Лещи!

  • 4 353
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 298
По съвет на една от мамите, днес отдох във Еврооптик и си купих 3месечни лещи Baush&Lomb. Купих си течност на Alkon, Opti-Free Express. В кутийката с разтвора имаше и контейнер за лещите. Изглежда стерилен, но знам ли... Трябва ли да се стерилизира по някакъв начин  Thinking
Второто ми питане е за съхранението и почистването. Лекарката там ми каза, че този разтвор е за всичко, но не я питах, дали трябва да изплаквам след като извадя от него и сложа в окото...
А в упътването към разтвора пише или поне аз така го разбрах, че като извадя лещите трябва да измия контейнера и да го оставя да изсъхне... и това, ако трябва да го правя всеки ден  Thinking  не сменяте ли просто разтвора, преди да сложите лещите...

# 1
  • Мнения: 9 899
честити лещи:)
аз направо се родих, като ги сложих:) значи контейнерите няма нужда да ги миеш непрекъснато - на няколко дни е достатъчно, моите ги изплаквам през няколко дни само с вода. Ползвам универсален разтвор Oftil mono green, много съм доволна, вечер не изплаквам, а само пълня контейнерите с разтвора. Плакна по-обилно сутрин.

преди доста време бяха обсъждани разтворите тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7284&highlight=%EB%E5%F9%E8

# 2
  • Мнения: 114
i az nosia leshti na Bausch and Lomb, no ti preporychvam  da si kupish raztvora na syshtata firma kym leshtite.  
az kontejnera go mija vseki pyt predi polzvane i go izsushavam s kyrpa- do sega ne sym imala absolutno nikakvi problemi,a ot 10 godini nosia leshti.
problem idva sled vreme, kogato poradi estestvoto na mekite leshti ne se obrazuva dobra kislorodna propusklivost do irisa- togava ili gi smeniash s tvyrdi ili sys po-spezialni meki, koito sa po-propusklivi. sledi se na ochen lekar, tozi problem go chakaj sled okolo 10 godini, ako sega pochvash...
uspeh!

# 3
  • София
  • Мнения: 10 298
Цитат на: E_lena
i az nosia leshti na Bausch and Lomb, no ti preporychvam  da si kupish raztvora na syshtata firma kym leshtite.  
az kontejnera go mija vseki pyt predi polzvane i go izsushavam s kyrpa- do sega ne sym imala absolutno nikakvi problemi,a ot 10 godini nosia leshti.

Ами такъв разтвор ми дадоха  Thinking
А от кърпата не остават ли власинки...

# 4
  • Мнения: 272
Здравей !И аз съм с лещи още откакто бях в шести клас.Разтворът ти е хубав.Той е еднокомпонентен,което означава,че е и за съхранение ,и за промиване на лещите.Можеш да промиваш лещите,преди да си ги сложиш,но да ти кажа честно ,ми се е случвало и да не ги промивам допълнително,след като са били в същия този разтвор.Бих ти препоръчала да не стоиш по цял ден с лещите.Когато си в къщи,по-добре ползвай очила.Така е по-добре за очите.Относно контейнера-няма нужда от стерилизация.Аз периодично го измивам с вода и сапун.Не сменям разтвора всеки ден.Това е от мен.ААА,....и-честити ти лещи! Grinning

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Таня-Плевен
Здравей !И аз съм с лещи още откакто бях в шести клас.Разтворът ти е хубав.Той е еднокомпонентен,което означава,че е и за съхранение ,и за промиване на лещите.Можеш да промиваш лещите,преди да си ги сложиш,но да ти кажа честно ,ми се е случвало и да не ги промивам допълнително,след като са били в същия този разтвор.Бих ти препоръчала да не стоиш по цял ден с лещите.Когато си в къщи,по-добре ползвай очила.Така е по-добре за очите.Относно контейнера-няма нужда от стерилизация.Аз периодично го измивам с вода и сапун.Не сменям разтвора всеки ден.Това е от мен.ААА,....и-честити ти лещи! Grinning

Съгласна съм.

Аз си купувам от аптеката банки с натриевхлорид 9% мисля, и с него ги промивам винаги преди да ги сложа.
Аз ползвам същия разтвор Опти Фри за съхранение от години, в оптиката мацката ми препоръча друг /забравих го/, но после ми каза, че щом съм си свикнала с този да си го ползвам, понеже другия е възможно да ми дразни на очите в началото.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 298
Ужас... така се озорих със слагането... от сега се чудя как ще ги свалям... я кажете някой трик  Laughing

# 7
  • Мнения: 9 899
няма трик. всичко е до навик. на мен ми беше трудно цял месец, не се съсредоточавай изцяло върху окото си:)
когато смених разтвора/ само че аз бях на пуро и хекса/, имам чувството, че от разтвора всичко ми стана по-лесно:)

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
Аз пък сменям разтвора по-рядко. Ако е всеки ден, къде ще му излезе края! Rolling Eyes
Иначе лещите ми са Бауш и Ломб, а разтвора Алкон Опти-фрий. Преди лягане ги накапвам за измиване и бут - в контейнера. Сутрин само вадя и слагам в очото, без измиване.
Наде, ей-така отваряш очите  Shocked и с пръст - слагаш лещата, като няма нужда да гледаш директно в него, щото е кофти в началото. При сваляне - поглеждаш към носа с окото, от което сваляш, а с пръст поместваш лещата към другия край, където вече с палец и показалец я махаш.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
над-таб - меки лещи ли си сложи?  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 10 298
Мерси Бу.
Цитат на: Шани
над-таб - меки лещи ли си сложи?  Rolling Eyes

Да. Тези тримесечните на Бауш и Ломб.
Ох... забравих да се оплача, след раждането не си бях проверявала диоптера, днес ми го измериха и се оказа, че се е качил на 1,75.. а беше 1...

# 11
  • Мнения: 948
Честити ти лещи! Grinning
Да знаеш как ти завиждам...аз развих непоносимост към тях заради дългогодишна употреба и сега съм с очила Cry

Съветвам те да не пестиш от разтвора. Винаги ги измивай- преди слагане, след сваляне и всеки път сменяй разтвора. Така ще се предпазиш от едни гадни гъбички, които правят много лоши бели на окото. Преди години стоях три дена със затворени очи и се лекувах от наранявания (целта е да те стресна, че не е невинно нещо Wink )
Иначе, слагане, сваляне- само с измити ръце Wink
Хигиената е мнооого важна.
Спомням си, че когато ползвах един разтвор за всичко ми се разказа играта на окото- много щипеше разтвора. Май имаше един, който беше за изплакване преди поставяне. Ако не те дразни, обаче, няма смисъл да си купуваш два Wink
Ех...кеф...спомени Grinning
А колко струват? Има ли цветни? И те колко струват?
Все се надявам един ден пак да мога да си нося Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 10 298
Цитат на: Dafna
Съветвам те да не пестиш от разтвора. Винаги ги измивай- преди слагане, след сваляне и всеки път сменяй разтвора.
А колко струват? Има ли цветни? И те колко струват?
Все се надявам един ден пак да мога да си нося Grinning

Как да ги мия, мен ме е страх много да ги пипам, да не се скъсат... не е ли достатъчно да ги потапям всеки път в нов разтвор  Thinking
Струват 22лв. двете и разтвора е 8,50лв., 120мл. За цветни забравих да питам, а исках и аз...

# 13
  • Мнения: 9 899
няма да се скъсат:)
значи вадиш лещата от окото и си я слагаш на дланта. поливаш отгоре с разтвор и лекичко разклащаш, за да се облее лещата с разтвора. Или с показалеца на другата ръка внимателно потъркваш отгоре лещата два-три пъти.
като поливаш с разтвор, струйката би трябвало да излиза под леко налягане, което е достатъчно, за да отмие там каквото трябва да се отмие.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 298
Е... момичета супер сте! Благодаря за напътствията... ама като съм патка заспала и не питам навреме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт