Случвало ли се е при вашите деца...

  • 884
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
...да си стягят крачетата на ключ и да се напъват, та чак дъх да не си поемат.  Това го прави моята дъщеря от около 6 месечна възраст т.е около 4 месеца. Понякога си скубе и косата и толкова силно се напъва, че очичките й стават червени. Водих я на лекар и на хомеопат казват, че това са някакви навици, които щели да преминат с времето. Предписаха й Хамомила (хомеопатично лекарство, което представлява лайка), но не виждам никакъв ефект от него. Иначе си се развива съвсем нормално както  физически, така и психически. Искам да кажа, че изобщо не страда от липса на внимание, в къщи атмосферата мога да определя като спокойна и нормална. Незнам вече какво да си мисля и на какъв лекар да я водя. Моля мамите, които са се сблъсквали с такъв или подобен проблем да пишат, може и на ЛС. Cry

# 1
  • Мнения: 1 877
Ох,милото дете!Не знам нищо за такива други случаи,но стискам палци да мине бързо и без последствия.

# 2
  • Мнения: 1 163
Ами ако ще те успокоя ще ти кажа, че моето дете изпадаше в такава истерия с викане и реване, че като му се обадиш да го утешиш започваше да вика още по силно. Мята се на пода и реве с часове а ние не можем да направим нищо. Почвам да я утешавам а тя сякаш не ме чува. После започва да си блъска главата в земята и като се удари реве още по силно. На няколко пъти спира да диша от рева и какво да ти кажа още. Вдигала ни е в 4часа посреднощ и се почва програмата. Ние с мъжът ми я обличаме и бягаме към колата, правим една нощна разходка и се прибираме. Водих я на невролог и там ни казаха, че е по нервна затова се държи така. Децата си имат периоди и ги надживяват. Мисля, че и при вас е някакъв период и ще отмине. Лекарства не съм и давала в тая насока.

# 3
  • Мнения: 361
mimi_msm благодаря за отговора. От два дни съм пуснала темата и така като не ми пишеше никой си помислих, че само при моето дете има такива моменти. На каква възраст беше твоето дете като ги правеше тия номера? Колко дълъг беше този период при вас, че не издържам вече ooooh!Измъчвам се като я гледам и не знам как  да й помогна. Благодаря още веднъж  bouquet

# 4
  • Мнения: 167
Моят син пък си удря главата в стената. Започва лекичко и ние си мислим, че е случайно, но той продължава като всеки следващ път е все по-силно. Направо кънти. Ние му се караме, но той не спира. Обикновено някой го взема, за да прекъсне  цикъла. Чувала съм от приятелки, че и други деца са го правили. Не сме го водили на лекар за това, вярно че не е непрекъснато, но се случва от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт