспива на моята ръка и я премествам. По някое време като се събуди и пропълзява при нас, но за щастие не е всяка нощ Wink

# 8
  • Мнения: 1 877
Абе Мише,наслаждавай се сега на тази близост,че после ти ще го искаш,а то ще ти вика ;'БЕГАЙ ОТ ТУКА"

# 9
  • Мнения: 53
И при нас е така,заспиваме си в кошарата и по някое време :"мамо гушкай ме"
От скоро с тати имаме тактика,като дойде дребка при нас малко я понатиснем да и стане  тесничко и познайте.На втората вечер тя пищеше -ТЕЖИТЕ МИ ,ТЕЖИТЕ МИ.
Тогава и казах ,че ако иска да и е широко си има легло.Легна си в кошарата и заспа без да ни потърси.На следващата вечер пак така.И за сега май се е поотказала,но незнам.Ще видим

# 10
  • Мнения: 434
Абе Мише,наслаждавай се сега на тази близост,че после ти ще го искаш,а то ще ти вика ;'БЕГАЙ ОТ ТУКА"
Не ме иска диването - оградило си е своя територия - и като се приближа, даже и да спи, ме пъди.

# 11
  • Мнения: 434
Пумба, и ние пробвахме. Но понеже сме с широко легло - 2 на 2 метра, тя ни прескачаше като заек и заемаше свободното място от другата страна. Аз не можех да се сдържа и всеки път се разсмивах - и така педадогиката отиваше в кошчето. Дано при вас на дребка не й хрумне.

Иначе мога да похваля един двудневен резултат. Много кратко е времето все пак, но нали и без това търся окуражаване...
Баща й измисли история, че леглото е яхта и тя е капитанът. От вчера има право да си взима пасажери на борда - станахме като Ноев ковчег малко, но свърши работа. Снощи капитанката се опита да дезертира, обаче пасажерите се разболяха до един от морска болест и така с изнудване и милосърдие я вкарахме обратно в леглото, където и заспа. Не ме питайте колко моряшки песни изпях. Тази вечер пак има девет бала вълнение, но определено беше по-лесно. Стискайте палци.

Добре че си излях болката тук, че да ми дойде от вашите постинги малко мотивация да променим нещата.   bouquet

# 12
  • Мнения: 966
 newsm10браво добра тактика!

# 13
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Много се надявах и аз да получа този отговор но всяко дете си е индивидуално за себе си , когато е по малко е по лесно , моята принцеска е вече на шест и недава и дума да се каже че ще спи сама. Така се надявам че в първи клас ще се откаже от този си лош навик.Сега спим с нея на спалнята че и наче е много тясно ,а тати в другата стая.Успех на теб и на нас.

# 14
  • Мнения: 2 757
Като ви чета се зачудих тези, които имат по 2, 3, 4 деца... ако всички искат да спят в спалнята с мама и тати какво се прави  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт