Болезнена менструация

  • 2 774
  • 25
  •   1
Отговори
Моля дайте ми съвет. М. ми е доста болезнена и вече нищо не ми помага.Пила съм какво ли не.
Дори и аулина не ми помага. Sad Последно една приятелка ме посъветва да пробвам " upfen", но и той спря да действа, а болките са ужасни. И продължавот по 4 дена, а и повече. Благодаря Ви предварително  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Преди да родя и моята менструация беше много болезнена ( е, само първите дни, но все пак...). Единственото нещо, което ми помагаше беше аналгин ( на таблетки) - когато не ставаше с една пиех и още една-две таблетки през около 2-3 часа. Иначе Но-шпа, нурофен и т.н. - нищо не ми помагаше.

# 2
  • Мнения: 2 197
Не е лошо да се консултираш с гинеколог. Понякога това е белег за проблем с овулацията и може да доведе до запушване на тръбите.
Иначе за всякакви болки аз ползвам само Ацефин. Нищо друго не ми помага, особено Но-шпа-то.

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Julia, дали скоро си ходила на гинеколог?
Защото наистина може жена да има болезнена менструация, но чак такива силни болки, каквито ти описваш, може друга здравословна причина да има.

Аз съм като теб, всичко съм пробвала - течни, прахчета, хапчета.
При мен се оказа, че има причина.

# 4
# 5
Да преди 3-4 месеца бях на преглед, гледаха ме на ехографа. Казаха ми че нищо няма,т.е че няма киста защото преди 2 години ме оперираха, /премахнаха кистите/. Заради тях ходя на 6 месеца на прегледи. Но за сега нищо не съм предприемала нищо относно овулацията.

# 6
  • Мнения: 1 722
Ако цикълът ти не винаги е бил така болезнен, задължително се виж с гинеколог! Не искам да те плаша, но това е симптом за някои заболявания. Ако болките са физиологични т.е. си така още от първия цикъл, може да ти помогнат противозачатъчни, но не си ги самоназначавай... Свещички индометацин пробвала ли си за болките?

# 7
Благодаря РЕНИ ще прегледам и тази тема, пък може да открия лек  Wink

# 8
Пробвала съм едни свещички, незнам как се казват ,но не ми помогнаха. А иначе почти винаги ми е бил такъв цикъла с болки , но ми се стрива, че сега е по-болезнен от преди. Единствената аномалия, която знам,е че имам  обърната матка и че е двурогова - както се изрази лекаря.

# 9
  • Мнения: 1 722
Да при обърната матка има болки, но ако болките при цикъл се засилват, отивай на преглед, с годините по-скоро е нормално обратното да почнат да намаляват, но знам ли... има пък момичета с толкова силни болки че само мускулни инжекции спазмалгон ги оправят.

# 10
Към AniSim  и аз си мислех, че с времето болката ще намалее ,но уви при мен не се получава така. Освен да питам лекаря ми дали може да ми препоръча някаква мускулна инжекция. А за други аномалии не знам да имам , а и при условие, че хода на 6 месеца на лекар все си мисля, че ако има нещо друго ще се види и разбере.

# 11
  • Мнения: 1 802
Моля дайте ми съвет. М. ми е доста болезнена и вече нищо не ми помага.Пила съм какво ли не.
Дори и аулина не ми помага. Sad Последно една приятелка ме посъветва да пробвам " upfen", но и той спря да действа, а болките са ужасни. И продължавот по 4 дена, а и повече. Благодаря Ви предварително  Wink


Мила, и аз преди да родя имах страшно болезнена менструация. Сега вече не е така. Пиех бусколизин, спазмалгон и ми помагаха за около 2-3 часа и после пак болки. Нормално е да те боли по време на менструация, но ако смяташ, че болките са много силни и нетърпими по добре иди на лекар! Дано няма нищо притеснително! Успех!

# 12
Благодаря ти мила, може би пак ще ида на лекар за съвет дано всичко да е наред  Wink. Доста хора са ми казвали, че единственото спасение е да родя и, че тогава болките ще спрат или намалеят, но за сега това няма как да стане.

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
julia_bb
Цитат
Моля дайте ми съвет. М. ми е доста болезнена и вече нищо не ми помага.Пила съм какво ли не...
...  болките са ужасни. И продължавот по 4 дена, а и повече.

 - Е, не всичко, защото ако беше пила точното ти, индивидуално Хомеопатично л-во, нямаше сега да пускаш тази тема... Peace

# 14
Aleksander само не разбрах каква е това "индивидуално Хомеопатично л-во",   А и не сматам, че темата е лоша. А и не мисля, че ме разбираш за какво говоря, защото едва ли си го прижевявал.

Общи условия

Активация на акаунт