4Д Ехограф

  • 3 182
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Скоро гледах едно филмче за бременността на National Geographic и там споменаха за 4D ехограф. Много реално се виждаше бебето. Някой чувал ли е за такъв и има ли в БГ. А пък вчера гледах на БТВ филма "9 месеца" и там им дадоха видео касета на бебето от видеозона. Много са напред американците, а филма е толкова стар

# 1
  • Мнения: 640
Кое е четвъртото измерение???  newsm78

# 2
  • Мнения: 173
Ами обясняват, че четвъртото е това, че се вижда в реално време всяко едно движение. И цветовете са по-реални не е черно бяло

# 3
  • Мнения: 640
Това се получава и при 3д

# 4
  • Мнения: 655
Това се получава и при 3д

Абсолютно вярно.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
има 4Д в София но не знам  къде точно. Ведин от предишните броеве на сп. МОЕТО БЕБЕ И АЗ Кати разказваше за това че е видяла дъщеричката си там и образа е бил едно към едно с реалния

# 6
  • Мнения: 2 242
 4Д има  Мазнейкова и прегледа беше 70лв
едната разлика е че може да прави запис на филмче (за разлика от 2Д и 3Д, които правят само снимки), другите предполагам може някой специалист по ултразвук да ни ги обясни

# 7
  • Мнения: 640
Измеренията са 3. С 3д ехограф се вижда същото, което с въпросния 4д. Разликата е, че образа пристига по-бързо, което за пациента (кандидат-мама-та) си е все едно и също. Това го касае само лекаря. Изображението просто не може да е по-различно.

# 8
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Някъде в уличката срещу майчин дом има частен кабинет и там май е 4Д,но трябва да си провериш ти за по-сигурно.Лекарката при която раждах обаче ми каза,че няма значение на какъв видеозон ще ме гледа,ако има проблем с бебето се вижда еднакво добре и в двата случая(в смисъл на обикновен).Единствено ако имаш излишни 70 лв.ще си имаш CD за спомен,което изобщо не е зле Hug

# 9
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Измеренията са 3. С 3д ехограф се вижда същото, което с въпросния 4д. Разликата е, че образа пристига по-бързо, което за пациента (кандидат-мама-та) си е все едно и също. Това го касае само лекаря. Изображението просто не може да е по-различно.


И аз съм съгласна!
 Peace

# 10
  • Мнения: 139
аз когато ходих на фетална морфология при доц.Томова, се поинтересувах какво представлява 4Д ехографа.
тя ми каза, че единствената разлика с 3Д е тази, че на 4Д се вийдала кожата на бебето и можеш да придобиеш по-добра представа за визията на бебето.
тя твърди, че 3Д-то е по-добър. до колко е права не мога да кажа, тя е специялиста все пак Simple Smile.
иначе 4Д ехографи има на доста места в София, поне така съм чувала, не са ме преглеждали обаче.

# 11
  • Мнения: 173
Ами този, на който мен ме гледат според мен е 2Д. Кой тогава е 3Д не знам?

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
Във Фемина има също. В сайта им има и снимки от 4Д ехограф и определено са доста по-ясни от 3Д-то.

http://mcfemina.com/gallery.php

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 702
Кое е четвъртото измерение???  newsm78

Винаги това съм се чудила. Физиката още не е открила четвърто измерение, но пък уред, който да го "отразява" вече има    newsm78

Може да е по-добър образът, но дори самото име ме навежда на мисълта за шарлатанство. По-скоро бих препоръчала да се отиде на фетална морфология. Там поне се виждат и вътрешните органи на бебето, кръвния поток, мозъчните структури, костите и изобщо все важни неща.

# 14
  • Мнения: 11
Някои приемат Времето за 4-тото измерение.
При 3D ехографите реконструираните образи се появяват след известно време, а при 4D ехографите – веднага (в реално време).
"При съвременните апарати от най-висок клас с режим на "live 3D/4D" сканиране  "опресняването" на реконструирания образ става при скорост 8 - 10 обема за секунда и по-бързо ( при най-новите модели стига до 40 обема за секунда). Обработката на образа заема по-малко от минута."
Но образа винаги е във физическите три измерения.

Общи условия

Активация на акаунт