Запек

  • 3 007
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Проблемът вероятно е един от най-обсъжданите във форумите, но все още не съм намерила адекватно решение.
Ето малко история: След прекаран грип шестмесечното ми изцяло, изключително и на поискване кърмено бебе спря да се изхожда. На третия ден, и без това беше време за захранване, предложих 2 лъжички пюре от тиква (сварена на пара и пасирана с кърма), но вместо да се изходи, детето получи ужасни колики. На шестия ден от началото на "запечената фаза", след като бях опитала и клизми с термометър, и чайове, и масажи, и тиквата (умишлено избягвайки други плодови пюрета заради коликите) дадох 2х2,5 мл Дуфалак по препоръка на педиатъра. Вече трети ден от приема на слабителното, детето все още не се е изходило. Време ми е за захранване, но този запек плюс коликите направо ме хвърлят в ужас как ще захраня, с какво да започна и т.н. Четох във форумите, че някои майки дават бифидус като добавка към храната на бебките, но инфото беше много оскъдно. Също така педиатърът ми препоръча да опитам да давам антирефлуксно АМ - по малко преди всяко кърмене, но все още се колебая относно този вариант. Надявам се на някакъв съвет, на някаква, каквато и да е, помощ, за да помогна на бебето ми да се изходи най-после (утре стават 10 дни запек), както и да намеря най-адекватния начин да го захраня без да провокирам запек или пък колики. Благодаря предварително!

Пропуснах да отбележа, че с педиатъра обсъдихме варианта детето да не се изхожда, защото не си дояжда или е дехидратирано, но тези причини бяха отхвърлени. Детето определено не е дехидратирано, нито гладно, и пълни пампи като обезумяло (но за жалост само пишани) и при оригване винаги връща по малко млекце (знак, че е сито, дори е попрекалило).

П.С. Тъй като въпросите ми са поставени и в другите форуми, където отношение могат да вземат и мамите, тук се надявам на коментар единствено и само от д-р Слънчева. Ще съм благодарна на майките, ако ми пишат в другите теми, а не тук, за да дадем шанс на д-р Слънчева да вземе отношение. Мерси!

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 22:29 от IvelinaM

# 1
  • Мнения: 132
Добавям и аз молбата си към д-р Слънчева, да даде съвет и за по-малки бебета като моето със същите проблеми - колики и запек. Ние сме изцяло на изкуствено хранене с Омнео 1. Предварително благодаря и се извинявам  на Ивелина М за намесването в темата.

# 2
  • Мнения: 332
Докато кърмех, синът ми постоянно беше запечен, дори в 3 месец му правиха клизма  Sick Единственото ефикасно и безвредно нещо което му помагаше е един чай Bivalid L ( Бивалид Л ). Той е плодов и е както казах вече напълно безвреден, препоръчва се и за бременни. Купих го от аптеката, струва 10 лв.( поне беше толкова )

# 3
  • Мнения: 332
Докато кърмех, синът ми постоянно беше запечен, дори в 3 месец му правиха клизма  Sick Единственото ефикасно и безвредно нещо което му помагаше е един чай Bivalid L ( Бивалид Л ). Той е плодов и е както казах вече напълно безвреден, препоръчва се и за бременни. Купих го от аптеката, струва 10 лв.( поне беше толкова )
Само да добавя, че от този чай имаше и за колики, но трябва да питате в някоя аптека за повече инфо.

# 4
  • Мнения: 5 760
Много деца имат запек, особено при хранене с адаптирани млека. Във Вашият случай е допусната лека грешка в захранването. По принип всяка нова храна се дава постепенно и захранването с нея продължава 3-5 дни, в зависимост от индивидуалната поносимостта при детето. Ензимната им система на червата е незряла и при бързо захранване настъпва повишена ферментация, газове и силни колики.
За запека може да давате сутрин на гладно Дуфалаг по 5 мл. в продължение на 10 дни, да правите масажче на корема по посока на часовниковата стрелка и притискане на крачетата към корема за 2- секунди. Добре е бебето да се оставя да стои по корем. Всичко това тонизира мускултурата на корема и засилва перисталтиката. Има и специални млека - Омнео и Фризовом.

Общи условия

Активация на акаунт