Прощапулник?

  • 789
  • 9
  •   1
Отговори
Тази вечер Детенце направи първите си крачки. Има ли определен ден в който се прави прощапулникът и какъв е обичаят?

# 1
  • София
  • Мнения: 146
Доколкото знам, се прави скоро след като детето е проходило, но изчакай да стане малко по-стабилно, а не да лази след питката, а тук има чудесна статия за прощъпулника:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/286/60/

# 2
  • Мнения: 2 005
Не чакай,а меси питка и раздавай бегом на дечица.Поне мен така ме посъветваха като направи първите си стъпки синът ни.Веднага се правила питката и се раздавала най-често на деца,за да е жив и здрав и да не се спира.Моят просто не знае да ходи,а бяга :rotfIm:

# 3
  • Мнения: 1 666
Във всеки край обичаите са различни. Ако искаш разпитай твои близки как се прави при вас. Ако пък не те интересува това - направи го по начин, по който ти искаш.

При нас специално при първите крачки се прави обикновена пита (викат й "скрита пита") и се раздава на ходещи деца и на хората от семейството. А когато детето ходи стабилно се прави истинския прощъпулник с питка намазана с мед, нареждане на предмети и раздаване на бегом.

# 4
  • Мнения: 999
Аз знам че се прави скоро след като проходи детенцето.
Ние го направихме заедно с ч.р.д., а тя проходи 15 дни преди това.

# 5
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
аз направих питите след като кики проходи стабилно.раздадох в сряда,поне в нашият край обичаят е такъв.

# 6
  • Мнения: 351
Наистина на всякъде е различно. При нас се прави ввднага след като детето направи няколко крачки само, дори и още да не е много стабилно. Според нашите баби питката се раздава скоро след това, за да не пада детенцето. 

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз го направих след като Пеши направи първите си крачки.

# 8
  • Мнения: 5 362
Аз знам,че се прави прощъпулник,след като направи първите крачки,а не като проходи стабилно.

# 9
  • София
  • Мнения: 480
Аз знам,че се прави прощъпулник,след като направи първите крачки,а не като проходи стабилно.
  Peace И аз така знам. Само, че малкия се пусна на 11м. и ние го съчетахме с рождения ден. Тогава вече ходеше стабилно и си тръгна след питката.

Общи условия

Активация на акаунт