хъркащо носле

  • 3 952
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 511
Искам първо да поздравя д-р Слънчева и да  попитам: дъщеря ми е на 8 месеца и от около 1месец съм забелязала, че отвреме навреме похърква и спи с отворена устичка.Първата ми мисъл беше за 3та сливица, но Джи Пи-то ми обясни, че е много рано за да се образува такава.Предписа ми капки на д-р Тайс/Алергол/ и ми каза че ако не мине ще вземат секрет за бактерии, така и не отмина това похъркване и запушено носле, позната мед.сестра ми каза, че мога да с клечица за уши да мажа ноздрите отвътре с Банеоцин.Правя го от няколко дни и виждам че има подобрение, но дали е безопасно за бебе.Правилно ли постъпвам?

# 1
  • Мнения: 1 030
И дъщеря ми е на тази възраст и от месец е със запушено носле. Давам сироп Кларнитин, но няма ефект. Предписаха ни сега капки Резоксим, дали ще помогнат?

# 2
  • Мнения: 5 760
Деата до 3 год. имат трета сливица и след тази възраст тя търпи обратно развитие и изчезва. Във Вашия случай най-вероятно се касае за по-сух въздух във стаята и може да накапвате физиологичен разтвор в нослето 5-6 пъти дневно по 5-6 капки, да овлажнявате въздуха. При истинското възпаление на носа децата трудно дишат и са много неспокойни. Ако се появи секрет е добре да се изследва микробиологично.

# 3
  • Мнения: 511
Благодаря за отговора.Да секрет имаше и ще изследвам микробиологично.Съмнявам се да е от сух въздух, мисля че климатика регулира влажността на въздуха.
Това за 3тата сливица означава ли,че би могла и тя да е причината за хъркането?
Между другото последните дни почти не забелязвам такова, може ли да се е повлияло от мазилото.?
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт