витамин C..........

  • 793
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 534
Колко дни подред мога да давм вит.Ц на малката.Имам таблетки на Калифорния от 75mg.Чувала сум,че при малките деца не било хубаво да се дава повече от 5 дни,че се натрупвало в черния дроб.Кайете вашите даца по каква схема пият вит.Ц(прием,почивка и т.н.) и поколко mg.

# 1
  • Мнения: 1 883
В момента , тъй като е болна малката ми щерка приема пи 3 апмули витС на ден. Нямам идея тези какви са и по колко се дават . До колкото знам въпросния витамин е единствиния , който ако е в повече , организма го " изхвърля"  Peace

# 2
  • Мнения: 983

[/quote]
В момента , тъй като е болна малката ми щерка приема пи 3 апмули витС на ден. Нямам идея тези какви са и по колко се дават . До колкото знам въпросния витамин е единствиния , който ако е в повече , организма го " изхвърля"  Peace
Това не е ли много newsm78 лекар ли ти каза да даваш по толкова?

Вилиана, аз давам от обикновенния вит.С, не съм обърнала внимание колко мг. е точно, но педито каза, че се дава не повече от 5 дни и после трябва да има почивка поне от 10 дни.

# 3
  • Мнения: 3 647
вит.Ц не се натрупва в организма
ненужните количества се изхвърлят с урината
може да им го набавяте  чрез ядене на лимон, киви ..

# 4
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз давам от този на хапчетата,тя е на 2.10м по две на ден сега особенно откакто започнаха тези грипове.Мисля си ,че май не се натрупва в организма,а се изхвърля чрез урината,но вероятно и не трябва да се прекалява с него.

# 5
  • Мнения: 1 671
вит.Ц не се натрупва в организма
ненужните количества се изхвърлят с урината
може да им го набавяте  чрез ядене на лимон, киви ..

Това казва и педиатърката на децата ми.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
По съвет на лекарката на малката давам 3 дни по една малка ампула. Това за профилактика. А в момента е болничка и лекарката ми каза че мога и 5-6 дни да давам без проблем. Само да допълня, че не е хубаво на гладно да се дава и преди сън, защото на гладно дразни стомахчето, а преди сън превъзбужда детето.

# 7
  • Мнения: 3 537
И аз така давам - 5 дена по една ампула на ден.Ако е от хапченцата - сутрин и вечер по една таблетка,стривам я на прах и в малко сокче и ги пие,иначе му е много кисело и прави разни муцки  кисели:crazy:Но и малко да се надвиши дозата според мен също няма проблеми ,изхвъля се от организъма чрез урината.

# 8
  • Мнения: 1 883

Това не е ли много newsm78 лекар ли ти каза да даваш по толкова?

ЕСТЕСТВЕНО  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Максималната доза за деца е 500 мг на ден. Аз на моите им давам 3х 100.
 

Общи условия

Активация на акаунт