След грипа

  • 806
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 513
Ще ви помоля за бързо и ако можете компетентно мнение:
Дъщеря ми, на 4 години, се разболя от грип. Вдигна температура в петък срещу събота, и така днес е четвърти ден. Снощи отново имаше супер висока темепратура, която почти не се повлиява нито от Нурофен, нито от Панадол. Принципно знам, че при вирусни инфекции може да се вдига Т без други симптоми до 4-тия ден. След като и тази сутрин имаше Т, я заведох при джи пи-то (тъй като лекарката на която мога да разчитам не работи тия дни, за мое нещастие), което прецени, че гърлото и е алено червено (аз виждам, че не е, покашля много рядко и то откъртва по някоя храчка, от предишна кашлица) и изписа антибиотик.
Така - дала съм една доза антибиотик в 9 ч., следващия прием трябва да е в 16 ч. До тогава трябва да взема решение дали да продължавам с антибиотика.
1. Проблем ли е да го спра, тъй като детето няма вече Т, и е жизнено и игриво?
2. Възможно ли е от една доза антибиотик да спадне темепратурата?
Принципно моето мнение е, че Т не спада от антибиотика, поне не от една доза, и че ако го спра няма да има проблем за детето, но ми се искаше да чуя и други мнения.
Извинете ме, ако на някого му прозвучат тъпоумно моите въпроси, но наистина съм разколебана.
Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 082
просто не е трябвало да го даваш,но щом така или иначе си го почнала-не го спирай.и ние бяхме с червено гърло и шест дни температура,но минахме без антибиотик.давай го да не получи някакви усложнения и после пак да се наложи да го почваш...

# 2
  • Мнения: 2 751
Ще ви помоля за бързо и ако можете компетентно мнение:
Дъщеря ми, на 4 години, се разболя от грип. Вдигна температура в петък срещу събота, и така днес е четвърти ден. Снощи отново имаше супер висока темепратура, която почти не се повлиява нито от Нурофен, нито от Панадол. Принципно знам, че при вирусни инфекции може да се вдига Т без други симптоми до 4-тия ден. След като и тази сутрин имаше Т, я заведох при джи пи-то (тъй като лекарката на която мога да разчитам не работи тия дни, за мое нещастие), което прецени, че гърлото и е алено червено (аз виждам, че не е, покашля много рядко и то откъртва по някоя храчка, от предишна кашлица) и изписа антибиотик.
Така - дала съм една доза антибиотик в 9 ч., следващия прием трябва да е в 16 ч. До тогава трябва да взема решение дали да продължавам с антибиотика.
1. Проблем ли е да го спра, тъй като детето няма вече Т, и е жизнено и игриво?
2. Възможно ли е от една доза антибиотик да спадне темепратурата?
Принципно моето мнение е, че Т не спада от антибиотика, поне не от една доза, и че ако го спра няма да има проблем за детето, но ми се искаше да чуя и други мнения.
Извинете ме, ако на някого му прозвучат тъпоумно моите въпроси, но наистина съм разколебана.
Благодаря ви предварително!   bouquet

Може Т да е спряла временно и после пак да я вдигне, ако наистина проблемът е в гърлото.
Калоян е често с болно гърло, затова казвам, че е възможно.
Най-добре поискай компетентно мнение от друг лекар, на който да я види и на който  да разчиташ.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 513
 Rolling Eyes Нямах намерение да давам антибиотик, но тия темепратури ни разказаха играта и на мен и на нея. Определящото в случая е, че я няма "нашата" лекарка, която да ме подкрепи  Confused Другия фактор е, че ме беше страх да не направи гърч (правила ми е преди 3 години и направо се ужасявам от температурите).
За мен в момента детето се е преборило вече с вируса. Очевадно е, че няма червено гърло, нито хрипове, само рядко се изкашля.  newsm78 И въпреки всичко, понеже започнах антибиотика не знам какво да правя.   Sick

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 726
След като и тази сутрин имаше Т, я заведох при джи пи-то (тъй като лекарката на която мога да разчитам не работи тия дни, за мое нещастие), което прецени, че гърлото и е алено червено (аз виждам, че не е, покашля много рядко и то откъртва по някоя храчка, от предишна кашлица) и изписа антибиотик.
Детето скоро е боледувало- пишеш че има остатъчна кашлица. Ако тогава ви се е разминало без антибиотик сега едва ли ще бъде така. Аз лично бих давала антибиотика, но решението си е твое. Температура може и да не вдигне повече, но антибиотика не се дава за температурата.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 513
Мдаа, благодаря ви, момичета!   bouquet
Моята чуденка вече няма смисъл, малката е вдигнала пак температура, което означава, че няма да спирам антибиотика.
Много целувки на всички и здрави дечица!

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 726
 Бързо оздравяване и без усложнения.

# 7
  • Мнения: 2 751
Мдаа, благодаря ви, момичета!   bouquet
Моята чуденка вече няма смисъл, малката е вдигнала пак температура, което означава, че няма да спирам антибиотика.
Много целувки на всички и здрави дечица!
Lydi, тъкмо щях да ти пиша, че и при нас стана същото, сега му предписаха АБ, нищо че почти изглежда оздравял.
Гърлото му било алено, а аз не виждам такова нещо. Обаче имам 100% доверие в д-рката си.
НА приятелчето на Калоян стана същото.
Уж се оправи без АБ, но след 2 дена пак вдигна Т, и сега и той пие АБ.
Явно д-рката ти не е сгрешила  newsm78
Но виждам, че ти сама си решила какво да правиш, щом е вдигнала пак Т.
Бързо оздравяване   bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 513
kalli, ужасен е този грип  Sick Уж изглеждаше оздравяваща, а снощи пак вдигна 39 градуса Т и освен всичко се появи и кашлица  #Cussing out Неприятното е, че само при нея се развиват така нещата. У нас аз, батко и (на 9 г.) и татко и се разболяхме, но се оправихме за два дни newsm78. Не е честно така, пъъъък! Confused

# 9
  • Мнения: 2 751
kalli, ужасен е този грип  Sick Уж изглеждаше оздравяваща, а снощи пак вдигна 39 градуса Т и освен всичко се появи и кашлица  #Cussing out Неприятното е, че само при нея се развиват така нещата. У нас аз, батко и (на 9 г.) и татко и се разболяхме, но се оправихме за два дни newsm78. Не е честно така, пъъъък! Confused

Така е...
Не е честно и това, че го пазя вкъщи, защото на 31ви трябваше да има операция, не го събирам с никой и прочеее..., а той все пак се разболя...и операция-НЪЦ!  Sad
Та...какво ти "честно"....късмет...

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Както и ти самата си писала по-горе, знаеш, че АБ Температурата няма да я свали и АБ както сигурно пак знаеш, не се предписва за сваляне на Т.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 513
Както и ти самата си писала по-горе, знаеш, че АБ Температурата няма да я свали и АБ както сигурно пак знаеш, не се предписва за сваляне на Т.
Абсолютно съм наясно с това.
Знам също, че АБ за лечение на вирус не се изписва, нали? Точно поради тази причина се чудех дали има смисъл от него, ако детето се е преборило вече с вируса, както изглеждаше. Видимо (според мен) вчера детето нямаше бактериална инфекция.
 Това не е потвърдено от изследвания, разбира се. Но най-вероятно нещо започва, защото снощи се появи кашлица. Не съм лекар, но виждам какво е състоянието и.
Не мога 100% да имам доверие на джи пи-то, а за мое съжаление в момента се налага то да лекува детето ми.  Rolling Eyes
Живот и здраве, и през това препятствие ще минем. Пък било то и с прием на антибиотик, в някои случаи е наложително явно.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
адекватно написания ти постинг ме убеждава, че ще се справиш с положението. Peace Simple Smile и всичко ще мине скоро, стискам палци Praynig

# 13
  • Варна
  • Мнения: 513
 Благодаря ти, Лео!   bouquet Дано всички се разминаваме с болестите възможно най-леко!

Общи условия

Активация на акаунт