Детска кухня в център на София?

  • 2 050
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Знае ли някой за детска кухня в центъра на София. Живеем на Цар Асен, съвсем близо до Солунска. Чувала съм, че може да се взима храна и от детски градини, но има ли такива наблизо, знаете ли? В сайта на БГ мамма имаше един адрес за центъра на детска кухня, но изглежда е неактуален.
И още едно въпросче - от колко месеца се ползва кухнята? Казвали са ми, че има първо млечна кухня за малките бебета... Благодаря ви и хубава вечер!

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
аз живея на Солунска и веднага казвам: Grinning

Хан Аспарух 60 - това  е кухнята, която от 30 години беше на Графа ( и майка ми е взимала храна 78 год, оттам за мен, сега взимам оттам за дъщеря ми). Сега от година и нещо е на Аспарух 60 (съвсем близо до френската)

от 10 мес възраст записват деца в нея.

Много съм доволна, взимам храна оттам от юли 2003г и в момента пак взимам от същата кухня.

Препоръчвам я!! #Milti  #Milti

# 2
  • Мнения: 76
Их, тази Лио - светкавична! Аз живея в Младост и ми е малко далечко, но от тази кухня вземаха храна за детето си едни колеги и наистина бяха много доволни. Това е кухнята!

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: SODI
 Това е кухнята!


абсЕлютно!!
кухнята е на повече години от самата мен, сигурно на около 30 години е, ако не и повече.
щом майка ми е взимала храна от същата кухня за мен като съм била на 10 месеца 78г......

# 4
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Liorena

абсЕлютно!!
кухнята е на повече години от самата мен, сигурно на около 30 години е, ако не и повече.
щом майка ми е взимала храна от същата кухня за мен като съм била на 10 месеца 78г......


Ей, много ме зарадва! Тъкмо мислех на лични да те питам за кухнята. Е, още ми е малък бебото, но все пак! Майка ми наскоро се чудеше къде е кухнята от Графа - тази, от която и аз съм хранена  Laughing . Ще се възползвам от нея и аз като ни дойде времето!

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Margarita
Цитат на: Liorena

абсЕлютно!!
кухнята е на повече години от самата мен, сигурно на около 30 години е, ако не и повече.
щом майка ми е взимала храна от същата кухня за мен като съм била на 10 месеца 78г......


Ей, много ме зарадва! Тъкмо мислех на лични да те питам за кухнята. Е, още ми е малък бебото, но все пак! Майка ми наскоро се чудеше къде е кухнята от Графа - тази, от която и аз съм хранена  Laughing . Ще се възползвам от нея и аз като ни дойде времето!


ама рзбира се, как.
та още клюкини, кухнята както си беше на Графа от 100год, изведнъж Общината реши, че на Графа - улица с толкоз бутици, не може да има......детска кухня, и разреши на г-н Миролио да си направи бутик, по този повод г-н Миролио спомогнал да се сътвори Новата -Стара кухня на "Аспарух 60" със същия персонал....и така, вече от септ. 2003г Старата -Нова кухня е на Аспарух.

и това са клюкините.

# 6
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Цитат на: Liorena
[ама рзбира се, как.
та още клюкини, кухнята както си беше на Графа от 100год, изведнъж Общината реши, че на Графа - улица с толкоз бутици, не може да има......детска кухня, и разреши на г-н Миролио да си направи бутик, по този повод г-н Миролио спомогнал да се сътвори Новата -Стара кухня на "Аспарух 60" със същия персонал....и така, вече от септ. 2003г Старата -Нова кухня е на Аспарух.

и това са клюкините.


И ние сме там. Много е хубаво, наскоро ремонтирано, чистичко и готвят много добре. Записват и 9 месечни, искат обаче 23-24 бурканчета /много добре измити,без лепило/ и 60 капачки, част от които може да занесеш и по-късно.

# 7
  • Мнения: 343
Това е кухнята! Като ви дойде времето отивате и се записвате. Не се чака, става веднага.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: milka dimitrova

И ние сме там. Много е хубаво, наскоро ремонтирано, чистичко и готвят много добре. Записват и 9 месечни, искат обаче 23-24 бурканчета /много добре измити,без лепило/ и 60 капачки, част от които може да занесеш и по-късно.


а ето, записват и 9 месечни значи, това е хубаво, на мен ми обясниха, че едно време са давали макс. храна до 2г и 6мес, сега вече до 3 год - нямало деца и затова така....

а за капачките и бурканите - да, така е, и много стритно следят дали си махнал добре лепилото от бурканите, защото иначе ако остане лепило се изпича в стерилизатора и става много, ама много гадно, едно черно, отвратително изпечено лепило.

Милка, радвам се, че и вие сте вече там Grinning
обади се, ако ни видиш някой ден - аз постоянно викам "хайде Аделина да вървим, хайде Ади тръгваме...", че не иска да си ходи от тази кухня...без количка сме.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: mishka
Това е кухнята! Като ви дойде времето отивате и се записвате. Не се чака, става веднага.



охо, събрахме се, ами обаждайте се де. #Milti

# 10
  • Мнения: 343
Цитат на: Liorena
Цитат на: mishka
Това е кухнята! Като ви дойде времето отивате и се записвате. Не се чака, става веднага.



охо, събрахме се, ами обаждайте се де. #Milti


Ще се обадим, стига да ви сварим  Stuck Out Tongue

# 11
  • Мнения: 3 550
Цитат на: mishka
Това е кухнята! Като ви дойде времето отивате и се записвате. Не се чака, става веднага.


Много важно уточнение! Че каквото ми разправяха за кухните в "Люлин", мислех да тръгна още отсега с тумбака да го записвам. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз също съм отгледана с кухнята на Графа... и се чудех откъде сега ще взимам манджа за малката като стане време... Благодаря ви за инфото.
Интересува ме какви точно бурканчета искат? каква големина и т.н...

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Yanche
Интересува ме какви точно бурканчета искат? каква големина и т.н...


веднага казваме: бурканчета на Ганчев само, тези от 190гр.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 493
Благодаря.
Да нямат някаква уговорка с Ганчев?   Wink Никакви други ли не приемат? Ще трябва малката като прояде пюрета да купуваме Ганчев явно...

Общи условия

Активация на акаунт