Интересува ме Вашето мнение.

  • 834
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
В много теми вече се коментира, че простотията е тук, простотията е там, простотията залива форума, че и България.
Но за всеки един от нас простотията има различни измерения.
Аз може да си помисля за някой, че е прост, защото е направил едно,
ама друг може да си помисли за тоя същия, че не прост, а напротив - умен.
Разминаване има винаги, това ми е ясно, но ако желаете,  споделете,
какво точно определяте като простотия?!

И Ви моля да не цитирате имена!!! Praynig
Не желая да се разразяват скандали.
Ако не Ви харесва така зададен въпрос, просто не отговаряйте. Praynig

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 09:47 от luna

# 1
  • Мнения: 2 161
Ами като не даваш да се цитират имена...Вчера например,в Дом и семейство прочетох в една тема мненията на една госпожа,която просто ме отврати.Като приключих с четеното си казах:Ей,голяма простотия.Простотия е за мен да се опитваш да убеждаваш хората,че не живеят правилно,дори когато те твърдят,че са щастливи.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А сега, де! newsm78 Хвърли ме в размисъл. Какво ли за мен е простотия? Някаква съвкупност от глупост, инат(магарешки), ограничено мислене, циничен речник, неграмотност.
Ако питаш за форумска простотия - май няма много прости хора тук, само някои така изглеждат в стремежа си да изпъкнат.

# 3
  • Мнения: 54
Интересува ме вашето Внение Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 423
Аз не свързвам простотията с простите хора.
Свързвам я с простаците. На простия човек
съм склонна да простя, каквото и да направи,
защото е прост. Но на простака трудно преглъщам
простотиите. Рано ми е сутрин да давам
дефиниции, но се надявам да ме разбра
какво искам да кажа. Прост не е задължително простак.
Докато простакът на всяка цена прави простотии.
Питам се обаче, дали простотията е константно
изпълнение и дали има облагородени простаци.
Като се замисля, едва ли има човек, дето да не е
правил простотии, все пак пубертетът поне не прощава.
По-късно пак ще се включа. Да се събудя първо.

# 5
  • Мнения: 1 180
Ами, незнам....има толкова много лица....Само знам, че няма никаква връзка между коефициента на интелигентност и проявите на простотия - простотията просто си е генно заложена и не можеш да избягаш от нея! Имаше един лаф - "ти си излязъл от селото, но селото не е излязло от теб" /да не обидя някаго, аз самата съм от село/ - та същото важи и за простотията!

# 6
  • Мнения: 1 418
Ако един човек си е прост,той си остава такъв до края на живота.Независимо от образование,среда и т.н.Моето мнение е,че простият човек няма елементарно възпитание,говори простотии,държи се в разрез с всички що годе общоприети норми,не се съобразява къде какво говори и в стремежа си да оргиналничи изпростява още повече.Разбира се,не могат да се очертаят ясни граници,но като цяло простотията просто лъха от някои хора.

# 7
  • Мнения: 967
Точното определение за мен е:
Някаква съвкупност от глупост, инат(магарешки), ограничено мислене, циничен речник...

# 8
  • Мнения: 560
Я да видим ся?
Простотия.....
Това е неспазването на законите,което създава неудобство на околните,разрушава нормалния начин на живот,застрашава живота на хора.
Това е идеята,че си нещо повече от другите,което автоматично ти дава права,каквито нямаш.
Това е безхаберието към пространството след входната врата на жилището ти,което води до мръсна вода,мръсен въздух,мръсна околна среда,в която трябва да растат деца.
Няма да издребнявам и да давам конкретни примери,защото са хиляди.

# 9
  • Мнения: 15 619
Да се изкажа и аз.
Простотията я свързвам с незачитането на другия, различния. /примери мноооого и най-различни/
Простотията може да е облечена в лустросани и захаросани думички, не е задължително да се изразяваш по-цветисто или неграмотно.
Простотията  я свързвам със задължителното парадиране с нещо си там /каквото и да е/.

# 10
  • Мнения: 448
Да се включа и аз.За мен също когато един човек е прост,остава такъв до края на живота си.А простотията се изразява най-вече в ограничено мислене и незачитане мнението на другите,особено ако е новаторско.В този ред на мисли простия човек дори да получи добро образование,няма да се промени.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 419
Аз пък ще цитирам имена , на нефорумки ( надявам се , че не са) - Вяра, Надежда и Любов, конкретно ! Това за мен е простотия - да си ограничен, неграмотен, необразован, с огромно самочувствие и претенции, и липса на всякаква самооценка!

# 12
  • Мнения: 252
Аз пък ще цитирам имена , на нефорумки ( надявам се , че не са) - Вяра, Надежда и Любов, конкретно ! Това за мен е простотия - да си ограничен, неграмотен, необразован, с огромно самочувствие и претенции, и липса на всякаква самооценка!
PeaceПростотия=Тризначките от ББ ooooh!

# 13
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Човещина в особено големи размери. Grinning
 Т.е., всичко онова, което инцидентно и в лека форма съм склонна да подмина със снизходителна усмивка като "човещинка", определям като "простотия", ако се проявява редовно или в шокиращи ме размери.

# 14
  • Мнения: 1 866
Спред мен простотията е липсата на елементарно възпитание и отношение към другите. Това да си мислиш, че всичко знаеш и да си налагаш мнението по всеки повод и по всяка тема. За съжаление простотията ни залива напоследък, но тук във форума не чак толкова. Мисля, че тук повечето потребители имат това нужно възпитание и знаят да се въздържат, когато се налага. Поне по мои впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт