За отпечатъците

  • 1 677
  • 24
  •   1
Отговори
От 6 месеца се чудя как да направя отпечатъците от ръчичките и крачетата на малката писанка в бебешкия дневник. Confused Не знам за някаква безвредна боичка, с която да й намажа дланичките и стъпалцата, а шугавото въобще не ще да стои да му ги очертавам, даже и като спи не става да я издебна... Дайте идеи!  redecoration

# 1
  • Мнения: 175
Аз го направих с червило. Стана супер, но някое по-обикновенно, за да се измие лесно...

# 2
  • Мнения: 7 106
Водни или темперни боички  Grinning !

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Водни боички е най-разумно, защото после се махат най-лесно и няма да тормозиш много детенце.
Само не се лъжи да мажеш с акрилни боички на водна основа, защото после ще се изнервиш докато го почистиш Close

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 694
Аз го направих с химикалка но на отделно листче и после го залепих. Но с помощта на тати иначе трудно. А си купих и от Щъркел едно дървено като двойна рамка с глина и там му ги отпечатах и е много готино. седи отворено като кнга във витринка и много му се радвам.

# 5
  • Мнения: 2 274
Цитат на: BobiLi
Аз го направих с червило. Стана супер, но някое по-обикновенно, за да се измие лесно...

И аз!

# 6
  • Мнения: 18 542
На Борис отпечатъците са в глина.  Laughing

# 7
Това с червилото ме разби Laughing  Идеята е екстра, въобще не ми беше хрумнало , а за боичките и аз съм си мислела, проблема е, че всички крайничета постоянно се мятат насам-натам и всичко ще се омаже, да не говорим, че почти непрекъснато ръчичките са в устата...Ама май като са едно по едно и с една желязна хватка от страна на татито по има шанс да стане Wink

# 8
  • Мнения: 210
Аз не посмях да я намажа с боички затова и намазах кръчето и ръчичката с бебешко оли лепнах го върху листчето от дневника и после го очертах с химикал защото олиото се попива постепенно от листа и няма и следа от него сега. Получава се много добре само трябва внимателно да натиснеш всички пръстчета на ръчичката за да се отпечатат и връхчетата и да очертаеш точно.
Опитах и с глина но явно аз не съм се справила защото не стана отпечатък трябва много силно да натиснеш за да се получи?

# 9
Цитат на: Teika
А си купих и от Щъркел едно дървено като двойна рамка с глина и там му ги отпечатах и е много готино. седи отворено като кнга във витринка и много му се радвам.

Не знаех даже, че продават такива благинки! Още тия дни се засилвам и аз, дано и във варненския Штъркел ги има Stuck Out Tongue

# 10
  • Мнения: 6 243
Преди време бях купувала от "Бонжур" бои за рисуване с ръце на големия. На картинката са нарисувани много малки дечица, така че предполагам, че са максивмално безвредни. Мисля тях да използвам за отпечатъците.

А отпечатък от крачето направихме с таткото в гипс, но сложихме домакинско фолио отгоре. Пробвах първо с глината за моделиране, но ми се случи много твърда (сигурно беше стара) и не успяхме да вземем отпечатъка. Ама я употребих за рамка за бебешки снимки. После я боядисах и украсих с темперни бои на цветенца и стана много хубава.

# 11
Цитат на: maia_sevova
Аз не посмях да я намажа с боички затова и намазах кръчето и ръчичката с бебешко оли лепнах го върху листчето от дневника и после го очертах с химикал защото олиото се попива постепенно от листа и няма и следа от него сега.
Абе и тоя вариант го умувах, ама много ми се иска да й се виждат и линиите на дланите и ходилата, а не само очертанията - интересно ми е колко ще се променят като порастне  Rolling Eyes Та затова с червилото най-удачно ми се струва Simple Smile

# 12
  • Мнения: 272
като ви чета ми хрумна- аз ще си купя пластелин и като се затопли едва ли ще е нужен силен натиск , а и моя юнак вече доста силно бие с пипалцата си:)

# 13
  • Мнения: 1 533
Цитат на: cheta
На Борис отпечатъците са в глина.  Laughing


Вдъхновена от Чета и аз направих на Яна отпечатъци върху глина, дано не го счупим докато стане мома за женене. Ето снимка:



http://community.webshots.com/photo/190324428/190325112hKPcNg

# 14
Цитат на: sladka hapka
Преди време бях купувала от "Бонжур" бои за рисуване с ръце на големия. На картинката са нарисувани много малки дечица, така че предполагам, че са максивмално безвредни. Мисля тях да използвам за отпечатъците.
Спомняш ли си как се казват тези бои?

Общи условия

Активация на акаунт