Отново за креватчето - как да избера?

  • 3 601
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 244
Извинявам се, сигурно е имало такава тема, но за пореден път проклетата търсачка не работи.

Искаме да купим дървено креватче на бъдещия бебо, но изобщо нямам представа по какви показатели да го избирам.
Въпросът е, че майка ми е видяла някакво в Метро, което е на две нива и е 90 лв вкл. и матрака  newsm78 Забелязах, че повечето легълца не падат под 200 кинта, при това без матрак и затова офертата ми е малко съмнителна...
Та по какво да разбера, дали легълцето  хубаво? И също как да избера матрачето?

Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато аз търсех креватче не бях запозната с бебешките покупки и направих голяма греешка.Купих малко креватче, което може да се ползва до първата година.За това те съветвам, ако трябва да даеш повече пари, но да е по-голямо, вместо след 1г. дадеш много пари за по-голямо легло.Хубаво и да е с чекмеджета, много са удобни.Нивата също са от значение.Също е добре, ако решетката може да се сваля.Матрака гледай да е анатомичен, аз взех кокосов, който се води за много добър.Но каква му е разликата от останалите.....нямам представа!

# 2
  • Мнения: 2 677
Не съм се сблъсквала с проблема "избор на креватче", защото с мъжа ми просто го видяхме и казахме - това ще е. Много сме доволни поне засега. Креватчето е на едно ниво, с ракла, която по-късно се маха и бебешкото креватче се превръща в детско. Сегашната бебешка кошарка е люлка, която има възможност да спре да се люлее, когато детето стане голямо и започне да се изправя. Освен раклата, която побира доста неща, има и две отделни чекмеджета. Страхотна работа, поне според мен. Струва 450 лева с матрака.
Ако те заинтересува, драсни едно лично съобщение, защото точно такива съм виждала само там, откъдето го купихме. Има и други подобни модели, но ми се струваха доста "афиф".   Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 455
Освен всичко което те е посъветвала Биляна,гледай височината от долното ниво на матрака до решетката да е минимум 60 см.Нашето е с по малка височина и сина ми редовно прескачаше та се принудих да махна решетката,но на една приятелка детето падна от горе.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
Да се запиша и аз,ч е темата ме вълнува и мен. А също ако мога да попитам какво мислят мамите за сгъваемите кошарки? Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Ето какво беше важно за мен в избора на креватче:
- да е достатъчно широко и дълго, за да има простор за бебка, а и да може да спи в него поне няколко години
- да е на няколко нива, за да може да се премества с порастването на бебето
- да е от дърво, а не от талашит (от това най-вече идва голямата разлика в цените), за да е по-стабилно. Аз предпочитам да е бук, защото чама е по-мек и поне на мен не ми изглежда добре.
- да има колелца, за да може през нощта да доближавам креватчето до спалнята, че да не ставам, ако се наложи
- решетката да може да се смъква на нива, за да е по-удобно
- чекмеджетата е хубаво да са на механизъм, за да могат по-леко да се вадят

passion, аз лично не харесвам сгъваемите легълца - не ми изглеждат стабилни, а и все едно са за къмпинг. Единственото им предимство е, че се сгъват. А и цената, разбира се.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 244
А в какъв смисъл "афиф"?  newsm78  Rolling Eyes Това в Метро си било дървено (например)...

А за матраците какво ще кажете?

За сгъваемите кошарки скоро имаше тема и покрай нея реших (първоначално се бях спряла на само на такава) да са и двете - дървено постоянно за нанкане, а кошарката за през деня, за спешни случаи, за пътуване. Но тя ще се купува по-нататък, може би след раждането. Всъщност най-изтъкваният недостатък бе, че бебето не може да се хваща за решетките да се изправя (макар че е нож с две остриета, защото пада и се удря в дървото  Thinking )

Впрочем какви са "добрите" размери за едно легълце, което да се ползва примерно 2-3 години...

# 7
  • Мнения: 2 677
phil, ето за това ти говоря.



А относно "афифа"  Laughing.... Ами дргите подобни ми се виждаха не толкова стабилни и масивни. Не знам, определение не мога да ти дам, защото всеки си има различни виждания по въпроса.  Simple Smile
Поздрави!  Hug

# 8
  • Мнения: 4 362
Препоръчвам ти дървено креватче,не преносимо от личен опит  Peace

# 9
  • Мнения: 2 271
Аз си го направих по поръчка.От същия материал(и цветово) като мебелите в спалнята.На 4 нива,височината взехме по моя ръст(до талията ми).Направихме и скрин към него.Много съм доволна!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз се спрях на дървено креватче от фирма Дибо с размери 140/70 за 135лв. Достатъчно голямо е да го ползваме няколко години. За матрака водихме семейни войни, защото съпругът ми искаше  противоакарен, противоалергичен и с какви ли ни екстри. Накрая даде 125лв за матрак +28лв непромукаема калъфка за матрака. С всичките му екстри легълчето ни служи само за игра и за дневен сън. Вечерта бебето спи с мен.
И обикновен матрак или дюшек щеше да ми свърши същата работа, само дето се набутах със 150лв. 

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Впрочем какви са "добрите" размери за едно легълце, което да се ползва примерно 2-3 години...

За мен добрите размери са 140/70 поне. Мисля, че такова легълце може да се ползва поне 5 години, ако не и повече.

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 08:50 от Tatalina

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Повечето майчета са те посъветвали вече, но важното е също с какво място разполагате. Ако имате малка спалня и в последствие ще местите бебето в детска може да си вземеш креватче 60/120. Но ако сте в една стая както  нас и нямате детска- ние ще купим 70/140. Разликата в цената е 20 лева.
Матраци- ние сме се ориентирали към тези с кокоса вътре, уж били по твърди. А ние искаме твърд матрак, ама дали е истина, незнам.

# 13
  • Мнения: 5 362
Ето какво беше важно за мен в избора на креватче:
- да е достатъчно широко и дълго, за да има простор за бебка, а и да може да спи в него поне няколко години
- да е на няколко нива, за да може да се премества с порастването на бебето
- да е от дърво, а не от талашит (от това най-вече идва голямата разлика в цените) .
- да има колелца, за да може през нощта да доближавам креватчето до спалнята, че да не ставам, ако се наложи
- решетката да може да се смъква на нива, за да е по-удобно
- чекмеджетата е хубаво да са на механизъм, за да могат по-леко да се вадят

passion, аз лично не харесвам сгъваемите легълца - не ми изглеждат стабилни, а и все едно са за къмпинг. Единственото им предимство е, че се сгъват. А и цената, разбира се.

 PeaceСъгласна съм с Tatalina.

# 14
  • Мнения: 693
Не съм се сблъсквала с проблема "избор на креватче", защото с мъжа ми просто го видяхме и казахме - това ще е. Много сме доволни поне засега. Креватчето е на едно ниво, с ракла, която по-късно се маха и бебешкото креватче се превръща в детско. Сегашната бебешка кошарка е люлка, която има възможност да спре да се люлее, когато детето стане голямо и започне да се изправя. Освен раклата, която побира доста неща, има и две отделни чекмеджета. Страхотна работа, поне според мен. Струва 450 лева с матрака.
Ако те заинтересува, драсни едно лично съобщение, защото точно такива съм виждала само там, откъдето го купихме. Има и други подобни модели, но ми се струваха доста "афиф".   Rolling Eyes
И моето е такова, единствения му недостатък е че няма нива, но пък има повече място за дрешки и принадлежности, става на легло за юноша а освен всичо друго и много ми харесва дизайна.

Общи условия

Активация на акаунт