въпрос за болничен

  • 1 166
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, знам, че темата не е за този форум, но питането ми е спешно,а незнайно защо не мога да вляза с регистрацията си, нито пък да се регистрирам. Моля да ме извините и някой от модераторите да премести темата на подходящо място.
Та на въпроса: Днес излизам в болничен 45 дни реди раждането и рзбрах, че заедно с него трябва да се приложи и декларация в която се пишели номерата на  банковата сметка.  По книжарниците никой не е чувал за такива декларации.  Нужно ли е наистина да се попълва такова нещо и какви други документи се прилагат с болничния? Какво ще следва, ако закъснея с подаването? В НОИ ли се носят документите или на работодателя?  Тая бюрокрация ми идва много, ще съм благодарна да ме упътите как да се оправя

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравей Hug!
Поискай такава декларация от работодателя си - има я на сайта на НОИ, ще я изтеглят от там.
От банката си вземи документ за банковата сметка, после попълни декларацията и дай двете неща на работодателя + болничния лист - той ще придвижи всичко.
Срокът мисля, че е до края на всеки месец, а изплащането ще става до 30 календарни дни след подаването на документите.
Надявам се в НОИ да са по-експедитивни, че иначе и аз скоро няма да видя парички Confused...

# 2
Много ти благодаря зя бързия отговор  bouquet
До сега се рових в сайта на НОИ и никъде не видях образец на тази декларация. Може ли да ми кажеш къде точно си я виждала? При работодателя я нямат, там казват, че се купувала от книжарница  ooooh!

# 3
  • Мнения: 243
Иди в обслужващата си банка и поискай официален документ, удостоверяващ сметката ти там - 5 лева струва. После го предай във фирмата си. Все още от НОИ не са уточнили какво още ще искат - но това ще стане до края на седмицата. Simple Smile

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Много ти благодаря зя бързия отговор  bouquet
До сега се рових в сайта на НОИ и никъде не видях образец на тази декларация. Може ли да ми кажеш къде точно си я виждала? При работодателя я нямат, там казват, че се купувала от книжарница  ooooh!

Правят се на ударени - не мога да ти кажа къде е точно, длъжни са да ти го дадат!

Иди в обслужващата си банка и поискай официален документ, удостоверяващ сметката ти там - 5 лева струва. После го предай във фирмата си. Все още от НОИ не са уточнили какво още ще искат - но това ще стане до края на седмицата. Simple Smile

В моята банка - Хеброс - не ми взеха и стотинка! Без декларация обаче няма как да стане - той е валиден само с нея.

# 5
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
Кажи на счетоводителите във фирмата да влязат тук http://docstore.odit.info/?s=4&rid=393 - това е архивиран файл на наредбата и да си разпечатат прил.7.

Освен това  от банката може да не е удостоверение , а справка - тя е безплат ( за Удостоверение се вземат пари )

# 6
 Нужно ли е наистина да се попълва такова нещо и какви други документи се прилагат с болничния? Какво ще следва, ако закъснея с подаването? В НОИ ли се носят документите или на работодателя?  Тая бюрокрация ми идва много, ще съм благодарна да ме упътите как да се оправя
Отвори си страницата на НОИ (www.noi.bg), на Новости, втория текс в червено е линк - цъкни на него и виж приложение ном. 7. Според мен това ти трябва, можеш да си прочетеш и другите разпоредби и приложения.


Аман от некадърни счетоводители и работодатели, брейй!  #2gunfire

# 7
Благодаря ви много, голяма помощ ми оказахте  bouquet
Остава ми проблема да накарам счетоводителите да отидат и да подадат документите преди края на месеца. Днес са готови и ги предадох, а тя ми казва, че ще го занесе до 10 февруари. Аз доколкото разбрах трябва да се занесе да края на месеца за който се отнася. Ще ме посъветвате ли от къде мога да видя текста с който да я убедя да се мръдне по-рано, че в наредбата не го открих?

# 8
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
сроковете за подаване на документите от работодателя са регламентирани в чл.10 от Наредбата,качена в сайта на НОИ

Общи условия

Активация на акаунт