повръщането

  • 966
  • 17
  •   1
Отговори
дъщеря ми е на 3 месеца и повръща почети след всяко хранене даже часове след това нормално ли е

# 1
  • Мнения: 941
не си първата,няма да си и последната с този проблем,Алекс е на 8 м.и още повръща.Е,по-малко в сравнение с преди.Повечето бебета повръщат,но има разлика-как повръща,само плюе или е като фонтан?В повечето случаи се касае за т.нар.гастро-езофагиален рефлукс,не е страшно и постепенно отминава.Ако пък ти дойде множко,идете на гастроентеролог,ще направи ехография и ще каже,а има и много адаптирани млека за този проблем.Успех!

# 2
тя е само на кърма и повръща един път на фонтан друк път просто се стича по устата

# 3
  • Мнения: 941
за да се успокоиш,заведи я на лекар,той ще ти каже какво да правиш.Сега като се замислих,май само на кумата ми детето не е повръщало,всички други повръщат като за световно

# 4
  • Мнения: 124
И ние имахме този проблем, не е страшно, успокой се, след някой-друг месец ще се оправи. Ние по препоръка на лекар пиехме специално АМ - Aptamil AR (антирефлукс), но кой знае каква полза нямаше. Като стана на пет месеца, все по-малко повръщаше (тогава и я захраних), а на шест вече й нямаше нищо.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 457
Ако повръща на фонтан всеки път, бебенцето трябва да го види специалист - гастроентеролог. Само на думите на педиатъра не се доверявай  Peace А ако просто връща по малко мляко, нямате проблем  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 607
тя е само на кърма и повръща един път на фонтан друк път просто се стича по устата


Ние също повръщаме , а сме вече на подчти 8 месеца ходиме на гастроентеролог и ни изписаха прахчета ,които пием преди хранене и сме по-добре ,но моят съвет е заведи я на специалист защото си има разни похвати например трябва да спите под 45 градуса наклон на креватчето ,количката да е повдигната на първата степен и разни други нещи ца които ще ти обяснят . Ако искаш мога да ти дам тел на нашата  гастроентероложка тя работи в Токуда . пиши ми на лични .Чао и несе притеснявай много израстват го но трябва да се вземат мерки.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 230
тя е само на кърма и повръща един път на фонтан друк път просто се стича по устата


Ние също повръщаме , а сме вече на подчти 8 месеца ходиме на гастроентеролог и ни изписаха прахчета ,които пием преди хранене и сме по-добре ,но моят съвет е заведи я на специалист защото си има разни похвати например трябва да спите под 45 градуса наклон на креватчето ,количката да е повдигната на първата степен и разни други нещи ца които ще ти обяснят . Ако искаш мога да ти дам тел на нашата  гастроентероложка тя работи в Токуда . пиши ми на лични .Чао и несе притеснявай много израстват го но трябва да се вземат мерки.


Да не би да пиете Мутилиум на прахче? На нас също ни ги предписаха, в началото имаше ефект, но после започна да повръща от него и аз го спрях. Скоро разбрах, че Мутилиума е вреден за бебчовците под 2 годинки  и не трябва да им се предписва като лечение.
По темата: и Ани повръща дори малко преди да я нахраня пак си връща. В началото връщаше доста, понякога и на фонтан. Пие Фризовом. След като започнахме с пюретата повръщането намаля. Но естествено е имало случаи, в които съм била много притеснена защото повръщането се е връщало дори и след захранването. И теми по въпроса съм пускала. Случи се наскоро пак и установих, че този път прави реакция към граха в пюретата.
Търпение, ще му мине на бебчо.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 230
Малко офф, защо ли излезе така този цитат по нагоре???

# 9
  • Мнения: 3 042
Ето една статия от библиотеката на Кърмене по въпроса за повръщането при кърмените бебета.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

Моят син също много повръщаше и спря чак на годинка. Лекарства не съм му давала, но дълго време след като спрях да кърмя пи антирефлуксно мляко Фризовом.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако повръща на фонтан всеки път, бебенцето трябва да го види специалист - гастроентеролог. Само на думите на педиатъра не се доверявай  Peace А ако просто връща по малко мляко, нямате проблем  Hug

 Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 339
и ние сме така ту затихва ту се увеличава а сме на 1г и 6 месеца сега е затихнал и се надявам да не се получава повече последното мляко което пи е нан ар и от него имаше страхотен ефект и сега на смея да го спра да не почне пак

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Малко офф, защо ли излезе така този цитат по нагоре???

Защото лентичката не е в подписа, а в мнението.
Ще му помогна на момичето по този въпрос.  Grinning

# 13
  • Мнения: 3 042
и ние сме така ту затихва ту се увеличава а сме на 1г и 6 месеца сега е затихнал и се надявам да не се получава повече последното мляко което пи е нан ар и от него имаше страхотен ефект и сега на смея да го спра да не почне пак

С гастроентеролог консултирахте ли се?

Дано скоро детенцето спре да повръща.

# 14
  • София
  • Мнения: 607
Ние пиеме постоянно Фризовом от самото начало много малко беше на кърма не защото е повръщала ,а защото не и достигаше. По повот Мутилиума направила съм две консултации с лекарка която работеше в педиатрията , а сега е в Токуда тя изписа  прахчето и  ни направи режима на хранене , другата лекарка е от Пирогов тя ми дава допълнителни консултации , но идвете са на едно мнение. Голямата ми дъщеря също повръщаше но тогава имаше Координакс казват че е по ефикасен ,но няма внос .

Общи условия

Активация на акаунт