Финансови помощи за деца с увреждания.

  • 1 203
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Мили мами,

искам да ви попитам следният въпрос. Полу4авате ли някакви финансови помощи от българското правителство или от богати 4астни компании за вашите деца? Нуждая се от тази информация, защото в момента работя по един проект за създаване на такава фондация за помощи на родители на деца с увреждания. Ако има такава фондация, моля дайте ми името на фондацията и споделете дали сте доволни от помощите, които полу4авате. Благодаря ви предварително. Hug

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ако детето има документ от ТЕЛК за повече от 50% увреждане - двойни детски, 70% от мин. работна заплата и още някакви малки суми - не сьм много наясно.
Друг е въпроса, че минаването през ТЕЛК и после социалните се точи с месеци, дават трудно проценти и тн.

# 2
  • Мнения: 1 710
Помощите от държавата са около 160-180 лв - горе-долу. За майките, чиито деца се нуждаят от ежедневна рехабилитация това е напълно недостатъчно. За тези чиито деца са пък на специални диети - също. Да не говорим за допълнителните разходи, които продължават, защото голяма част от децата са на памперси и т.н. Има разбира се центрове, в които на децата се прави безплатна рехабилитация, което помага на бюджетите, стига да се доредиш до центровете. Има банки, които в момента поемат политика да подпомагат семейства на такива деца, но какъв точно е редът за да се получи такава финансова подкрепа - не зная.
Не съм чула за фондация, специално с такава цел - да подпомага финансово родителите. Ще бъде интересно, ако споделите повече, ако е възможно, разбира се...

# 3
  • Мнения: 208
Благодаря ви за отговорите! Проекта за създаване на такъв фонд е в процес на развитие, но се нуждая от пове4е информация. Парите ще се използват не само за рехабилитация, но и за допълнителни нужди на детето.

# 4
  • Мнения: 4 414
от няколко години участвам в дарителска инициатива "колкото повече - толкова повече". това е дарителство по ведомост. избираш си кауза и даряваш всеки месец определена сума от заплатата си. аз съм си избрала "лечение на деца". парите отиват за неща като клапи, кохлеарни имплантанти, рехабилитация поддържащи лекарства... родителите могат да кандидатстват за отпускане на средства.
това е сайтът
дано съм била от полза

Общи условия

Активация на акаунт