За модният форумски изказ...

  • 5 737
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 155
Забелязвам, че в последно време е доста модерно тук във форума да се говори на "МА".  Thinking Също и на някакви неясни за мен диалекти. Обаче ми звучи толкова грозно ...и просташко Sick
И на живо ли си говорите така?  Whistling
И въобще къде остана българският език?

# 1
  • Мнения: 5 622
Не ма, луда ли си  Wink

Лигавим си се  Wink  Peace

# 2
  • Мнения: 1 416
Не ми харесва. През последните десетина дни простотията е на всяка крачка...  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Отвреме навреме и аз мамосвам,но тва незначи че немога да се изразявам правилно и че съм простачка и т.н.Просто в момент на шега или просто празни приказки употребявам "ма",но само с тези които понасят такъв майтап,не си позволявам да мамосвам наляво и надясно.В реалния живот имам някои дружки,доста близки с които също понякога се мамосваме,но определено не ми е дежурна реплика. Grinning
   Но пък не ми харесва когато нечие изречение е:"Нимоъ да тъ разберъ,каквио точну искаш да ми кажиш".Забавно е да вкараш уж нарочно някоя друга грешна буква,тук там,ама да си чекнеш целия правопис ми е странно,дори понякога не ми се четат такива словоизлияния. Crazy

# 4
  • Мнения: 2 229
'се ми е тая...лично аз на "ма" никога не говоря / пиша...
На "диалекти" си пиша с приятели по кю-то, не и във форуми...но не ми пречи...

# 5
  • Мнения: 560
Имам колежка,с която от доста месеци обръщения една към друга са ни думи като пача,грозна,долна и други такива.Всичките те са казани с много любов и ако някой не разбира нашите методи за изразяване,да си гледа работата.Обръщали са се към мен с "ма" и след него обикновено следва някаква велика бъзикня и ми все тая.Аз съм се обръщала по други поводи към същите хора по същия начин и е съм чула да има сърдити.

Айдееее,отдавна завърших училище,че да им се правят забележки как да говоря.
Бих добавила даже колко много съжалявам,че тук няма подфорум "Изповедалня" както във форума на Пежо,където можеш да се напъхаш и да си попсуваш някого или нещо наволя.Щот` аз псувам също,ама яко и много цветущо,но иначе работя като старши администратор в хотел и говоря 3 езика.
Та простачка ли съм или кво съм???
Бах мааму,тая тема нещо ме вбеси.

Нещо тук усещам да ми лъха на снобария,дребнавост и други такива понеделнишки ставания с гъзо нанагоре.

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 23:45 от rushsf

# 6
  • Мнения: 5 622
Имам колежка,с която от доста месеци обръщения една към друга са ни думи като пача,грозна,долна и други такива.Всичките те са казани с много любов и ако някой не разбира нашите методи за изразяване,да си гледа работата.

Нещо тук усещам да ми лъха на снобария,дребнавост и други такива понеделнишки ставания с гъзо нанагоре.

Мда....Съгласна съм с теб  Mr. Green

Всичко е на майтап. Не мога да си представя, че някой може да мисли обратното  Shocked

# 7
  • Мнения: 7 723
Ох, точно преди малко се опитвах да си преведа един постинг, и се отказах  Grinning Докато стигна до края, забравих началото  Confused
Това не е начина да се направиш на интересен. И на прост български език можеш да постигнеш резултат  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Не ,никак не ми харесва.  Tired
Дори и за разтоварване/майтап  - не го разбирам. Във всяка втора тема е така.
Може би  нямам чувство за хумор.... Wink

Със сигурност тези ,които използват "модният форумски изказ..." ,ще се засегнат/ или поне част от тях/ , но не можех да не го споделя.  Peace
Отдавна си  мислех дали да не попитам,но напоследък  по-рядко пиша във Форума  и  реших ,че е дискутирано и утвърдено като "език на Клюкарника".  Crazy

Ще си гледам работата ...  Grinning  Peace

# 9
  • Мнения: 2 792
 Аз съм от дребнавите снобарки, дето не преливат във общо форумски изказ, кво да се прави не мога да се надскоча....

# 10
  • Мнения: 117
Аз много рядко пиша в този форум, въпреки че доста отдавна чета тук. Честно казано ако е казано "ма" от време на време и когато си личи че диалог между форумки, които се познават и това си е бъзик между тях,  изобщо не ми прави впечатление.  Понякога някой постинг най-малкият проблем му е "ма"-то, тях изобщо не си правя труда да си ги превеждам.

# 11
  • Мнения: 7 723
 
Имам колежка,с която от доста месеци обръщения една към друга са ни думи като пача,грозна,долна и други такива.Всичките те са казани с много любов и ако някой не разбира нашите методи за изразяване,да си гледа работата.
 

Така е, и аз с мойте приятелки си говоря кво ли не, но не можеш да се обръщаш към хора, които не познаваш така. Не всеки разбира твоите методи на изразяване, ако не те познава лично.  Wink

 

Нещо тук усещам да ми лъха на снобария,дребнавост и други такива понеделнишки ставания с гъзо нанагоре.

Аз не усещам такова нещо и не разбирам какво искаш да кажеш  newsm78

# 12
  • Мнения: 560
С "ма" съм се обърнала тук във форума не повече от 2-3 пъти,като се сещам,че единия път беше към Цомба Гърдева,а другия към Бубето,която току що горе написа,че това са шеги.Ако вие не разбирате нашите шеги,никой не ви кара да ни ги четете.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Ще си гледам работата ...  Grinning  Peace
Ха ха тва ми хареса Joy.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Все ми е тая. Аз не говоря и не употребявам "ма", нито тук, нито с приятелки, нито където и да е.
Който го използва излага себе си и това не ми пречи, само ме отказва да чета някои теми иначе изглеждащи интересни.

Общи условия

Активация на акаунт