Въпрос за прясното мляко

  • 4 776
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 362
Знам,че прясното мляко разхлабва.Но от както давам на Кали все е запечена.Досега съм й давала 4 пъти-и всеки път-запек.
Възможно ли е да е от млякото?
Случвало ли ви се е и на вас?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 219
Очевидно се случва. Наскоро една майка зададе същия въпрос малко между другото в една друга тема. Май въпросът й остана без отговор.
Спомням си и че преди доста време се развъртя лек спор по въпроса запича или разхлабва прясното мляко. Едни пишеха, че запича, други-че разхлабва..... Явно е до организъм.

# 2
  • Мнения: 27 524
По принцип разхлабва. Даже би трябвало винаги да разхлабва. Права е Виви, че е до организъм. Предполагам, че зависи от марката и качеството на млякото, както и с какви храни се комбинира през деня. Ако са сухи или запичащи, ефектът отпада.

# 3
  • Мнения: 5 362
По принцип разхлабва. Даже би трябвало винаги да разхлабва. Права е Виви, че е до организъм. Предполагам, че зависи от марката и качеството на млякото, както и с какви храни се комбинира през деня. Ако са сухи или запичащи, ефектът отпада.
Да Блонди,и аз знам,че разхлабва.Но на дребното явно му действа обратно newsm78И понеже няма друго,което да е яла по-запичащо си  мисля,че е от млякото.Давах й го с тиква(пасирам я с мляко),а тя разхлабва.Преди й го давах с корнфлейкс,или с бисквити.През деня яде и други работи,които разхлабват-портокали,кивита,на обед супичка,а даже онзи ден зрял боб имаше от кухнята,но ей го на,пак запечена.
Не е проблем ако не й давам,нали?Тя все пак си яде кисело мляко(по 1 кофичка на ден),сирене.
А за марката- давам й Боженци или Елена 2%,а сега последното беше домашно(от сигурен източник Wink)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 457
Според нашата педиатърка прясното мляко запича, а киселото - разхлабва. Каза ми още докато кърмех и при мен се оказа действително така. Но разбира се всеки организъм си е различен  Peace

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Спорът е безсмислен, всичко е до организъм явно, така че няма нужда да се опитвате да убеждавата в едно или друго мнение  Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Не е проблем ако не й давам,нали?Тя все пак си яде кисело мляко(по 1 кофичка на ден),сирене.

Разбира се, че не е проблем, даже изобщо няма нужда. Прави й кремчета с прясно мляко. Щом даваш кисело, сиренце, месо, кашкавал, няма от какво да се притесняваш, белтъчини си набавя достатъчно  Peace

# 7
  • Мнения: 5 362
Не е проблем ако не й давам,нали?Тя все пак си яде кисело мляко(по 1 кофичка на ден),сирене.

Разбира се, че не е проблем, даже изобщо няма нужда. Прави й кремчета с прясно мляко. Щом даваш кисело, сиренце, месо, кашкавал, няма от какво да се притесняваш, белтъчини си набавя достатъчно  Peace


Благодаря за отговорите Блондиbouquet
Разчитах да ми се разпишеш в темата Wink.Винаги даваш компетентни съвети! Hug

Общи условия

Активация на акаунт