странен проблем - кърмата ми тръгва трудно през нощта ?

  • 562
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
здравейте мацки  Grinning
Кики е вече на 10 месеца и половина, кърмим си се успешно, но от 2 седмици имам много странен проблем - през нощта кърмата ми тръгва по-трудно от през деня и не мога да разбера дали проблема е в мен, или просто бебо не прави достатъчно усилие  newsm78
мисля, че имам достатъчно кърма, защото той си наддава добре, кърмя го на поискване и въобще няма признаци на недоволен.
но когато по някое време на нощта започне да спи неспкойно и се дотъркаля при мен, за да суче (спим заедно), дръпва 3-4 пъти, кърмата не тръгва и той се отказва и си слага бибата в устата и се обръща. в същото време не заспива спокойно за повече от 30 мин, понякога и по-малко и така понякога 2-3 часа, чак до 6-7 сутринта.  Rolling Eyes обикновено през деня, за такова количество услилие от негова  страна кърмата тръгва, но не знам какво става през нощта....
моля ви, ако някой е имал подобен проблем или какъвто и да е съвет, да даде едно рамо, защото може би ако го накърмя посред нощ ще се успокои и ще спи по-добре.
иначе, вечер го кърмя на заспиване към 7:30, после към 23:00 и евентуално към 1. снощи на пример спа спокойно после до 4 сутринта и от 4 до 6:30 се въртя. не че като го накърмих след това се унесе, направо се събуди към 7, но....

много благодаря за помощта, адски се надявам на вашие съвети  Heart Eyes

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Зъби?
Иначе и на моя дечко му стига да усети, че "изворчето" е наблизо, захапва, и малко след това пуска и продължава да спи.  Thinking

# 2
  • Мнения: 393
Да, и на мен ми се е случвало.Мисля,че в тези случаи сучат за успокоение, по-вяло и за това така се получава.А забелязала ли си това при всяко сучене нощем ли е?Още нещо-като почне да суче не мисли дали ще ти тръгне кърмата или не, защото до голяма степен е и психологически процес.Пробвай да си представиш нещо,което те зарежда с положителна емоция.При мен сработваше плаж,море,палми,ей такива неша, които да те отпуснат максимално Hug

# 3
  • Мнения: 160
пепеляшка, ами и аз го отдавам на зъби, просто не знам какво друго може да е  newsm78. а и ти си права, иначе, че може би само си ме "опитва" и маркира територията  Laughing

Кеми, и аз съм забелязала, че проблема е и много на психическа основа и гледам да не го мисля много  Grinning. иначе, се случва горе долу по едно и също време, в малките часове - към 3-4. аз обикновено съм будна до към 1 през нощта и тогава като го храня няма проблем, но и той тогава не се върти, а си захапва и действа  Grinning. освен това, не съм сигурна и дали го прави от глад това сучене, когато не тръгва кърмата (и съответно дали тръгването ще реши проблема), защото много често като се събуди окончателно сутрин, не иска да яде, а хапва чак към 9:30. така всъщност няма истинско хранене от 1-2 през нощта до 9:30 - 10 сутринта.  Shocked направо ме разбива това дете, не мога да му хвана спатиите  Grinning

# 4
  • Мнения: 547
Аз имам същия проблем - спи неспокойно, буди се, суче, кърмата ми тръгва по-трудно ...   Sad
Тази нощ дори изобщо не ми тръгна. Марти започна да плаче и аз вече бях готова да размразявам кърма, защото си мислех, че е гладен, но той си лапна бибата, обърна се на другата страна и заспа.
След това яде в 6 и тогава беше доста по-настоятелен в сукането, явно вече беше гладен...
От няколко дни насам категорично отказва да суче като се събуди към 9 и си иска попарата  /Захраних го с попара преди седмица. Чак пък толкова да му хареса  #Crazy?!/
Това за през нощта може би са зъби. Искам вече да се покажат  Tired
За през деня явно си е проява на характер и предпочитания към определени неща. Сигурно постепено сам ще си намали дневните кърмения.

Не знам какво да те посъветвам. Може би е просто период и е нормално за възрастта им - виждам, че са на една възраст. Дано бързо се успокоят нещата.
Ще следя и аз темата с интерес.   bouquet.

# 5
  • Мнения: 160
аз малко със закъснение, но за всички, които имат подобен на моя проблем - ами той изчезна при мен ! по-скоро дребният вече спи по-спокойно и съответно като се буди да суче, си суче като хората и млякото тръгва. все още понякога ми се случва да поцока и да не тръгне млякото, но това е определено защото той не прави достатъчно усилие. така, че, след като се успокоих аз самата, нещата също се успокоиха  Grinning мисля, че беше някакъв период - зъби ли, просто период ли, господ знае, но като че ли се дължеше на това, че бебчо по-скоро търсеше да се успокои и да ме провери, отколкото да хапва. така че, не се притеснявайте мами с подобни проблеми, само да не ви пука и нещата скоро ще преминат.
мерси на всички за подкрепата и съветите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт