Какво да направя с останал пълнеж ориз+кайма?

  • 8 605
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 282
Здравейте,
нещо не можах да си сметна чушките, и направих промишлено количество от пълнеж за чушки - има кайма, ориз и подправки. И сега разчитам на вас да ме посъветвате какво да го правя.

# 1
  • Мнения: 3 251
Тиквички, гъби, патладжани... Аз правя и гюведжета с кайма и ориз,като отгоре слагам и по 1 шайба пресен домат, маслини по 4-5 или печена чушка и запичам.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
Направи яхнийка с кюфтета.
Оформи кюфтета от сметса. Запържи ситно нарязан лук, настърган морков, добави брашно и червен пипер, налей вода, вегета и като заври пусни кюфтетата. Може да добавиш ориз към соса, ако не е сгъстен достатъчно от брашното. Накрая сложи магданоз.  Peace
Ако обичате и други подправки можеш да сложиш каквото харесвате у дома.

# 3
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
може да направиш фалшива дроб-сърма, в ролята на дроба - каймичката

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Може да е смесиш с кисело зеле и да задушиш в  йена глас.

# 5
  • Мнения: 7 474
Ей това можеш да направиш  Мързеливо зеле в гювеч!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Може да свиеш и сърми  Wink

# 7
  • Мнения: 4 380
Разбий 2 яйца с кофичка кисело мляко, залей и запечи в тавичка. Wink

# 8
  • Мнения: 577
супа топ4ета

# 9
  • Мнения: 919
Каквото ми остане го изсипвам в тавичката при чушките, заливам с вода и малко преди да се опече слагам малко брашно с вода и сол.  Става прекрасен сос за чушките Wink Е зависи какво количество ти е останало де..

# 10
  • Мнения: 998
А аз замразявам сместта във фризера за следващия път

# 11
  • Мнения: 4 451
И аз като Анитка, че моите хора искат все разнообразно да им готвя. А каквото и да спретнеш, то все ще си е с кайма и ориз. Иначе идеята на Лео е малко по-различна и ако решиш непременно да готвиш остатъка, направи нейната рецепта! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 271
Ако ще варя чушките оформям кюфтенца от останалата кайма и ги глагам да се варят с чушките, ако не варя - измислям нещо с кайма - пълнени тиквички, супа топчета и т.н. Hug

# 13
  • Мнения: 2 282
Благодаря ви! Върха сте! Още не съм се спряла на вариант, но като приспя дзвера, почвам Simple Smile

# 14
  • Мнения: 660
Абсолюто същото ми се случи вчера - направих смес за зелеви сърми, но остана малко кайма, а нямах никакво място в тавата, поне за още 2 сърми. Но пък и сместа не беше много... Моето решение беше лесно - надробих малко хляб и го дадох на кучето ни!  Blush Такава радост, защото тя яде само кучешка храна и нищо от масата не й се дава. Страшна радост, душичката...  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт