Остатъци несмляна храна в изпражненията

  • 9 702
  • 2
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Не става въпрос за временно, а постоянно състояние.
Детето (4,5г) поне от 2г е САМО с меки, кашкави изпражнения, но само 1-2 пъти на ден, независимо какво яде. Винаги се е случвало да видя несмлени зеленчуци, но откакто от 1 месец спрях всякакви вафли, снаксове и други буклуци, които основно ядеше, тя приема повече плодове и зеленчуци и положението е страшно - парчета краставица,морков, семки слънчоглед,грахчета(сготвени), дори нар - цели червени семчици. Обясненията на джипито въобще не ме задоволяват. Порових се в учебника по Вътрешни болести, почетох малко в интернет и съмненията ми са за дисбактериоза, нямам капацитет за предположения за по-тежки диагнози.
Моля, ако някой има опит, или предположения, да сподели. Посещението при гастроентеролог ще го направя, но опита ми с лекарите (детето е доста проблемно) показва, че ако нямам предварително пояснение по въпроса, се налага да посетя поне двама трима.

# 1
  • Мнения: 5 622
На мен ми прилича на ентероколит- възпаление на червата- тънките и дебелите. МОже да се е получило след лечение с антибиотици или след някаква друга чревна инфекция. При всички случаи не е нормално, храната не се усвоява добре и напълно и така организмът губи ценни хранителни вещества, витамини и минерали! На гастроентеролог трябва да се отиде. Даже се чудя защо до сега не сте посетили такъв!  Peace

По принцип може да регулирата функцията на тънките и дебели черва чрез прием на съответните добавки- Ацезиме- капсули, които регулират дейността на тънките и Бифидус, които регулират на дебелите черва функциите. И двете ще ги намериш в аптеките. В Санита 100% има Ацезиме, за другите места не знам  Peace

# 2
  • Мнения: 1 080
Трябва да се консултирате с гастроентеролог непременно .До тогава по- добре печи ябълката ,давай в по- лесно смилаем вид всичко .
Едни и същи симптоми на вид - различни заболявания всъщност.

Общи условия

Активация на акаунт