Ще се побъркам вече.....

  • 2 756
  • 15
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Синът ми е явно с ... грип.До сега карахме без антибиотик от събота,но днес на обяд за пореден път вдигна температура и започнахме суметролим. Лошото е обаче,че изведнъж се усили ужасно кашлицата му. Не минава и минута без да кашля.Кашля постоянно,а аз съм безсилна да му помогна и незнам какво да правя. Пие сиропа мукоплан на др.Тайс,мед с чисто масло и чай за кашлица...... въпреки това ужасно мъчително кашля. Започва да плаче и аз със него, защото не мога да му помогна Sad
Някакви идеи???Ще съм ви много благодарна.  bouquet

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 22:07 от илонита

# 1
  • Мнения: 2 082
каква е кашлицата?към меда и маслото сложи и една ванилия и малко канела

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Отвратителна и суха кашлица. Идея си нямам как ще спи тази нощ. Thinking

# 3
  • Мнения: 2 082
гърдите чисти ли са-да не е някой бронхит.при тежки случаи давам вентолин да разшири бронхите и да се поуспокои кашлицата.между другото сиропите го карат да кашля повече-мукоплана не е ли с живовляк-ако е така ,той е за отхрачване и го кара да кашля повече

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
да с живовляк е newsm78
Лекарката каза да си го давам newsm78
Сега заспа,ама да видим.Дано се е поуспокоил вече PraynigНямам вентолин в момента. Този вентолин на таблетки ли е или сироп?
Благодаря ти. Hug

Забравих да напиша-да гърдите са чисти и няма зачервено гърло,което е много странно но..... факт.

# 5
  • Мнения: 283
Аз използвам Синекод. Много е ефикасен. На опаковката му пише "противокашлечно средство".

# 6
  • Мнения: 525
До преди три дни и ние бяхме така, с постоянна температура, а от горе на всичко и три нощи не сме спали от кашлицата на детето.
Лекарката ми каза да давам освен антибиотика (Аугментин) и Вентолин, Кларитин и Бронхексин. Както започнах да и ги давам се успокои и сега не кашля така, т.е. от време на време. Тя ми каза също едно друго сиропче, мисля че беше Синекод или нещо подобно и в аптеката ми казаха че от него венага спира всякаква кашлица, пробема е да няма секрети, защото може да доведе до бронхит, тъй като не е отхрачило детето секретите. Но на нас тези лекарства ни помогнаха и имам чувството, че повече Кларитина подейства.
Бързо оздравяване

# 7
  • Мнения: 525
Аз използвам Синекод. Много е ефикасен. На опаковката му пише "противокашлечно средство".




Наистина ли помага и наистина ли се дава само при суха кашлица?

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Този синекод май го има и на капки newsm78
Преди време мисля,че съм го давала и определено имаше ефект.
Не помня обаче да е имало такова условие да се дава при суха кашлица newsm78
Може утре да го купя... ще видм как ще сме.

# 9
  • Мнения: 2 082
да с живовляк е newsm78
Лекарката каза да си го давам newsm78
Сега заспа,ама да видим.Дано се е поуспокоил вече PraynigНямам вентолин в момента. Този вентолин на таблетки ли е или сироп?
Благодаря ти. Hug

Забравих да напиша-да гърдите са чисти и няма зачервено гърло,което е много странно но..... факт.
спри сиропа и ще видиш ,че и кашлицата ще намалее-това от опит.сиропа го дразни...

# 10
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
За облекчаване на кашлицата се дава и сварена вътрешност на дюли (заедно със семките). Самия плод не се яде,пие се сока.
Съвсем безобидно е и не пречи на никое лекарство.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Синекода са го изписвали на сина ми точно когато кашлицата му е била суха и когато премине във влажна са ни изписвали от другите отхрачващи сиропи.

# 12
  • Мнения: 283
Да Синекода е за суха кашлица. Има го и на капки

# 13
  • Мнения: 125
Синекода са го изписвали на сина ми точно когато кашлицата му е била суха и когато премине във влажна са ни изписвали от другите отхрачващи сиропи.

И на нас така  ни го изписаха.Първо Синекод ,докато е суха кашлицата и когато започне да овлажнява леко кашлицата давам отхрачващ сироп -например Солволан.Но Синекода е обикновено един ,два дена максимум.

# 14
  • Мнения: 525

Но Синекода е обикновено един ,два дена максимум.



Да, педито каза само една доза, била достатъчна.
Нооо, от днес макар вече без кашлица сме пак с Т и възпалени уши Sad

Общи условия

Активация на акаунт