Относно капките за нос!

  • 1 234
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте, тресе ме ужасна хрема Sad Все едно носът ми е циментиран. Та искам да питам относно капките за нос - аз ползвам Ксилометазолине, само това ми помага да дишам горе-долу. Проблемът е, че в упътването пише, че не се препоръчват на бременни, тъй като не са правени предварителни проучвания за евентуален нежелателен ефект. Кажете вие какво ползвахте, когато бяхте болни? Въобще препоръчвали ли са ви нещо друго?

# 1
  • Мнения: 999
Аз през бременността ми съм ползвала едни малки хапчета които се смучат и са хомеопатични.За 12часа ми отпушиха носа.Първите 12 часа се взимат на всеки час, а след това през 1-2 часа.Казваха се" Коризалия" или нещо такова и са на "Боарон". Като попиташ в аптеката ще ти кажат.

# 2
  • Мнения: 1 321
Аз също до скоро бях с ужасна хрема абе изкарах си грипа и носа ми течеше като вода помогна ми един хомеопатиочен спрей който ми го изписа педи казва се Еуфорбиум Композитум.
За един ден носа ми вече се подсуши и сега си дишам нормално.
Бързо оздравяване.  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 668
Еуфорбиум Композитум е страхотен хомеопатичен спрей . Единственото като неудобство при мен беше , че прекалено много ми изсуши лигавицата ...

Колкото до Ксилометазолин - а , аз имам алергия и почти непрекъснато съм със запушен нос и съответно с тези капки . Докато бях бременна ги ползвах непрекъснато ( просто нямах избор ) и говорих с двама - трима лекари , които ми казаха , че по никакъв начин не вредя на бебето  Laughing

# 4
  • Мнения: 432
Знам,че Ксилометазолина може да ти повиши кръвното,затова моята доки не ми разрешаваше.Аз ползвах обикновен ментов вазелин,но много бавно ми минаваше хремата.Виж нещо хомеопатично,мамите са ти препоръчали.

# 5
  • Мнения: 330
Аз през бременността ми съм ползвала едни малки хапчета които се смучат и са хомеопатични.За 12часа ми отпушиха носа.Първите 12 часа се взимат на всеки час, а след това през 1-2 часа.Казваха се" Коризалия" или нещо такова и са на "Боарон". Като попиташ в аптеката ще ти кажат.

Такива хапчета даже съм давала на малката.

# 6
  • Мнения: 5 362
И аз съм си капала Ксилометазолин през бременността-нямала съм проблеми.
Вярно,че така пише в упътването,и аз се бях шашнала,но лекарката ми,и аптекарката също,казаха,че няма проблеми да си капя.

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 726
И аз съм си капала Ксилометазолин през бременността-нямала съм проблеми.
Вярно,че така пише в упътването,и аз се бях шашнала,но лекарката ми,и аптекарката също,казаха,че няма проблеми да си капя.
Проблема е че с Ксилометазолина се свиква, след дълга употреба дишането без него е трудно. Ако можеш избягвай го. Или ако се налага не повече от седмица.

# 8
  • Мнения: 5 026
Ползвах Ксилометазолин.

# 9
  • Мнения: 1 877
Аз също си слагах Ксилометазолин.Не бой се!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Купи си Стеримар, спрей за нос - сиреч морска вода, аз го ползвах като бременна, сега ми върши работа и за малката.

# 11
  • Мнения: 801
не забравяй, че капките за нос, освен всичко изброено дотук от другите мами, изсушават лигавицата на носа и правят капилярите по-слаби......по-добре, освен хомеопатичните лекарства, някакво мазило за нос, попитай в аптеките, не мога да ти кажа точно име, но за бебета примерно по-често се изписват кремчета за мазане в нослето, които са не по-малко ефикасни......успех

# 12
  • Мнения: 151
Аз също ползвах тези капки презцялата си бременност, за бебето няма никакъв проблем. Само лошото е 4е много бързо се свиква с тях. Аз ги ползвам ве4е 9 месеца и направо имам 4увството 4е без тях няма да мога да дишам. Пробвах да ги откажа на 2 3 пати ама без особен успех. Така 4е според мен по добре не по4ваи ле4ение с тях, мъ4и се с хомеопати4ните препарати, не са толкова силни и няма да те пристрастят.
Хайде дано по бързо се управиш Praynig Grinning.

# 13
  • Мнения: 4 053
Купи си Стеримар, спрей за нос - сиреч морска вода, аз го ползвах като бременна, сега ми върши работа и за малката.

да,това май е най- разумно thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт