Празнували ли сте Р.Д на детето предварително ?

  • 1 592
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 897
 Съжалявам за тъпия въпрос , но не го измислих по умно да го задам...                   Поредното суеверие, съобразявате ли се с него? Знам, че имаше тема за суеверията, но ме интересува конкретно това. Предстои ни първият рожден ден, но се пада в понеделник Sad  По принцип не вярвам в суеверия, но се замислям, дали да го отпразнуваме предния ден?

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да,празнували сме и не са ме притеснявали суеверия от този род.Няма как да ги напаснем нещата,искаме да е събота или неделя,за да могат да дойдат децата,а детето е родено в края на декември,гледаме и на не е Коледа,че тогава кой ще дойде?И така случвало се е,няма значение според мен,по важно е да е удобно и за теб и за гостите.Весел празник  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 473
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз моя си рожден ден не празнувам предварително, камо ли не детето...Ама аз съм си суеверна. В крайна сметка всеки сам си решава. Весел празник  bouquet

# 4
  • Мнения: 10 758
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.
Точно Peace
Никога не съм празнувала преди датата.

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.
Точно Peace
Никога не съм празнувала преди датата.


 newsm11 Какво бихте направили, ако детето ви е родено на Коледа, а в детската ги разпускат още на 22 Дек, а детето ще е на детска чак на 8 януари. Значи ли това, че не трябва да почерпим в детската заради някакви бабини деветини. Или казуса организиране на парти. Оказа се, че всичките ни приятели ще са на някъде за празниците. Всички заминаваха на 23 Дек. Разбрахме се с тях да направим партито предиобед, за да могат тези , които ще пътуват да заминат още на същия ден следобед. Е ? Искам да знам, вие (Стрелче, Цомбе, Шани и др.) какво бихте направили?

Слава Богу изобщо не страдам от предрасъдъци и излишен фатализъм, но безкрайно неприятно и обидно ми стана, когато някои форумки дружки реагираха на избора ми крайно нетактично. smile3516

# 6
  • Мнения: 3 886
Никога.По добре след това или  въобще да не празнувам .Но никога предварително #Crazy Naughty Thinking Crossing Arms ooooh!

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.

и аз тъй знам, ама ходИ, че го обяснявай на лого5ката Wink Мила, лично ще дебатираме по тоз въпрос  Laughing

Щом не съм стискала кълки по Коледа и тогава съм се размножила, тогава ще празнувам. Който иска и може - да заповяда. На другите - довиждане  Flutter

# 8
  • Мнения: 492
Никога не празнуваме предварително.Или на датата или след това, а ако пък не е удобно изобщо не празнуваме.

# 9
  • Мнения: 1 418
Само помен се слага преди датата. Всичко, що е празник се празнува или на, или след датата.
Точно Peace
Никога не съм празнувала преди датата.
И аз така знам.Както и,че 40години не се празнуват.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И нашият се падаше в понеделник и тогава си го празнувахме.За живеещите далеч следващата събота.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Преди 21 години моя ми го направиха на 01.05 вместо на 03.05 и на път към В.Търново вуйчо катастрофира и дядо почина на място.Сама си преценявай!

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Не считам, че съм прекалено суеверна, но РД - мой или на кой да е мой близък, не бих празнувала предварително, невър Naughty

# 13
  • Мнения: 6 155
Не сме празнували предварително и не мисля да празнуваме.  Stop

# 14
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не бих казала,че става въпрос само за суеверия.

След като е останало това като традиция, да не се празнува предварително, явно има някакво обяснение (не знам какво е).

Например защо православна жена, която е родила, не трябва да влиза в църква 40 дни? Нима това е традиция, която трябва да се престъпи? Всеки знае какво е логичното обяснение и вярващите го спазват  Simple Smile

Не искам да празнувам предварително.

Общи условия

Активация на акаунт