Малка матка и инвитро??

  • 2 562
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравйте момичета.Видях една стара тема за малка матка и забременяване и я прочетох доста внимателно, но мисля че нямаше мнения от момичета планиращи инвитро,беше по-скоро проблема "малка матка" и забременяване по естествен път...Та накратко какво ме тревожи - предстои ни инвитро процедура(по-точно Икси) след около месец,но на последния преглед който бях при доц Маркова(при нея ми беше първи преглед) разбрах че съм имала "малка матка"???  ShockedВ общи линии тя ми каза нещо от рода на - "матката е малко по-малка, но яйчниците са добре,мисля че ще съберем достатъчно яйцеклетки..." Хубаво де,мисля си аз после,ще съберем да кажем достатъчно(дано!) ...ми оттам нататък какво с тази "малка" матка? newsm78 Да ви кажа така се изненадах, че даже не се освестих навреме докато бях при нея да я питам какво значи "малка" и ще има ли проблем евентуално със зачеването инвитро,или пък с износването след това(ако дай боже стане Praynig )...Ами за първи път ми казват подобно нещо - а все пак съм пообиколила достатъчно гинеколози...Възможно ли е да е било моментно състояние някакво(извинявам се ако говоря глупости Embarassed ),не знам но наистина взех да се притеснявам...Моля ви ако има някой е минал по този път или знае нещо по въпроса да каже трябва ли да очаквам проблеми...и ако да, какви евентуално?Аз още при следващия преглед при Маркова(когато ще е сондирането) ще я попитам сама,но докато това стане реших да попитам вас за съвет и мнение...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравей Counterfeit
Преди няколко дена и аз бях на преглед при доц. Маркова за първи път. На мен също ми каза, че имам по-малка матка и къса шийка на матката, което според нея е било основна причина за спонтанния ми аборт (преди 4 месеца имам спонтанен аборт в началото на 6-ти месец от бременността). Аз също останах изненадана от диагнозата, защото за първи път ми казват подобно нещо, а и си мислех, че при следенето на бременноста щяха да установят нещо такова и да ми кажат. Иначе на мен не ми каза, че малката матка не е проблем за забременяване, просто може би ще трябва да ми се направи серклаж и трябва повече да ме наблюдават при следваща бременност. Надявам се наистина да нямаме проблем със забременяването   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 718
Д-р Маркова е добър специалист, щом се е заела с ин-витро, значи малката матка не я притеснява и просто ти го е споменала като факт.
Ако имаш къса шийка - това вече е проблем при износването и обикновено се препоръчва серклаж, но не го мисли отсега. Laughing

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 09:35 от Lali

# 3
  • Мнения: 122
Благодаря ви за отговорите.Лали между другото знаеш ли,че си права - аз също се зачудих - а бе защо ще се заема да правим инвитро ако това може да е проблем?А и наистина го спомена някакси така мимоходом,все едно просто го отчита като факт..Предполагам ,че при сондирането вече ще се знаят точните размери на матката,а тогава и ще попитам може ли това да е  проблем.. newsm78 Щом започнем процедурата обещавам да пиша в "предстои ми инвитро.." Winkза първи път ще опитваме  и определено ще ми е по-спокойно ако си споделям с всички вас как вървят нещата... Hug
охх айде да тръгвам че закъснявам за работа Rolling Eyes
още веднъж мерси  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 298
...аз също се зачудих - а бе защо ще се заема да правим инвитро ако това може да е проблем?
Така де! Не се тревожи излишно преди процедурата. Както знаеш, матката е мускул и дай Боже от бременността ще се разшири!

# 5
  • Мнения: 195
А всъщност, какви трябва да са размерите на матката, че да се приеме за малка? Моята е мерена 2.7 в началото на цикъла и 3 см до овулация. Доколкото и аз разбрах минава към малък размер но док не го спомена като проблем.

# 6
  • Мнения: 122
А всъщност, какви трябва да са размерите на матката, че да се приеме за малка?

Ами и аз не знам точно,аз се порових тук-там и открих инфо в zachatie.org(за нормалните размери на матката),http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4335 но нещо линк-а не ми се отваря - като кликна и ми излиза "затворено за профилактика",и така и не мога да вляза в съответната тема да разбера.. Rolling Eyes  ох май най-добре да не го мисля толкова наистина..засега поне  Thinking
А иначе четох че за нераждали жени е нормално матката да е малко по-малка(което ме поуспокои!),също така и че имало медикаменти с които можело да се разшири евентуално...А бе съвсем скоро ще разбера всъщност какво точно ме чака така че спирам да го мисля! Winkблагодаря ви за мненията момичета Hug

# 7
  • Мнения: 7 718
ТОВА е линкът, който търсиш.

# 8
  • Мнения: 122
ТОВА е линкът, който търсиш.

Мерси, Лали Wink

Общи условия

Активация на акаунт