Ясла, детегледачка или със свекърва ми на село?Моля за съвет

  • 4 490
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 912
На работа съм вече 3 месеца и вариантът, на който сме се спряли откакто прекъснах майчинството си, е да я оставяме със свекърва ми на село, като можем да я виждаме събота и неделя (дори не всяка, защото е пътят до селото е 2 часа, а не разполагаме с кола). Свекърва ми не иска вече да живее в София, въпреки че разполага с апартамент. Не виждаме малката доста дълго време и ми е много мъчно за нея, и фактът, че нямам никакв контрол върху развитието и възпитанието й, пък дори и това че не мога да си я видя, гушна и сложа да спи вечер след работа, страшно ме изнервя, и започвам да се замислям за вариант да дам детето на ясла или да намеря детегледачка за Люлин 5. Детето ми е на 1 годинка, не е било на детска кухня досега, много е контактна и усмихната...Наистина вече не знам как да постъпя, защото съм разкъсвана между това да избера варианта най-благоприятен за детето и този, в който ще си я гледаме и възпитаваме аз и баща й, макар и само вечер, но да сме всички заедно....

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При тези обстоятелства според мен вариантът със свекървата трябва да отпадне. Детето трябва да е край майка си.
На една годинка ми се вижда малко за ясла. Ако можеш да си позволиш добра детегледачка, на която имаш пълно доверие- това мисля, че е най-доброто.

# 2
  • Мнения: 1 866
Свекървата с детето толкова далече е най-лошия вариант. Аз лично никога не бих го избрала. Детегледачката е най-доброто. Проблемът при яслата е, че много деца започват да боледуват често поне в началото и това може да се окаже проблем за работата ти. 

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Януари месец не е най-доброто време за тръгване на ясла - някъде към април е по-добре, ако тогава я приемат. Но когато и да тръгне детенцето ще има период на адаптация и често боледуване.
Детегледачката е добър вариант, ако можеш да си позволиш да й плащаш и не ощетяваш така съществено семейния бюджет. Детето ще е при вас, ще можеш да предявиш претенции за храненето и дневния режим . Ще я виждаш вечер. Намирането на добра детегледачка, която да удовлетвори желанията ти е най-същественото при този вариант.
На мен също ми изглежда неприемливо детето да е толкова време далеч от родителите си - те имат съществена роля във възпитанието и живота му. Освен това вие губите много от липсата на общуване с дъщеря си, но това си го знаеш  Wink
Най-добре би било, ако склоните свекърва ти да дойде за кратко в София, но .... newsm78

# 4
  • Мнения: 1 512
Мястото на детето е при родителите му! Наемете детегледачка, на която ще поставиш изисквания относно хранене, обличане, разходки. Като поотрасне, запишете я на детска ясла. Това е най- доброто решение.

# 5
  • Мнения: 811
Детегледачка за няколко месеца,а напролет можеш да я запишеш на ясла,малка е ,но щом е контактна-вероятно ще и хареса.Естествено ще има период на адаптация и към яслата и към болестите.За мен бабите са вариант само за лятната ваканция  Peace

# 6
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Детегледачка или ясла (като яслата предполага болести и резервен вариант някой да гледа детето, когато се наложи да си остане у дома). Ако работата ти позволява да излизаш в болничен, можете да опитате на ясла. В противен случай детегледачката остава единственият приемлив вариант според мен. И аз не мисля, че е добра идея детето да живее далеч от родителите си (явно е, че и теб тази ситуация те тормози), така че свекърва ти я изключвам като вариант в случая.

# 7
бабата с детето в софия!има време за ясла,а детегледачка-как да ти кажа-според мен е краен вариант. при налична баба няма по-добро и за вас и за детето.е,бабата само може малко да мрънка.успех каквото и да решиш!

# 8
  • Мнения: 1 446
Напълно подкрепям мнението на Incandescent с тази разлика , че детегледачката няма да си позволи да ти мрънка , докато свеки.......
Помисли си и вземи най - правилното решение за теб. Hug

# 9
  • Мнения: 912
Учудих се, че сте толкова категорични по отношение на гледането на детето от баба й...всъщност вече имаме финансова възможност за детегледачка, но мъжът ми е категорично против това чужд човек да гледа детето вкъщи и имаме ужасно много спорове по този въпрос, а ситуацията със свекървите е винаги деликатна, както се досещате  Rolling Eyes-тя наистина гледа детето добре, но е категорична, че в София няма да се върне да живее и условието, за да гледа детето е сега е само да е село с тях....дори не мога да събера сили в себе си да й кажа,че искам да си я взема за уикендите, пък камо ли да й кажа, че ще наемам детегледачка и че с гледането на село беше дотук...знам, че трябва да съм й благодарна, че ми осигурява 'това удобство' да ходя на работа и да имам време и за личен живот, но от друга страна аз вече не се чувствам пълноценна майка Cry. Иначе е абсурд да й наложа да се върне в София на каквото й да било основание...И аз мисля да търсим ясла чак за пролетта или лятото, но пък не е и много коректно спрямо една детегледачка да й осигуря работа краткосрочно...Аз имам възможност и да отсъствам от работа ид а си вземам болнични, тъй като съм на държавна...Ася неистово много ми липсва и това се отразява негативно и върху отношенията ми с мъжа ми, знам че трябва да намерим компромисен вариант...Благодаря за вниманието и всички отговори  bouquet

# 10
Ние сме в същото положение. От 4-5 месеца пътуваме по 2 часа да си видим детето. Спокойна съм, че свекървата гледа детето, защото е културна жена, имат голям двор и куче, зелена добре поддържана ливада и собствен пясъчник, пързалка, шейна и т.н. Къщата е удобна с камина и прочее. Ние не живеем така. За сега сме на квартира и в София е смрад. През зимата сметката за тока с дете и още една стая за отопление ни е свръх...
Брат ми и мъжа ми са отраснали насело гледани от баба и дядо пък са хора културни и възпитани добре. Според мен е важно прякото влияние на майката до 1 година и от 3 години нагоре.
Контактът с други деца и социализацията повече ме притесняват... и личното неудобство с това пътуване напред-назад.

# 11
  • Мнения: 7 831
Аз съм оглеждана от баба до 4 годишна. Това е най-голямата грешка на майка ми! Трябваха ни години за да се опознаем и за да и простя, че ме е "изоставила", истински и простих едва когато аз станах майка.
Така че, за мен, бабата да става майка не е никакво решение, всичко друго е по-добро!
 Peace

# 12
  • Мнения: 3 740
За мен най-тежкият аргумент е, че детето ти има нужда от ТЕБ. Никоя баба, дори най-добрата, най-културната, най-отдадената не може да замени контакта с майката. Колкото и добре да му е на село, дълбоко в себе си детето се чувства изоставено от най-важния за него чавек - майка му. Изследванията при осиновените деца показват, че и най-добрите осиновители не могат да излекуват раната, нанесена на детето от раздялата с биологичната майка. С цялото ми уважение и възхищение към осиновителите.  bouquet Не причинявай това на детето си.

# 13
  • София
  • Мнения: 561
Според мен мястото на детето е при родителите му. Не че бабите не могат да го гледат добре, или да го възпитат, просто детето има нужда от майка си и баща си на първо място.  Затова по-удачния вариант за мен е детегледачката. Аз самата съм направила така - имаме гледачка и категорично отхвърляме настойчивите предложения на свекървата да вземе малката при нея - на 2 часа път с кола и  да ни я водят всяка седмица  през почивните дни  Naughty Искам детето да си е при мен, да си я гушкам, да си я приспивам, да си играя с нея, да я виждам как се развива  Heart Eyes
Затова  аз лично съм избрала - гледачка, а после ясла.

# 14
  • Мнения: 912
Ситуацията ни е наистина много сходна с тази на pepinko, с изключение на това че живеем в наш апартамент (но закупен и с помощта на свекърва ми), и се отопляваме с парно, за което сме задлъжняли още от по-миналата година когато Ася се роди, а на село са с печки във всяка стая и е ужасно топло, ние бяхме я калили при нас в Люлин, а свекърва ми сега я претопля Sad Знам, че идеалният вариант е свекърва ми да идва да гледа детето вкъщи на наша територия, но тя се отказа категорично от този вариант.

Общи условия

Активация на акаунт