Строеж върху земя срещу апартамент ?

  • 2 565
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
  Има ли някой идея къде в нета мога да публикувам обява за предоставяне на парцел за строеж срещу апартамент?

Гледах днес, но нищо не открих  Sad

Много ще съм Ви благодарна  smile3525

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Може да пробваш в www.imot.bg

# 2
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
Мисля, че е най-добре да се свържеш директно с фирми, които строят по този начин. По-скоро с инвеститора. Обиколи около строежите, казгледай кои ти харесват като архитектура и изпълнение и си запиши фирмата инвеститор. После се свържи с тях и им предложи имота си. Друго място за такъв контакт са изложенията за строителство о имоти. В София има пролет и есен такива изложения, предполагам, че и в Пловдив има. Освен това не е зле предварително да проучиш процентите на обезщетения около твоя имот, за да знаеш какво да искаш. И не подписвай нещо без консултация с адвокат.
За повече личен опит може и на лични.

# 3
  • Мнения: 4 668
И да добавя - в никакъв случай не им прехвърляй земята , ще отстъпиш само право на строеж ... изобщо наистина трябва да се посъветвеш с юрист . Обезщетенията в София са доста високи в момента като % , проучи си в твоя район какви са

# 4
  • Мнения: 2 677
Обезщетенията в София са доста високи в момента като % , проучи си в твоя район какви са

А случайно да имаш идея къде може да се намери такава информация, че и мен ме интересува?  newsm78 Ще съм благодарна, ако ме насочиш.   bouquet

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Благодаря за отговорите  smile3525

Значи предстои голямо ходене по мъките ....

# 6
  • София
  • Мнения: 896
Обезщетенията в София са доста високи в момента като % , проучи си в твоя район какви са

А случайно да имаш идея къде може да се намери такава информация, че и мен ме интересува?  newsm78 Ще съм благодарна, ако ме насочиш.   bouquet

Аз мога да ти кажа в района където е нашето място  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 068
И ние скоро ще предоставяме право на строеж на фирма, но парцела ни е в центъра на София. Точно до новата автогара на ул. Будапеща. Обаче аз имам питанка към вас-моята част от този парцел е 24 кв. м, та мислите ли, че за такава площ мога да получа като обезщетение гарсониера примерно? Защото фирмата с която сега преговаряме явно си прави шикалки и иска да ми предостави само гараж или магазин в най-добрия случай. За останалото трябвало да си доплатя, но аз в момента нямам възможност, а не искам само гараж. Проекта е за 9 етажна сграда все пак и по мое мнение съвсем спокойно могат да ме обезщетят с гарсониера от 55-60 квадрата примерно. Вие как мислите?

# 8
  • Мнения: 4 668
Обезщетенията в София са доста високи в момента като % , проучи си в твоя район какви са

А случайно да имаш идея къде може да се намери такава информация, че и мен ме интересува?  newsm78 Ще съм благодарна, ако ме насочиш.   bouquet

Всъщност няма изнесена такава информация , няма я в нета примерно , а това което се пише по вестниците е усреднено и много субективно  Rolling Eyes
Зависи и от района , но мога със сигурност да ви кажа , че в Южните райони обезщетенията са около 38 %
Това , което мога да те посъветвам е да говориш с няколко фирми , да питаш какво РЗП смятат да постигнат и да се посъветваш и със специалист в тази област .

renci - това , което ти предлагат е много малко  Rolling Eyes Колко собственици сте ?
Фирмата се опитва да ви даде възможно най - малко . При тази етажност , това което ти предлагат е много несериозно . Защото ти може да имаш само 24 кв.м. , но ако ти не подпишеш отиват на кино . Обезщетението не включва само имот , може да се поиска и някаква сума + това . Имате възможност вие да им извивате ръцете , а не те на вас , така че ...
Предложете и на други фирми или просто кажи какво искаш , ако не се съгласят - техен проблем . Честно да ти кажа - аз бих поискала и повече от една гарсониера  Peace

# 9
  • Мнения: 4 068
Пипинка, благодаря за отговора. И на мен ми се струваше, че малко обезщетение предлагат и затова реших да потърся мнение по въпроса. Ние общо сме около 10 наследници, но и теренът никак не е малък. Около 500 квадрата е. Ами сега остава като отидем пак на преговори да си поставя моите условия и ако не им изнася да си гледат работата. Строителни фирми има бол, а мястото е много апетитно точно в центъра на София кажи речи.

# 10
  • Мнения: 4 668
Точно това исках и аз да кажа renci . Още повече , че тука от значение не е толкова големината на терена , а голяма височина която може да се постигне , т.е. тези 9 етажа са доста РЗП . Малко обидно е да ти предлагат един гараж .
В повечето случаи като твоя ( тъй като работата ми е свързана с подобни сделки ) собствениците си поставят условията , а не строителя . Фирми - бол наистина .
Пак казвам много е честа практиката и освен обезщетението в имот да се изплаща и определена сума на ръка !
Желая ти успешни преговори   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 3 051
Принципът е следния - прехвърля се право на строеж и вие получавате % от РЗП-то (Разгърната застроена площ). Т.е. ако парцела е хипотетично 500м2, по градоустройство има разрешени проценти на застрояване (коефициент на интензивност на застрояване) и разрешена максимална височина (кота корниз). Т.е. се получава примерно 350-400м2 на етаж, примерно 4-5 етажа (това е при кота корниз 10м), което прави примерно около 1800м2. При 25% обещетение, това означава, че вие може да получите около 400м2 апартаменти.
Не знам какъв е вашия случай, дали сте вадили виза, има значение и къде се намира земята и т.н.
Ние с мъжа ми сме в бранша, той строи на същия принцип,само че в София, така че за Пловдив може да е по-различно с процентите.
Относно случая на ренци - ако парцела ви е 500м2 и могат да построят 9етажа това е около 3500м2 РЗП. Т.е. при един "нормален" процент 25% трябва да получите около 900м2. Това е сумарно за всички наследници. Тях вече трябва да си ги разпределите по някакъв начин между вас. От една страна си опичай ъкъла да не ви излъже строителната фирма, от друга гледай как ще се разпределят благата между наследниците! Защото винаги има тарикати, които не биха се посвенили да ти вземат полагаемото. Не че искам да кажа, че роднините ти ще те излъжат, но има много такива случаи...
Ако искаш пиши на ЛС, ще ви с срещна с мъжа ми да ви каже още едно независимо мнение колко може да получите срещу земята си. Това в никакъв случай няма да ви обвързва с него - просто да ви каже той колко би ви дал, за да знаете колко да искате от въпросните строители, с които сте се свързали  Hug

Общи условия

Активация на акаунт