DICYNONE и кърмене

  • 1 541
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами това ме тревожи дали мога да пия дицинон и да си кърмя бебчето. Според доктора нямам избор, но на листовката пише, че понеже нямало сведения дали се отделя в кърмата не трябвало да се кърми в периода на приема на лекарството. Сигурно ще се наложи да го пия поне 3 дни, а може и повече и направо не знам голямото ми пристрастено момче как би издържало толкова без да суче, дали не би се отбил  Tired по принцип той суче поне 3 пъти през деня и още най-малко 2 пъти нощем....и това е в дните, когато суче малко....направо не знам какво да правя Rolling Eyes

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Напиши му активната съставка (на листовката ще пише).

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
Etamsylate 250mg
все пише че не е препоръчително да се кърми...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ъм...Е-лактансия нищо не ми показва... за какво ще го приемаш?

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
Да и на мен не ми показа за това писах тук. Свързах се и с педи каза да забравя да кърмя по време на приема и 2 дни след това. Sad

Пия го защото за последните 4 месеца правя киста на яйчниците.  Док ми предписа всеки месец превантивно да пия дуфастон за да не се образува нова, да  ми идва редовно цикълът и да се изчиства. Но от дуфастона миналия месец имах цикъл 9 дни, а този вече 14 ден не спира. Като се обадих ми каза пак да пия дуфастон трябвало да намалее и спре, вместо това се засили. И сега пия Дицинон, за да спре кървенето.

И все пак ми се ще след прекъсването да се пробваме да продължим с кърменето....но не знам как ще стане. Никога не съм можела да изцедя повече от 50 мл и не знам как ще си поддължам лактацията при положение че той не суче, а той толкова обича, че вероятно с радост ще иска да продължим след тези 5-7 дни.....

Някак сега ми е много тъжно и подтиснато....

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
От описанието на английски:

Pregnancy/breast-feeding

There are no studdies in animals or pregnant women so it is not known if the active substances cross the placental barrier.  As a precaution, Doxivenil gel and cream should be used in pregnancy only if the potential clinical benefit justifies the potential risk to the foetus.

Oral administration of calcium dobesilate results in the presence of very low concentrations in maternal milk but it is not known whether this occurs after topical application.  As a precautionary measure, therefore, a choice should be made between continuing treatment or breast-feeding.

Доколкото аз разбирам - не е препоръчително при местно приложение, т.е. крем? Защото за орален прием пише, че преминава в незначителни количества в кърмата.
От е-лактансия за кръвоспиращи видях други, съвместими с кърмене - Menadione, Phytomenadione, Tranexamic-acid  - явно има и други алтернативи, макар че не знам как им е търговското име в Бг.


--------------------------------
Търсих по активната съставка Етамзилат и за съжаление изглежда докторът ти е прав. Etamsylate не се препоръчва по време на кърмене; някои източници посочват, че може да се приема по време на кърмене само, ако се очаква ползата да е по-голяма, отколкото евентуалният риск за бебето.

Та това изглежда, решава нещата... или трябва да попиташ за друго кръвоспиращо, което да е съвместимо с кърменето, или наистина няколко дена да не кърмиш - поддържай лактацията колкото можеш, после той ще се оправи сам и ще навакса, колкото му е нужно...

Съжалявам, че не можах да намеря по-добри новини  Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Мерси Бу,  bouquet

в крайна сметка каквото стане...според  аптекарката и док избор и алтернатива няма...дано всичко свърши добре и за двама ни  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт