В какво да замразявам кърма?

  • 492
  • 10
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Мили мами, моля дайте ми съвет в какъв съд да замразявам кърма. Вече ми свършиха бурканчетата, а е грехота да изхвърлям!
Имам доста мляко- преди малко след като беб се нахрани изцедих още 180 грама от същата гърда. Бебчо е едва на 6 дни и тепърва се адаптираме един към друг. Докога се очаква да "произвеждам" толкова мляко?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Изцеждай само за да намалиш напрежението, така кърмата ще се регулира по-бързо (обикновено към края на първия месец) и няма да си докараш хиперлактация. Аз ползвах контейнерчета за стерилна урина, но мисля най-голямото е 100мл. Но пък е удобно като трябва да размразиш, защото е на малки порции и няма да се налага да хвърляш остатъка  Wink

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Можеш да си купуваш контейнери за кърма... Но са доста скъпички...
Ще ти излезе солено... Можеш да съхраняваш кърмата в чисто нови найлонови торбички...
Можеш да я съхраняваш и в по-големи буркани... Обаче, моята препоръка е...
Да не изчеждаш по толкова много... Вярно, бебчето ти е още малко и...
Двамата сте далеч от нагаждането един към друг... Обаче...
Изцеждането на гърдата до момент, в който спре да пуска...
Е погрешно... Ще цедиш само толкова, колкото да се облекчиш...
Докато изчезне напрежението и чувството за препълненост...
С изцеждането до последно ще си докараш хиперлактация...
Тогава не по 180, може да стигнеш и до 360 мл...
А това никому не е необходимо...
Съвсем друг въпрос е, че...
Всичкото количество кърма, което ще складираш във фризера...
Едва ли ще успееш да вкараш в употреба...
Естествено, ако си решила дълго да кърмиш...
Просто кърмата ти вече няма да е годна за употреба...
Можеш да измислиш алтернативни варианти за употреба...
Тук във форума има идеи - основните от тях са насочени към правенето на масло от кърма или производството на сапун...
Или директно да я използваш вместо прясно мляко в някой сладкиш, кремче или торта...
Поздрави, пожелавам ти дълго и безпроблемно успешно кърмене...
А ако имаш някакъв проблем, обръщай се към хората във форума...
Късмет...!
newsm10

# 3
  • Мнения: 7 417
А защо я трябва да я замразяваш?С каква цел?Интересно ми е,защото и аз имам доста кърма,но като се изцеждам я хвърлям,просто не намирам какво друго да я правя!

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ама аз се изцеждам точно колкото да се облекча... и остава още доста  Sad
А искам да имам малко запаси от кърма, за да мога да го храня, ако се разболея и се налага да пия антибиотици.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз използвах от по-големите контейнери за урина.
Вариант е да използваш и пластмасови чашки и да ги запечатваш отгоре с фолио

# 6
  • Мнения: 547
Аз използвах стъклени шишенца от сокчета Куинс, които стерилизирах.
Не съжалявам, че замразих кърма, защото на няколко пъти наистина спасяваше положението  Simple Smile.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 097
шишета от сокчета! навремето половинката ми купуваше сокчета, съдържанието за мен, шишето за замразяване. не е нужно да пълниш, колкото толкова.
Иначе бурканчета от пюренца, що пюренца съм изяла през първите месеци (но така пък тествах почти всичко на пазара и после знаех кое го бива и кое не) 
Има специални торбички или контейнери, но удрят по джоба  Rolling Eyes
И сакън, не изхвърляйте кърмата нахалос, а сипвайте във водата за къпане на бебето вместо шампоани и т.н. Кожата после става ...мечта и няма нужда от повече мазане
 Peace

# 8
  • Мнения: 1 382
В шишета от Куинс, Присан, чашки с фолио Simple Smile Варианти много

# 9
  • Мнения: 1 193
Моя позната замразяваше в бутилки от минерална вода- 500мл ( след изваряването, бутилчицата става наполовина- около 250-300мл).
Идеята ти да си замразиш кърма не е никак лоша. Аз също изцеждах много и това ми помогна да си храня детенцето още 2 месеца след като ми спря. Ползвах контейнерчетата на Авент и няколко бутилчици.

# 10
  • Мнения: 9 481
А защо я трябва да я замразяваш?С каква цел?Интересно ми е,защото и аз имам доста кърма,но като се изцеждам я хвърлям,просто не намирам какво друго да я правя!
Ами идеята е да се дава повече време кърма /в която има антитела и др полезни нещица/ на бебето. С нея може да се приготвя безмлечна каша, др каши със /без плодове..варианти има Wink

Аз ползвах и чашите на Авент/доста скъпи и големи като обем/ а след това от стер.чашки за урина-двата обема-75мл /ако не греша/ и 100мл.

Общи условия

Активация на акаунт