Дали лимоновият сок влияе ли на кърмата?

  • 1 747
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Здравейте, понеже не се почувствах добре онзи ден и се уплаших да не се разболиея, си изцедих сок от лимон с мед. Два дни пия по един лимон с мед и вода и не знам случайно ли е, но на бебо не му стигна кърмата и в едната гърда почти нищо нямаше днес. Сега съм добре, в смисъл не съм болна. Дали има връзка с този сок от лимон ...

# 1
  • Мнения: 1 896
Няма връзка, но и както ти писах в другата тема съвсем не е сигурно че имаш проблем с количеството кърма. Възможно е просто да се е регулирала.
Иначе лимонът не може да повлияе на количеството на кърмата. Единственото отражение, което може да има, е да причини дискомфорт при бебета които са алергични към цитрусови плодове (среща се такава алергия). Това обаче съвсем не значи че твоето бебе ще е едно от тях, особено щом не си забелязала да има някакво неразположение.
Радвам се че лимонът и медът са ти помогнали да се оправиш от настинката и желая на теб и бебчо безпроблемно кърмене!  Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 00:01 от basilisk

# 2
  • Мнения: 3 718
Когато Алекс беше на около месец и аз понастинах, изпих сериозно количество лимони с мед и освен, че ми изтръпна езика от толкова кисело, други последствия нямаше. Това от личен опит, но не мисля, че лимона може да повлияе намаляващо на кърмата. В същност до сега не съм намирала информация за храна действаща по този начин. По скоро съм чувала за храни, предизвикващи повече кърма като варено жито например ( пак от собствен опит ). Но при всички положения най - добрият стимулант за кърмата е честото кърмене на бебето и спокойствието, че всичко е наред.  newsm10 Успех

# 3
  • Мнения: 483
Благодаря Ви за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт