Как ще се разделяме

  • 1 929
  • 35
  •   1
Отговори
  • Burgas
  • Мнения: 92
 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Мили маминки, дойде времето когато трябва да почвам работа и малкия да пращам на ясла. Не знам как ще се разделяме? Той така е свикнал с мен, че  се чудя как ще реагира в яслата. Rolling Eyes  През цялото време е с мен, сама си го гледам. Свекърва ми почива само в неделята и той въобще не е свикнал с нея.( дори до магазина трудно тръгва с нея).  С майка ми е по различно, но тя живее в Перник, а ние в Бургас. Разстоянието пречи да го оставям по често и така  с малкия сме постоянно заедно. Напоследък дори ме следи и до тоалетната, не ми дава да излизам без  него когато простирам дрехите ooooh! Когато го оставя на някой почва много да плаче, толкова много ,че направо заспива от умора Cry  Как е с вашите мъничета? Как реагират когато вас ви няма?
Благодаря ви за отговорите Hug

# 1
  • Мнения: 2 534
На моята шушонка са и нужни поне 5 минути , докато разбере , че ме няма
От десетмесечна възраст ходи на ясла и нямам проблеми , нито тогава , нито сега
Вече се провежда следния разговор
Мама , къде
На работа
А , добе , да купаш бонбонки и чушки , и домати  Laughing

Ще свикне детето , но ще му е нужно време , бъди силна и му позволи да расте сред децата , ще се радваш на своята самостоятелност и новопридобито самочуствие , а детето на общуването си с връстници ... поне при мен беше така

# 2
  • Мнения: 263
Здрасти Adi!

Успокой се! Ще свикне малкия! И моят син е така все още даже! Аз се върнах на работа, когато той беше на 10 месеца и го  оставих на детегледа4ката. Много рев изрева, но свикна! Сега събота и неделя я търси нея и пита къде е. Ще е тежко, няма как, но ще отмине! Само се зареди с повечко търпение и здрави нерви. Има и нещо такова, че както на детенце му е трудно да се раздели с теб и на теб ще ти е трудно да се разделиш с него. Подготви се за доста силни чувства и от теб!
Стискам палци да се справите и двамата лесно и колкото може по-бързо!

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Здрасти Adi!

Успокой се! Ще свикне малкия! И моят син е така все още даже! Аз се върнах на работа, когато той беше на 10 месеца и го  оставих на детегледа4ката. Много рев изрева, но свикна! Сега събота и неделя я търси нея и пита къде е. Ще е тежко, няма как, но ще отмине! Само се зареди с повечко търпение и здрави нерви. Има и нещо такова, че както на детенце му е трудно да се раздели с теб и на теб ще ти е трудно да се разделиш с него. Подготви се за доста силни чувства и от теб!
Стискам палци да се справите и двамата лесно и колкото може по-бързо!
Малко късно за мен го пускаш на ясла. Моята хубавица ходи на ясла от една година и й трябваше време да свикне, че няма да се виждаме през деня, а на две години разбират доста и е значително-по трудна раздялата. В началото се приготви за рева и плача - неизбежен е.Ще ти се къса сърцето като оставяш плачещ. Обяснявай му отсега,че ще ходи при лелите и ще играе с други дечица. ПОне да свикне с тази мисъл.Успех ип о -малко боледуване Hug

# 4
  • Мнения: 5 468
И ние сме същата ситуация - гледам я основно аз. По цял ден двете, пълно обслужване от моя страна, гонене за хранене, гонене за сиропите, когато е болна, разходки всеки ден, дори да ми е лошо (заради нея) и т.н.... и накрая като й се скарам за нещо вика - "Аз искам друга мама!". На мъжа ми вика - "Тати, ти искаш ли друга мама?"... днес ми вика - "Ти иди при дядо (баща ми), а ние тука с тати и баба (майка му ooooh!)". Много ми стана обидно, особено пък заради споменаването на втория индивид в изречението й... Сърдих й се 1 час и не й говорих изобщо. Сега сме пак "приятелки", но ми е много обидно... и аз не знам защо..., мъжа ми казва, че съм луда, да й се връзвам на приказките...
Та, това всичкото го написах, за да кажа, че с радост и без да рева, ще я дам на градина септември...., а дори може би и още март месец на ясла. Омръзнала съм й и щом е така - ще се "разделим" с радост..., дори и да реве като я дам - ще й мине Crossing Arms. Зарекла съм се да не се вживявам особено.

# 5
  • Мнения: 352
Ох! И аз се чудя как ще се разделяме,но друга алтернатива няма!
Ще стискаме зъби,ще се молим детето да не страда и ще ходим на работа!
Дано само децата да са добре гледани,че като чета напоследък незнам и аз какво да мисля!
НЮ аз също бих се обидила,остави го мъжа ти той не разбира как се чувстваш в такива моменти,но детето не осъзнава какво точно е извършило.не го съди строго

# 6
  • София
  • Мнения: 127
направо ми се скъса сърцето, когато подавах молба за ясла от септември. ще успея ли аз да се настроя? вчера я оставих на зълва ми за 15мин, за да си взема направление от JPто. не ме питайте как я заварих - цялата беше на петна и през целия път към вкъщи хлипаше. трябва да сме силни нали?

# 7
  • Мнения: 2 005
И аз имам същия проблем! Rolling EyesСкоро ще трябва да се разделя със моето момченце.Решихме и днес го записахме на ясла.Все си мисля,че ще му бъди приятно с деца на негова възраст.От сега мисля и днес направо съм болна и само рева smile3518Имам чувството,че нещо се къса от мен...А,като си помисля,че вече ще е все така...А,като порасне...Като стане и ученик,все по-малко време ще прекарваме заедно Crossing ArmsНезнам как ще изживея момента!? ooooh!

# 8
  • Мнения: 5 577
Я се стегнете! Какви са тези ревове?

# 9
  • Мнения: 46 437
... Как реагират когато вас ви няма? ...

Хич не й пука за мен, което страшно ме натъжава Tired сама я гледам до сега, записахме я за септември на градина, но дали ще я пуснем, ще решим тогава.
За нея съм сигурна, че ще се адаптира бързо, аз как ще се почувствам- не знам, много далечно ми се вижда  Laughing

Вергилия, твоята ситуация е друга  Wink

# 10
Здравеите,и от мен мами!Моята госпожица е на 18м.но тук кадето йижеем градината по4ва на 2год.и половина...и о6те имаме време :loveсама си я гледам,но вапреки това тя е мн.об6тителна и след 5мин.се е заиграла с"непознатиа"оствяла сам сам я сама по цели дни,но само парвите  мин.ме тарси,после няма проблем Grinningнезнам как 6те е занапред,но...засега сам спокона.но за самата раздяла  просто от сега си мисля и мн .ми е ма4но,но няма как там е наи-добрата среда за дете сред врасниците си,но се изискжа жреме както тя да се адптира така и аз Cry

# 11
  • София
  • Мнения: 1 339
и ние отиваме на ясла от юни ама мами я кажете кви са тея ваканции от о два месеца? Моя малчо е адски привързан към мен и обратното и тъкмо ще се клиатизира и от юли два месеца в къщи и после пак ама аз после няма да имам повече отпуска и какво ще го правя незнам. И едно мнение ако може - вие бихте ли ги гледали до три годинки ако имате или не чак толко имате възможността?

# 12
  • Мнения: 1 446
От едномесечен е с баба си през деня , защото аз съм на работа. Еми още не е свикнал има 30 мин. овещаване преди да тръгна на работа и 15 мин. истеричен рев. Представям си какво ще е като тръгне на градина , но това е и аз съм ревала като магаре. Заключвала съм се в тоалетни и съм правила циркове , затова само 1г. съм ходила на градина. Майка ми и баща ми са се видяли в чудо с мен. Така , че очаквам да ми се връща. Wink

# 13
  • Мнения: 4 406
това, дето върви след мен като кученце навсякъде, и при нас го има, въпреки, че с желание ходи на ясла от година.
ще свикне с промяната, няма къде да иде! освен това напълно е възможно новата среда- яслата- да му хареса. не се тревожи толкова, все някога ще трябва да се разделите, освен ако не държиш да ходите заедно да сваляте гаджета след 12-13 год  Laughing

# 14
  • Мнения: 5 362
И на нас това ни предстои-утре.
От утре сме на ясла и ми е много притеснено.Имам чувството,че тя ще свикне по-бързо,отколкото аз Sad.Неразделни сме,от както се е родила.Дано да няма проблеми там,за да се успокоя малко и аз.

Общи условия

Активация на акаунт