Шарка

  • 830
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте, мили мамйки.Обръщам се към вас за съвет .
Голямата ми дъщеря на 6г. се шари, малкия който е на 1.8 г да очаквам ли   да  се  зарази .Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: X
Ако   каката е с варицела, очаквайте и малкия да се  зарази. Но не се притеснявайте и моя син я изкара на същата възраст, а аз-заедно с него на 30 години. Познайте кой от двама ни я изкара по-тежко! Mr. GreenА между другото, и вие   с майката ако не сте я карали, очаквайте да се заразите.

# 2
  • София
  • Мнения: 551
Най-вероятно, щом имат контакт.Зависи от шарката,но инкубационния период е около 15-20 дни.
Ето ти информация за варицелата :
http://www.biberonbg.com/info/varicela.htm
За рубеола:
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80959010.htm

# 3
  • Мнения: 3 042
Моята дъщеря /почти на 9г/се обрина от варицела на 6.01. Малкият/2г4м/ е бил плътно до нея.  Вярно, че още не са минали  21 дни /остават още няколко дни/, но няма никакви признаци за шарка.

Дъщеря ми още от яслата е попадала многократно в контакт с варицела, но никога не се разболяваше. Едва сега на 9г я изкара и то много леко .

Сега и двамата ги хвана грипа. Cry

# 4
  • Мнения: 330
Малката на 1 г. и 2 м. изкара шарка-варицела, Така и не разбрахме от кого се беше заразила, добре че я изкара сравнително леко (като изключим температурата). Таткото не е боледувал от шарка и въпреки че беше в непрекъснат контакт с нея не се зарази. Всеки организъм е индивидуален. Все пак съм чувала, че при децата шарката минава по-леко, отколкото при възрастните. Дори и малкото ти дете да се резболее не се притеснявай-не е толкова страшно. По добре че я минахме тази шарка. Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 910
Ако   каката е с варицела, очаквайте и малкия да се  зарази. Но не се притеснявайте и моя син я изкара на същата възраст, а аз-заедно с него на 30 години. Познайте кой от двама ни я изкара по-тежко! Mr. GreenА между другото, и вие   с майката ако не сте я карали, очаквайте да се заразите.

При нас ситуацията беше същата Peace,но добре че я изкарахме с малката,защото сега съм бременна,а в яслата пак имат варицела.

# 6
  • Мнения: 215
Инкубационния период на варицелата е от 10 до 21 дни. Синът ми преди Коледа я изкара, а 14 дена след него и аз се разболях, след още 14 дни - сестра ми. Така че, очаквай и малкото да се зарази, ама колкото са по-малки, толкова по-леко я изкарват. Аз на 30 години -много зле я прекарах.
Не се плаши от варицелата. Създава се доживотен имунитет после.

# 7
  • Мнения: 40
Благодаря ви много.
На голямата и минава вече така ,че да очаквам влючване от малкия. Peace

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
О, Влайко, и шарката не ви подмина Sad.

Надявам се, че Светлито я е изкарала леко.
Моята дъщеря беше на 6 г., когато изкара варицелата. Изкара я доста леко, за шастие. Малкият беше само на 2 месеца и му се размина.
Като нищо и Дамян ще я изкара. А и ти, ако не си боледувал. Peace

Общи условия

Активация на акаунт