Отговори
  • Мнения: 5 622

 На моя позната са и изпратили колет от Америка(както и преди това, тоест съвсем по същата процедура..) след Нова година и тук е получила писмо от митницата, да отиде да си го прибере от там и, че дължи мито- 250 лв..  Close

Преди това, както и сега колетите и са били застраховани за една и съща сума. Сега, обаче колетът е отворен, стоките в него описани до една и дължи мито  Rolling Eyes

Кажете това някаква нова практика ли е?След членството ни в Евросъюза ли/ Щото на нея така са и казали?!  Shocked

Та да знам какво да правя и аз с моите колети....  Thinking

# 1
  • Мнения: 7 091
 Е как така ще и отворят колета?! Не може да е стандартна практика да се рови в пощата на хората, тука си е федерално престъпление! Или пък може... Rolling Eyes Sick Ако е така...думи нямам #Cussing out
Не съм пращала след НГ, нито съм получавала, дано някой се включи да опровергае този слух.
И защо ще и искат мито? Забранени стоки ли са внасяни, какво?  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 253
И в един друг форум видях такива оплаквания...Нещо са се взели насериозно...Да не би да е имало  уволнения из митниците,та да прекаляват с това колко"стриктни "служители са? Или някои нови правила,може би newsm78 .....

# 3
  • Мнения: 7 837
Не е истина просто... Очакват пари ли да намират вътре  Rolling Eyes И по каква ли ценова схема оценяват нещата  newsm78
В петък пуснах един колет, изрично съм писала, че е за благотворителност. Върха на тъпотията ще е, ако искат мито за това...

# 4
  • Мнения: 677
Мои близки във Видин си получиха коледният колет на 18 януари, мита не са плащали, бях обявила само 99 долара стойност.

# 5
  • Мнения: 5 622
Не е истина просто... Очакват пари ли да намират вътре  Rolling Eyes И по каква ли ценова схема оценяват нещата  newsm78
В петък пуснах един колет, изрично съм писала, че е за благотворителност. Върха на тъпотията ще е, ако искат мито за това...

Какво точно и къде го пишеш това?

# 6
  • Мнения: 4 629
Знам за такива случаи предо Нова Година. Ако нещата в колета имат етикети и цени те от там си правят калкулациите митничарите. Ако няма етикети, няма и начин да се докаже, че нещата са нови и не могат да искат да си платиш мито. За стойност на колета се признава написаната от изпращача  Peace

# 7
  • Мнения: 7 837
Не е истина просто... Очакват пари ли да намират вътре  Rolling Eyes И по каква ли ценова схема оценяват нещата  newsm78
В петък пуснах един колет, изрично съм писала, че е за благотворителност. Върха на тъпотията ще е, ако искат мито за това...

Какво точно и къде го пишеш това?

Във формата, понякога и върху кашона. Но го пиша, само когато наистина е благотворителност, т.е. занякое дете,  което няма какво да обле4е напр....

# 8
  • Мнения: 5 622
Ясно. Мерси  Peace

# 9
  • Мнения: 5 622
Мои близки във Видин си получиха коледният колет на 18 януари, мита не са плащали, бях обявила само 99 долара стойност.

Явно всичко зависи от моментната ситуация и настроение на ..и аз не знам на кого. ИНаче не мога да си обясня ставащото... Едни плащат мито върху обявена сойност на колета над 45Е (След НГ е толкова. Сумата е паднала от 100, на 45Е), други не...  Rolling Eyes

Все пак имайте предвид, че необлагаемата стойност е паднала и вече е по-малка. Което пък е в противовес с една статия, която четох по случая, че е гласувано, стоки внасяни от трети страни, които не са в ЕС, да са необлагаеми до 430 Е  Къде е истината и аз не знам  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 404
Аз имам писмо от някакъв господин Златарски, който беше директор някакъв във Министерството на Съобщенията, в което ми казва, че пощенските служители и никой друг нямат право да отварят колети и писма под какъвто и да е предлог.  И ако има нещо липсващо са длъжни да го възстановят.  Пазя го като очите си това писмо и когато ми се наложи да пращам отново нещо ще го залепя отвън на колета.  Аз се бях разбесувала преди две години, защото важни документи не достигнаха дестинацията и ги вдигнах по тревога и в Български пощи и в министерството.  Дори снимки не пристигаха, та камо ли колет.  Срамота.  Писмото даже го сканирах, за да го имам и на диск.   Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 368
И аз съм "бясна" на митниците в Б-я. Изпратих два колета в края на 2006г., които пристигнаха в Б-я в самото начало на 2007. Единият бе с адрес на получател в гр. Карнобат. Не само, че не го доставиха до Карнобат и майка ми трябваше да отиде да го получи до митницата в Бургас, но и е заплатила 30 лева. Обявената от мен стойност бе $75. Другият бе с адрес на получател в гр. Асеновград. Обявената стойност бе $85. Свекърва ми не е помолена да плаща никакви мита, само е платила 1лев за преопаковане, защото колетът е бил отворен и проверяван. Нищо не липсва и не е повредено и в двата случая, защото миналата година коледното чорапче за племенника ни е било най-безмилостно разрязано и обяснението е било, че е проверявано за нарккотици.  Crazy Изводите ги оставам на вас...кое колко е законово и кое не в нашата мила страна... Embarassed

# 12
  • Мнения: 5 622
Не е истина просто... Очакват пари ли да намират вътре  Rolling Eyes И по каква ли ценова схема оценяват нещата  newsm78
В петък пуснах един колет, изрично съм писала, че е за благотворителност. Върха на тъпотията ще е, ако искат мито за това...

Казах на майка ми за това и тя каза, че това не  е никаква гаранция за получаването на колетите, още по-малко пък да не им наложат мито. Колети, които са били изпратени до няколко дома, са стигнали, но са ги накарали да плащат за да си вземат благотеорителния колет...  Sick  Stop

Аз имам писмо от някакъв господин Златарски, който беше директор някакъв във Министерството на Съобщенията, в което ми казва, че пощенските служители и никой друг нямат право да отварят колети и писма под какъвто и да е предлог.  И ако има нещо липсващо са длъжни да го възстановят.  Пазя го като очите си това писмо и когато ми се наложи да пращам отново нещо ще го залепя отвън на колета.  Аз се бях разбесувала преди две години, защото важни документи не достигнаха дестинацията и ги вдигнах по тревога и в Български пощи и в министерството.  Дори снимки не пристигаха, та камо ли колет.  Срамота.  Писмото даже го сканирах, за да го имам и на диск.   Twisted Evil

можеш ли да го постнеш тук, за да го видим и ние?  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 404
Пускам линк, кажете ми ако не се отваря.

http://good-times.webshots.com/photo/2430344980087494390okNHYv

Моя приятелка, която по времето вече живееше тук, ми е казвала, че мъжа и и пратил колет от тук, с някакви 60 долара в джоба на яке.  Тя получила колета отворен и вътре имало бележка "Казахме ли ви пари да не се пращат по пощата."  Ужас.  Глупендерите са си признали в писмен вид, че са ги взели.  Joy

# 14
  • Мнения: 7 091
Малко новинки! Накарах майка да попита какви са промените ( в Централна поща Варна). За изпращане от БГ към САЩ- всичко е  по старому. За изпращане от САЩ към БГ, в БГ са въвели мито за колети на стойност над 60$. Имайте го предвид като пращате!  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт