Здравейте,

Много ми е тъжно от няколко дни. Моят син започна да отказва да се храни следобед и вечер. Първо го отдадох на съня следобед, след който той е пълен с енергия, и му е по-интересно да играе, отколкото да суче. Но той плачеше...После си помислих, че кърмаческата стачка няма да го размине...И почнах да се цедя като звяр, за да ми се увеличи кърмата, и постоянно да му "цвърчи" в устата. Обаче той пак не искаше да суче(само да уточня, че Мартин от бебе се храни на режим, 6 пъти дневно, нощем се събужда да суче най-много веднъж на 10тина дни). После си казвам "зъби са"-мажа с гел преди сукане-пак не ще. И с какъв ужас установих, че той обича повече пюре от круши, вместо кърма:( Върти си главата от гърдата, сякаш е най-ужасното нещо на света, и пищи даже. А като я види тая лъжица, като зине с тая уста, днес е изял 50 грама пюре:( Освен това винаги преди да му давам пюре, го кърмя. Пюрето е в краен случай. Тия дни пробвах въобще без пюре, да му позабрави вкуса, той съвсем не ще да яде-само сутрин и на обед. Направо не знам какво да правя. А с тия пюрета започнах насила-за разхлабване, и за да му разтварям бифидус бактерии и пробиотици в тях, и съм давала веднъж дневно по 20-30 грама.
Не ми се иска никак все още да му замествам хранене...А и тая кърма какво да я правя...И без това целите ми гърди станах на буци от препълване, с надеждата, че ще почне пак да се храни както преди. Четох в библиотеката, че кърмаческата стачка била мах 2 седмици, а при Мартин е така от 3 седмици вече. Направо не знам какво да го правя:(