"Сърдечно благодаря, че ви има!"

  • 1 065
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
С много кураж и знания ме зареждате, кърмещи майки!
В момента изпитвам щастие, от което бих се лишила, ако нямах поддръжката ви! Защото,за жалост, не всеки проявява разбиране относно кърменето. А това,че липсва компетентност, е нещо съвсем ясно.
НА ВСИЧКИ, КОИТО МИ СЕ ЧУДЯТ ЗАЩО КЪРМЯ, ЕДИН ДЕН МИ СЕ ИСКА ДА КАЖА:"КАКВО МИ ХВАЛИТЕ СЕГА КЪРМЕНЕТО,ТА НАЛИ НА ВРЕМЕТО АЗ КЪРМИХ ДЕЦАТА СИ, А ТОГАВА ВИЕ МЕ ОСЪЖДАХТЕ ЗА ТОВА С ВСЕВЪЗМОЖНИ АБСУРДНИ АРГУМЕНТИ!"
Нека тук се подпишат всички, които се чувстват по същия начин.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
В колко още бетонни "стени" ще има да се сблъскваш, когато обясняваш някому, относно кърменето... Колко още твои събеседници няма да проявяват и капка разбиране, когато им говориш за изключителното кърмене до шестия месец и късното захранване...
Зареди се с много търпение... Неуспехите в тази насока ще бъдат доста повече от успехите...
Което съвсем не бива да те отчайва и отказва... С всички твои усилия, дори и един човек да си убедила в правотата на своите думи... Ползата е огромна...
И надявам се, че нямаш нищо против, че татко отговаря в темата ти, адресирана към майките-кърмачки... След почти тригодишно четене, почти тригодишно съвсем близко "сканиране" на "процеса" и почти тригодишно убеждаване на кого ли не... Се чувствам почти като част от тази група, колкото и странно да звучи... Онзи ден, например, една "прясна" 40-дневна мама ме гледаше като изтрещяна с мокър парцал, когато събеседничките ни на масата в едно кафе, й препоръчаха мен да пита за кърменето...
Така че, дерзай... Радвай се на всеки успех, колкото и минимален да е той...!
Успех с кърменето...! Бъдете здрави...!
newsm10

# 2
  • Мнения: 753
Благодаря!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Е...аз не кърмя точно за да натрия носовете на бъдещите внуци някой ден Grinning а поради вътрешнаи външна убеденост, че това, което правя за детето си, е добро.
Хубаво е човек да има желание и да успява да го изпълни Peace Успех и все така Simple Smile

# 4
  • Мнения: 487
Здравей  Simple Smile
И мен всички ме гледат  така Shocked като разберат,че не давам вода, биберони, нямаме режим и ще сме само на кърма до 6-ти месец. Много се ядосвах в началото, че никой не проявява разбиране, но ми мина. И аз съм много благодарна, че този форум съществува  Hug

# 5
  • Мнения: 2 159
за мен също е много важно да кърмя колкото мога по-дълго и когато по една или друга причина се притесня, че кърмата ми намалява отсреща получавам само отговори от сорта "е нищо де какво толкова, ще и даваш АМ" и никакво разбиране колко е важно за мен това Mad, дори и от мъжа ми Crying or Very sad
добре че го има кърмаческия форум от самото начало толкова ми помогна Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Да се присъединя и аз! Много ценна информация, благодаря Hug

# 7
  • Varna
  • Мнения: 603
И при мен е същото!Вече няколко майчета ми се скараха, че моето бебе нямало режим-да съм му давала на 3 часа,какво било това нещо?А свекито от първия ден до днес все ми повтаря,че не можело бебе без вода и не постъпвам правилно.Но за моя радост имам изцяло подкрепата на съпруга ми и много се надявам дълго време да имам млечице за моето бебче и да мога да посрещам доста "атаки" - и за късно захранване и за куп други неща!

# 8
  • Мнения: 132
Абе какво ви пука какво говорят хората - щом сте решили, че нещо е добро за бебе - това е то и точка!!!! Аз да нямам 30 бебета, че да угаждам на хората, пък и да имах какво ...те са си мои, решенията са мои!!!
А за мамите във Форума - отново и не за последно БЛАГОДАРЯ ВИ,ЧЕ ВИ ИМА!!!!! Two Hearts

# 9
  • София
  • Мнения: 12 224
  Аз незнайно как, но имам доста познати мами които също кърмят. А на тези които не го правят или не обръщам внимание или показвайки колко е лесно и приятно да се кърмят дори близнаци ги карам да се замислят и надявам се за следващото бебче да имат успех. Отново мисля, че само благодарение на този форум и основите на кърменето на поискване, без вода и каквото и да е друго все още кърмя. Дано някой ден и нашите педиатри научат тези неща и започнат да дават разумни съвети!!

# 10
  • Мнения: 127
Благодарение на всички вас ,на подкрепата ви и съветите ви кърмя бебчето си вече 7 месеца и смятам да продължа още дългоооо.Сърдечни благодарности!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 237
И аз се присъединявам, макар че не "спазвам" много неща от тук. Но държа на кърменето и редовно щъкам из форума. И на мен сте помагали, когато ми се е струвало, че кърмата намалява,че немога да изцедя и т.н. Досега щях да съм дала добавка ако ви нямаше. Но все още си кърмя (макар и захранила) и искам колкото мога по-дълго!
Благодаря!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 775
Аз също искам да се присъединя към БЛАГОДАРНИТЕ майчета. Ако не бях получила подкрепа сигурно отдавна щях да се предам на хорските и най-вече докторските съвети. Вие ми показахте как ; аз опитах и се уверих и сега никой не е в състояние да ми наложи нещо различно. А хората, когато си убеден и вярваш ,че това което правиш е правилно  newsm10 ,мнението им не може да ти попречи. Всеки има право на мнение и решава как да си гледа детето. Аз ,обаче също  smile3521 .Има ли желание, има и начин и съм благодарна, че ми го показахте. Радвам се, че Ви има и сърдечно благодаря.. Hug Flowers Four Leaf Clover newsm51

# 13
  • Мнения: 313
 Hug Heart Eyes Аз също съм много щастлива, че ви има момичета  bouquet
А по другия въпрос да знаете, че става въпрос за завис. Яд ги е че те не могат Laughing

# 14
  • Мнения: 313
Извинете! Пише се "зависТ"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт