Въпрос за детските

  • 446
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
 Мили мами,знаете ли какъв е срокът за подаване на документите за детските? Аз родих на 21.10.06. и понеже днес ми изтича болничния за раждане,т.е.135-я ден и още не съм ходила до социалните, знаете ли дали има срок за подаване или може и по-късно да се направи. Изобщо има ли възможност да не ги получавам,ако доходът ми отговаря на изискванията за това?
 Благодаря ви!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 706
При мен се получи следното: родих на 29.07.06, но отидох да подавам документи около 20ти септември. Там жената която прие документите ми каза защо чак сега подавам, та изпускам един месец. Т.е. за месец август не получавам, но от септември започнаха да ми превеждат детските. Вероятно ще загубиш месеците които са минали от раждането до момента на подаване на документите.

# 2
  • Мнения: 5 362
Можеш да не ги получаваш,ако дохода ви на член от сем-то надвишава 200лв.Мисля,че толкова бяха последно.
А иначе ще ги получаваш от датата,когато си подала документите.За предните месеци,ако си закъсняла,ти се губят.

# 3
  • Мнения: 2 096
Какви документи се подават за детските?

# 4
  • София
  • Мнения: 480
Какви документи се подават за детските?

1. Удостоверение за брутните доходи по месеци за 1 година назад.
2. Копие от акта за раждане.
3. Молба-декларация за получаване на месечни помощи за дете (взимаш я от социалното и попълваш).

Общи условия

Активация на акаунт