МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ: Противозачатъчно за след+кърмене????

  • 339
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Мами, здравейте, ПОМАГАЙТЕ! Blush Пиша по спешен повод: ...и въпреки че ползвахме презерватив, той се беше изхлузил, и сега не сме сигурни...Имам цикъл вече от 2 месеца, сега ако е точен/засега е!/ трябва да дойде след 7 дни Praynig!Кърмим се с бебчо, и през ноща, но броят на кърменията за денонощие не е повече от 5-6 грубо. Незнам какво да правя, да тичам утре до аптеката, но после няма да мога да кърмя, хубаво ще се изтисквам, но вероятно ще ми намалее и кърмата, а колко време след приема ще мога пак да кърмя! Ух ooooh!, ако имате някаква идея, моля пишете и то бързичко  Embarassed Hug

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 10:20 от chochka_nadik

# 1
  • Мнения: 385
Намерих съвет от генеколожката ми, ще го споделя, ако някога някога му се наложи да търси решение в подобна ситуация! Може възможно по-бързичко да се вземат 2-те хапчета Постинор, този ден да не се кърми, да сме на АМ, да се изцеждам, от утре може на кърма вече! Party

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съдържащият се в Постинор-а левоноргестрел не е противопоказан по време на кърмене, още повече, че изключително малко количество от него се абсорбира в майчиното кръвообращение. На практика нивата са по-ниски отколкото са при противозачатъчните минихапчета, които са одобрени за използване при кърмачки и се взимат по 21 дена в месеца, а не еднократно, както е при Постинор.
На мен също ми се наложи да ползвам преди 3-4 месеца - не съм спирала да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт