Коли продадени без договор за покупко-продажба?

  • 1 425
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте Simple Smile
Имам кола продадена без договор преди 6 години.Новия собственик живее в някакво село и няма начин да го намерим.Плащаме му данъците през всичките години.Опитахме да я свалим от отчет.От КАТ искат талона и номерата на колата или бележка от авто-морга.

Моля,дайте ми идея какво да направя Praynig

# 1
  • Мнения: 4 916
Доколкото разбирам сте продали колата с пълномощно. Ако е така, ще трябва да намерите новия събственик (ако все още той е собственик, а не я е препродал) и да се разберете с него.

Ако не се разберете - вижте как стои въпросът с обявяване на МПС за изчезнало.

# 2
  • София
  • Мнения: 168
Щом колата е още на ваше име а новият собственик 6 год.не се сеща да и плаща данъците и е неоткриваем обявете я за открадната.Мисля ,че от полицията ще го открият по-бързо от вас  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 52
Лошото е,че и пълномощно нямаме SadБяхме се уговорили за следващия ден да отидем да я прехвърлим и ...повече не го видяхме въпросния господин  Close
Минало е много време май за да я обявим за изчезнала Sad
Трябва да има и някакъв законен начин за такива "умни"като нас Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 426
Щом колата е още на ваше име а новият собственик 6 год.не се сеща да и плаща данъците и е неоткриваем обявете я за открадната.Мисля ,че от полицията ще го открият по-бързо от вас  Mr. Green

сериозно ли мислиш, че полицията ще я открият. Просто още един автомобил за статистиката.

# 5
  • Мнения: 4 916
Ще трябва да я обявите за открадната, няма как.

# 6
  • Мнения: 1 426
обявявате я за открадната, кажете че талона е бил в жабката и взимате служебна бележка от полицията, с бележката в данъчното и така....., макар че на мен ми се случи преди години да ми искат данъци за открадната преди 2-3г. кола въпреки че имаха бележка от полицията, и после нова бележка от друго районно и едно оматаване, ама я отписаха накравя.

# 7
  • Мнения: 52
Явно,че ще трябва да я обявим за открадната.
Много благодаря за инфото  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 155
Минало е много време май за да я обявим за изчезнала Sad

Ще я обявите към настоящата дата, а не за минало време  Wink

# 9
  • у дома
  • Мнения: 965
А като обявите колата за открадната, какво? Нали в КАТ имат инфо кой се води собственик на автомобила по талон? Намирате въпросния човек, хващате го за ушите и при нотариус, за да сключите един читав договор. Ако си заслужава, де...

# 10
  • Мнения: 420
   Новия собственик няма как да я регистрира в КАТ без документ за прехвърляне, освен ако не го е фалшифицирал.
   Ако все пак я е регистрирал, поне КАТ ще я открият къде е.
   За каква марка кола става дума?
  Ако е от соцвозилата обикновено го правят този номер, когато си имат същата кола и я карат с техните си документи или я ползват за резервни части. Така избягват плащането на разходите по прехвърлянето. Има и други причини да го правят - тази е една от вероятните.
  Относно данъците, ще ви ги търсят, докато не представите документ, че сте я продали. Затова има изискване след продажбата да отидете в данъчното с договора за прехвърляне. Само така ви отписват да плащате в данъчното. Дори човека, който я е купил да е изряден и да я е регистрирал в неговото данъчно и да си плаща данъка, вашите данъчни пак ще ви търсят, защото не сте я отписали и за тях колата се води ваша.
  Във вашия случай наистина е най-добре да я обявите за открадната, за да спрат да ви търсят като собственици. Дори и да я намерят, нали купувача няма никакви документи, подписани от вас - така проблема ще си е само негов.
   

Общи условия

Активация на акаунт