Отказва твърда храна

  • 308
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Захранваме се от месец и половина, т.е. точно от навършване на 6 месеца. За това време някак си успях да въведа тиквичка, алабаш, картоф, ориз, броколи, ябълка и банан. В началото ядеше не повече от 40 гр. Изведнъж спря всякакво ядене, започна се едно лудо нощно кърмене, през деня никаква храна! Отдадох го на никнещите зъби. Зъбите пробиха, ситуацията си остана. В момента сме на кърмене през 2 часа всяка нощ, през деня се кърми чат-пат по 5 минути най-много, изобщо доста хаотично. 2-3 дни започна изведнъж да хапва по 100 120 гр. зеленчуково пюре и изведнъж пак тотално ми го отказа. На ябълката се мръщи, банана също го недолюбва. Един ден пробвах оризова каша с пюре от ябълка и АМ (мързеше ме да цедя кърма), не го яде, пробвах купено ябълково пюре, пак не ще, дадох морков и ябълка пак купено и пак не ще! С една дума си я караме на кърма, не мога да захранвам, стиска устата, обаче започват да ме налягат съмнения, че кърмата не му достига, защото в последните дни искаше и през деня по-честичко да суква. Тотално съм объркана, до кога така??? Дали не е заменил деня с нощта по отношение на храненето? Виждам, че храни, които по едно време сякаш хапваше с някакво удоволстие, сега ги отказва. Страх ме е, че закъсняваме със захранването, после нещата ще трябва да стават някак си на бързо. Едва ли му растат зъби пак, той вече си има достатъчно за неговата възраст, а и не напипвам нови в устата му. Дайте идеи, съвети, има ли други с подобен проблем?

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 20:39 от Chloé

# 1
  • Мнения: 8 242
Дам.. и ние сме тъй..
С добавка, че си лепнахме някакво разтройство от седмица и 2 дни не яде почти нищо, даже и мен ме избягваше  Rolling Eyes .. В резултат - тамън с 300 зора бяхме стигнали до 50-60 гр. на ядене, сега сме пак на 2-3 лъжички  ooooh!
А вечер да не говоря какво ме прави - на 1/2-1 час се буди, едно че заспива в 2 сутринта..
Лудваммммммммммммммммм  Crazy

# 2
  • Мнения: 941
ние минахме през това, само че не се ядеше никаква твърда храна до 10тия месец, само на кърма и чат пат пюре от круша, а нощните кърмения си бяха непрекъснати, но в 10тия месец почна да си хапва отраз прояде всичко, и то с голям апетит, но през ноща пак се кърмехме през час някъде, имам чувството че се получи някакво пристрастяване, не се суче толково колкото при всяко преобръщане, се искаше сучене, просто при нас се получи всяка нощ искаше повече, за храненето явно още не е готово бебчето, а през ноща опитай да раздалечиш кърменията, като се опиташ да оспокоиш бебчо по друг начин, аз я гушвах и я полюшквах, после почнах да я галя по главата, някои си ги гушкат в леглото, намери начин да ги раздалечиш и нещата ще си дойдат на място,

# 3
  • Мнения: 1 382
Все пак може да са зъби и да го мъчи, а може и просто да стачкува...насила не става, нека сам пожелае да яде. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт