Сиво - бяла баня?

  • 10 530
  • 33
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 180
След дълго обикаляне най-после си избрахме плочки за банята от Досев:
теракот - тъмно сив
фаянса - светло сив и бял
фриз - бордо
декоративна плочка - бяла с бордо цветенце.

Как ви се струва? Притеснява ме това, да не изглежда прекалено мрачно и скучно. Thinking В магазините на Досев нямаха такава примерна баня, а и по каталог не съм я виждала готова. Нещо не мога да си я представя. Rolling Eyes
Някои има ли подобни цветове в банята си? Ще съм благодарна ако споделите мнения и снимки. Flutter

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз пак да изкажа мнение от гледна точка на фън шуи. Единственото, което не одобрявам е тъмносивия под. Първо наистина може да стане мрачно ако помещението е малко и второ тъмните цветове особено черно никак не се препоръчват. Най-подходящо е бялото, като цвят, но на мен ми стои много стерилно и затова в комбинация със светли тонове синьо, зелено, сиво е добре. А що се отнася до комбинацията бордо със сиво и бяло, на мен ми звучи чудесно въпреки, че не съм виждала подобна.
И предполагам, че санитарния фаянс ще бъде в един цвят, това също е важно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Вариантът, който си мисля за под вместо сивото е бордо, но мисля, че няма да стане толкова добре Rolling Eyes
А санитарния фаянс ще е бял.
Хм, вече незнам. Така се обърках ooooh! Помагайте Praynig

# 3
  • София/Перник
  • Мнения: 979
Зависи колко тъмно сиви са подовите плочки. У нас е комбинация от сив под, сива първа стенна плочка и останалите бели (по-скоро еркю, но с бели ивици). На снимка сивото изглежда гадничко и тъмно, но в действителност с осветление от 4 х 50 вата луни изгежда светло. И санитарията изпъква. Ако плочките са ти легнали на сърцето - взимай!

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Нашата е сиво-бяла. Не по наш избор, защото сме в студ. общежитие, но на мен ми харесва, защото хем е светло, хем "нестерилно" бяло, хем завесата, която отделя ваната внася малко цвят (синьо+бяло+прозрачно) Цветът на пода е някаква имитация на мрамор или нещо подобно,  така не се набива в очи всяко петънце Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Галски, Пепеляшка, можете ли да дадете снимков материал?

# 6
  • Мнения: 93
На6ата баня е сиво(графитено)и бяло и си я харесвам.наро4но я избрах в тези цветове,за6тото на подлежат на модни тенденции.А освежаването на банята,мисля да постигна с аксесоари,килим4е,и хавлии то4но в цвят бордо.А мисля,4е би се полу4ило добре и с оранж.И така може6 да сменя6 аксесоарите,а цветовете на банята,остават неутрални!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 180
На6ата баня е сиво(графитено)и бяло и си я харесвам.наро4но я избрах в тези цветове,за6тото на подлежат на модни тенденции.А освежаването на банята,мисля да постигна с аксесоари,килим4е,и хавлии то4но в цвят бордо.А мисля,4е би се полу4ило добре и с оранж.И така може6 да сменя6 аксесоарите,а цветовете на банята,остават неутрални!
A санитарният ти фаянс в бяло ли е?

# 8
  • Мнения: 93
Да в бяло е.

# 9
  • Мнения: 3 640
И нашата баня е графит и "мръсно" бяло. Фризовете са графит с квадрати, които са с доста странен цвят, но е близък до бордото. Обожавам я! Санитарният фаянс е бял (всъщност само мивка, тъй като банята и тоалетната ни са отделно).

# 10
  • Мнения: 1 418
Съвсем скоро правих банята в салона.Пода е графит,стените графит,фризът върви комплект и след това е бяло.Санитарията също е бяла.Всичко това съчетано с инокс аксесоари.Плочките са мат.Утре може да го снимам и да ви покажа,ако ви интересува.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Съвсем скоро правих банята в салона.Пода е графит,стените графит,фризът върви комплект и след това е бяло.Санитарията също е бяла.Всичко това съчетано с инокс аксесоари.Плочките са мат.Утре може да го снимам и да ви покажа,ако ви интересува.
Интересува ме, разбира се. Ще чакам снимките  Crazy

# 12
  • Мнения: 1 418
ОК.Утре ще снимам и  ще ти ги покажа.

# 13
  • Мнения: 636
НИЕ сме със сиво-бяла баня. Изобщо не изглежда мрачно. Напротив създава чувство за чистота. Но пък и окаченото  таванче  е едно такова прасковено като фризовете и внася нотка топлина Laughing

# 14
  • Мнения: 658
Нашата баня е в черно-теракот и фаянс, фриз черно-бяло-златно, и нагоре - бяло с сивкави пръски. Разделила съм я на две части - суха и мокра. В сухата има шкаф-мивка бяла и в мократа - хидроджет  в бяло.

Общи условия

Активация на акаунт