термин???

  • 2 770
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Вече съм 9ти месец, нямам признаци за раждане още, а това което ме притеснява че терминът ми е малко "объркан".
по последна менструация терминът ми трябваше да е за 10 януари, по мои спомени за това, кога сме  правили бебето (като аз си го изчислявам като си добавям 38 седмици) може да е някъде между 29 януари и 2 февруари, а по ултразвук терминът излиза 27 януари...

Не че бързам да раждам, но ме е страх че този "объркан" термин, може да накара докторката да реши че много преносвам и да иска да ми предизвика раждане, а съм чувала че при предизвикано раждане боли повече и било по-опасно от усложнения.....

Моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 8 242
Не гледай ултразвука.. Там винаги дава отклонения.. Терминът се изчислява по последната менструация..

# 2
  • Мнения: 1 321
Да наистина ултразвука дава доста големи отклонения както в теглото на бебчо така и в г.с.
Винаги се броят близо плюс минус 10 дни от термин по последна менструация.
И на мен не можаха да ми определят точно бебо в коя седмица е и според тях все изоставаше с около 2 седмици.Аз мисля че то си знае кога да излезе Mr. Green Grinning

# 3
  • Мнения: 5 026
Не гледай ултразвука.. Там винаги дава отклонения.. Терминът се изчислява по последната менструация..
Peace

# 4
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз обаче съм на по-различно от предните мнения.Имам впредвид че аз бях с термин на 24.08,на прегледа една седмица преди да родя лекарката ми каза че имам седмица.Така и стана на същия ден след седмица родих.

# 5
  • Мнения: 84
Да и на мен и докторите и акушерките ми казват че терминът се изчислява по последна менструация.
Но също така зад това стои хипотезата, че оплождането става на 13-14 ден от първия ден на последната менструация. Което в моя случай означава някъде около 17-18 април. През месец април не е възможно да съм забременяла тъй като не съм имала сексуални контакти. Бебе правихме след 1ви май!
И заради това писах, че си изчислявам сама терминът като прибавям 38 седмици от приблизителния ден, в който смятам че може да съм забременяла.....

# 6
  • София
  • Мнения: 4 585
Не гледай ултразвука.. Там винаги дава отклонения.. Терминът се изчислява по последната менструация..
И моят термин не съвапада винаги с ултразвука, но аз си  приемам, изчислен спрямо цикъла. Peace
Леко раждане и не се притеснявай. Hug Бебчо ще се появи, когато му дойде времето.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не гледай ултразвука.. Там винаги дава отклонения.. Терминът се изчислява по последната менструация..
Peace

# 8
  • Мнения: 129
обясни на лекарката , какво те притеснява.Може да гледате и  по други признаци - например стареене на плацентата. А и си мисля , че природата ще си каже думата.
Късмет! Grinning

# 9
  • Мнения: 2 677
Терминът се изчислява по последната менструация..

Не е точно така. Има жени с доста нередовна менструация. Като мен например. Преди да родя ми идваше един път на три месеца или три пъти в месеца.  ooooh! По този метод терминът ми беше на 12.09. Опитах да обясня на всички лекари, че знам кога сме направили бебето, но не, те си знаят - последната дата от цикъла! И така, предизвикаха раждането на 22.09. Накрая се оказа, че аз съм била права и е имало поне още седмица до термина. Слава богу, макар и по-рано, всичко мина добре.
Така че моя съвет е, ако си сигурна кога сте го направили, да се опиташ да го обясниш това на лекарката си.
Успех и леко раждане!  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
Пуполино,и аз имама твоя проблем. Цикълът ми е страшно нередовен и никога не идва на 28-я ден. Naughty А и аз забременях веднага след спиране на противозачатъчни и не знам кога яйчниците ми са започнали пак да функционират след 6-месечен прием на хормони, които, както знаем подтискат овулацията. Но лекарите си знаят тяхното за термина и даже ми казват,че изоставало, защото на някои ехографи излиза някъде с 9-10 дни по-малко. Иди им обяснявай, няма никакъв смисъл. И аз много се обърках вече, но реших да приемам термина по техния начин, пък то времето ще си покаже надявам се. Simple SmileПък и ехографите наистина дават отклонения. На един ми излиза точно толкова,колкото трябва да е по термин, на друг-помалко... #CrazyТака че и това не е гаранция, а за дата на зачеване наистина не знам. newsm78 Ние тогава си водихме редовен полов живот и може да е станало всеки един ден. Embarassed

# 11
  • Мнения: 3 069
Термин се изчислява по последната менструация.

# 12
  • Мнения: 2 677
Термин се изчислява по последната менструация.

Да, когато менструацията е редовна. В противен случай са догадки и сляпо доверие на ехографа, който, както всички знаем, дава не малко отклонения.

# 13
  • Мнения: 1 273
Моят термин го гледаха по ултразвука, защото менструацията ми е супер нередовна. Според нея трябваше да родя на 20 декември, според УЗ на 30декември. Родих на 3 предизвикано раждане, и бебо хич не беше преносен.

# 14
  • Мнения: 84
утре съм на преглед и ще видим тогава какво ще покаже и какво ще реши докторката
иначе плацентата ми е вече 3та степен, води - намалели

Общи условия

Активация на акаунт