за слабителните по време на бременност

  • 1 180
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
здравейте милички имам въпрос . Аз съм нова и макар и майка на едно дете се оказах боса по някой теми.Интерсува ме  Laughingпри евентоална бременост приема на слабителни средства оказва ли влияние. И аз като всички се опитвам да стана майка но не успявам (за сега ) надявам се за себе си и за всички вас да успеем...

# 1
  • Мнения: 7 718
Слабителните могат да са опасни за евентуална бременност.
Пробвай киви сутрин на гладно.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 812
Подкрепям Лали, има много храни които действат "разхлабващо" и други които действат 'затягащо' , 'запичащо'/ или както там се казва  Wink/
Наблягай на първите и избягвай вторите:
Опитай на гладно и
- сок от моркови
- сок от грозде
- сок от домати
- сурови - обелени и настъргани ябълки
- боза - може вечер преди лягане
- айран
Яж на гладно сушени сливи, смокини, ягоди, кайсии
Наблегни на салатите: зеле, моркови ,краставици, домати
Плодовете: ябълки, пъпеш, диня, портокали, мандарини, грейпфрут;
сокове, пюрета, и компото от круши, кайсии, праскови, дини, череши, малини, ягоди, къпини, сини сливи, грозде и др.
Избяграй:
- лук /кромид, праз и чесън/, репички, ряпа, сини домати.
- мушмули, нар, лимони, боровинки, вишни, дренки.
- силен черен чай, какао
- банани
Закусвай с мюсли - действа много добре.
 

# 3
  • Мнения: 78
           


                     Много добре действа и пълнозърнест хляб, но от този на който пише без брашно, а не различните вариации на примеси.

# 4
  • Мнения: 2 005
Много добре ми действат билковите таблетки LAX,или диетичните шоколадчета newsm78

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Ще си споделя опита.
Та значи аз съм с изключително лениви черва и допреди да забременея ходих до тоалетна само ако съм пила от китайския чай Сание. Естествено го спрях като се усъмних че съм бременна и последвалия един месец беше адски зор. Купих си едни капки Гуталакс с които спасявам положението когато стане много напечено, но истината е в приеманата храна. Започнах да закусвам сутрин с 2 кивита, мандарини, ябъки... опитах и грейпфурти ама от киселите цитрусови плодове ми се гадеше още повече (иначе са чудни за лекуване на запек  Crazy) вечер завършвам пак с 2 кивита и смея да твърдя че нямам проблеми с ходенето до тоалетна. Още повече кивитата съдържат много витамини и минерали и така даваш един здравословен старт на бъдещата си бременност. Естествено трябва да забравиш сухите храни, препечени филийки  Crazy или поне да ги намалиш до минимум.

А в събота например закусих с 2 кивита, една ябълка и чаша топло мляко с мед  #Crazy малееееееее около 10 пъти посетих тоалетната  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 825
Всичко, което Шушончо е описала действа безотказно. Кивито на мен ми е фаворит  Mr. Green , но като цяло много плодове на гладно, мляко и сокчета и не би трябвало да имаш проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт