Лаптоп и интернет

  • 884
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Как стоят нещата с интернета на лаптопа. Вярно ли е, че е много скъпо?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А каква е връзката?
Да не би да имаш пред вид безжичен интернет?

# 2
  • Мнения: 7 837
Почти всички модели са вече с вграден WLAN. Рутерът е единствената ти инвестиция.

# 3
  • Мнения: 3 647
 ами зависи към кого и какъв договор ще включиш
може да е жичен или безжичен
когато е wireless трябва да провериш какъв стандарт ти е (802.11 a,b,h.....) защото са на различни честоти
аз лично препоръчвам а-стандарта защото е в 4.5GHz лента и не се смущава от Bluetooth, IRDa, мобилни телефони  и микровълнови печки

# 4
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
На мен цената за интернет не ми се промени. Единствено си купихме рутер.

# 5
  • Мнения: 6 417
А каква е разликата? newsm78 Нищо допълнително не съм си слагала.

# 6
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
А каква е разликата? newsm78 Нищо допълнително не съм си слагала.
И аз.Често сменявам ту компа ту лаптопа на един адрес.Няма разлика в цената....Или може би въпроса не е поставен правилно newsm78 

# 7
  • Мнения: 1 100
Ами на мен един приятел ми каза да се включа към него чрез Wireless.  Но.... как става. И щяло да ми излезе безплатно?  Whistling

# 8
  • Мнения: 3 271
Ако ти даде ключ към неговата мрежа и сте наблизо, така че да можеш да се закачиш, ще ти е безплатно, да Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 100
Ако ти даде ключ към неговата мрежа и сте наблизо, така че да можеш да се закачиш, ще ти е безплатно, да Simple Smile

А как точно става?
Какво трябва да натисна? Той ще ми даде паролата, но какво трябва да направя преди това?

# 10
  • Мнения: 803
А с какъв интернет си била досега?
Ако си била с LAN, просто включваш  кабела в лаптопа и готово - не плащаш нищо повече от месечната си такса, която си плащала досега.
Аз съм така; дадох настолния компютър на брат ми, и си включих интернета към лаптопа с кабела, който си имам от преди.
А колкото до рутъра...Не знам твоят приятел колко мощен рутър има, обаче мен ме разколебаха да си купувам. Исках да имам нет в целия апартамент и мислех да си взема рутър. Но по всички магазини ми казаха, че рутърите до цена 200 - 300лв. са слаби и не е сигурно дали сигналът няма да се разсейва, ако например рутърът ми е в спалнята,  а аз съм в хола. Така че се отказах. Така или иначе си позлвам лаптопа в спалнята, кабелът е достатъчен, за да си обикалям цялата стая.
А иначе с лаптопа можещ да отидеш в Макдоналдс например и да позлващ безплатен wi-fi i-net. Има го и на други места (например в моят уни) - тогава не ти трябва нищо; би трябвало да имаш в самият лаптоп инсталирани настройки за безжичен нет.Лаптопът си сканира непрекъснато и като засече безжичен и-нет се включва към него (ако е безплатен, разбира се).

# 11
  • Мнения: 3 271
Писах ти повече на лични. Мога да опитам да ти помогна повече, ако ми дадеш повече инфо за лаптопа и цялата ситуация  Peace
Просто модели и разновидности - колкото щеш

KissTheRain, Linksys са на Cisco, имат чудесни рутъри до около 130 лв, които са достатъчно добри дори за малък офис, а за домашен нет едва ли ще има проблеми. Стигат до около 40-50 м. Скоро слагах един такъв служебно, минава си чудесно през 2 стени, едната е носеща  Party Иначе потенциално го има този риск, но в големи апартаменти, може би с много бетон в стените...  Аз съм си фен на мрежата - сигурност, скорост... особено, ако си с десктоп компютър. Но с лаптоп в по-мобилен офис, за презентации и т.н си има доста предимства. Въпрос на преценка и на приоритети.

# 12
  • Мнения: 6 871
А колкото до рутъра...Не знам твоят приятел колко мощен рутър има, обаче мен ме разколебаха да си купувам. Исках да имам нет в целия апартамент и мислех да си взема рутър. Но по всички магазини ми казаха, че рутърите до цена 200 - 300лв. са слаби и не е сигурно дали сигналът няма да се разсейва, ако например рутърът ми е в спалнята,  а аз съм в хола.
Нашият рутер е към 100 лв. и не сме имали проблеми, в целия апартемнт си е наред. Приятелят ми живее даже в къща, там имат същия и от третия до втория етаж си има интернет, за първия вече не съм сигурна.

# 13
  • Мнения: 803
Бухтичка, на мен така ми казаха по магазините - не можеха да ми дадат 100%ва гаранция, че ще работи навсякъде. Та затова се и отказах. Но явно не са били  прави. Wink

# 14
  • Мнения: 13 512
Понеже и на мен така ми казаха в магазин, извиках фирма, която да ми  го сложи.Първият,който донесоха-не стана...слаба беше връзката,донесоха ми втори, направиха ми настройките и си тръгнаха. Струваше ми около 150 лева. Имам нет на двата етажа, от спалнята до кухнята, където ми е Аксес Поинта  разстоянието е около 6 метра, през 3 стени. 

Общи условия

Активация на акаунт