Iznevqra li e tova???

  • 3 586
  • 54
  •   1
Отговори
Имаме двама съпрузи! Нека са Х и Y! Ta те двамата се скарват, Х решава, че иска развод и напуска Y! Y се чувства много зле известно време, но среща - F и започва да си излиза с него и т.н. ! Тогава обаче Х решава, че много обича Y и си го иска обратно! Събират се. Нали са си семейство още, а и дете си имат.........та с две думи- въпросът ми е-това все пак изневяра ли е????  newsm78

# 1
  • Мнения: 46 434
За мен- не.

# 2
# 3
  • Мнения: 155
И според мен не е.

# 4
  • Мнения: 4 965
Категорично НЕ. Нали са били разделени и Х е искал развод. Тогава няма право на претенции, щом толкова бързо и лесно си мени желанията.
По-скоро се чудя с какъв акъл У ще се върне обратно  newsm78.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не естествено.

# 6
А как да постъпя като ми се натяква непрекъснато!Аз бях тази, която е била с друг! И сега уж сме заедно със съпругът ми, но непрекъснато се караме! Била съм курва, боклук и т.н! Ден няма в който да си говорим нормално!

# 7
По-скоро се чудя с какъв акъл У ще се върне обратно  newsm78.

ммммм ДА! newsm78

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Била съм курва, боклук и т.н! Ден няма в който да си говорим нормално!

Въобще не бих търпяла такова отношение.  Naughty На някой може и крайно да му се стори, но чуя ли от мъжа ми подобни думи дори един- единствен път, просто ще му посоча вратата. Да изчезва и да не ми се вяства повече!

А относно това- дали е изневяра или не, в " Приятели" също доста често се дискутираше аналогична ситуация.

# 9
  • Мнения: 1 172
Имаме двама съпрузи! Нека са Х и Y! Ta те двамата се скарват, Х решава, че иска развод и напуска Y! Y се чувства много зле известно време, но среща - F и започва да си излиза с него и т.н. ! Тогава обаче Х решава, че много обича Y и си го иска обратно! Събират се. Нали са си семейство още, а и дете си имат.........та с две думи- въпросът ми е-това все пак изневяра ли е????  newsm78

Не става ясно в какъв период от време се развива действието. Ако са се събрали заради това, че имат чувства един към друг - ДА, изневяра е. Изневяра е, щом не са си прекъснали отношенията, преди да се впуснат в нови връзки.  Или поне според мен развод не се решава ей-така с един скандал и напускане на дома. По-скоро в тази случка има обидени и наранени съпрузи, които са имали нужда от време да осмислят какво им се случва и много разговори за да решат как да продължат напред - заедно или поотделно.  А в такива периоди трети лица нямат адекватно място. Затова и си мисля, че X почва мимолетна връзка с F за да се увери че все още е желан/а и харесван/а от другия пол или заради някакъв вид дори неосъзнато отмъщение към Y. При всички случаи Y има право да се сърди за връзката на Х с F, а X има право да се сърди на Y за неовладяното му/й поведение, скандала, емоционалния стрес. Това, че Y e бил/а в грешка, не оправдава грешките на X и обратно.

# 10
  • Мнения: 4 965
Подобни думи не бих допуснала да ми ги каже чужд човек, а какво остава пък за съпруга ми. Това надали ще се промени в положителна насока с времето, а и (пак повтарям) при тази смяна на желанията - чудя се каква е изобщо причината, която те задържа с него.
Ако са чувства, бих се замислила, но, ако причината е в "общото дете", бих си стегнала куфарите начаса, защото не вярвам, че за детето е най-добре да слуша ежедневно такива приказки по адрес на майка му, изречени от собствения му баща.

Относно това, че отношенията не са били доизяснени, самата раздяла и ясно заявеното желание за развод, според мен освобождават и двамата от отговорност за нови връзки. Особено, ако желанието за раздяла, е било изразено и от двамата съпрузи.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какво?! #Crazy Казал ти е, че иска развод и те напуска, а после те нарича "курва" и "боклук", защото си потърсила щастието си? Боклукът е той! Защо търпиш това унижение?!

# 12
  • Мнения: 186
   Според мен това не е никаква изневяра.Та нали вие сте били разделени.Тоз човек не заслужава твото внимание и уважение.Не допускай  да се държи с теб по този начин!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 523
За мен не е изневяра. Само се чудя ТИ защо търпиш такова отношение, още повече, че ТОЙ сам е поискал да се върне?

# 14
  • София
  • Мнения: 3 359
Подобни думи не бих допуснала да ми ги каже чужд човек, а какво остава пък за съпруга ми. Това надали ще се промени в положителна насока с времето, а и (пак повтарям) при тази смяна на желанията - чудя се каква е изобщо причината, която те задържа с него.
Ако са чувства, бих се замислила, но, ако причината е в "общото дете", бих си стегнала куфарите начаса, защото не вярвам, че за детето е най-добре да слуша ежедневно такива приказки по адрес на майка му, изречени от собствения му баща.

Относно това, че отношенията не са били доизяснени, самата раздяла и ясно заявеното желание за развод, според мен освобождават и двамата от отговорност за нови връзки. Особено, ако желанието за раздяла, е било изразено и от двамата съпрузи.

Точно на място казано- няма какво да добавя!

Общи условия

Активация на акаунт